Breaking News

Erkeklerin Kadınlara Söylediği 10 Yalan

yalanci-erkekler

Küçük ya da büyük, yalan söylemeyen insan yoktur. Ama erkekler ve kadınlar arasındaki en önemli fark, ne amaçla bu yalana başvurduklarıdır. Yapılan araştırmaya göre kadınlar başkalarını mutlu etmek, erkekler ise daha ziyade egolarını tatmin etmek ya da bir şeyleri gizlemek için yalan söylüyor. İşte kadınların dikkat etmesi gereken 10 yalan:

ilginc-bilgiler
‘Ben bölüm birincisi olarak mezun oldum!’Tipik bir erkek yalanı. Nedeni ise çok basit: Erkekler başarısızlığı kabullenemez. Bunun en arkasında yatan en önemli sebeplerden biri, toplumun erkeklere yüklediği başarı sorumluluğu. Erkekler başarısız olduğu takdirde kadınların gözündeki değerinin azalacağını düşünür ve ortaya işte bu tipik yalan çıkar.
faydali-bilgiler
‘Tabii ki arkadaşlarını ben de seviyorum!’Karşınızdaki erkek size ısrarla bir konuda çok iyi olduğunuzu söylüyorsa, bunun yalan olma ihtimali yüksek. Örneğin ısrarla arkadaşlarınızı çok sevdiğiniz söylüyorsa, aslında bunu sizi elde etmek için kullanıyor olabilir. Durumu gerçekten test etmek için onu arkadaşlarınızla sık sık bir araya getirin ve gözlemleyin.
odevlere-yardimci-bilgiler
‘Sen bir tanesin!’Bu yalanı size birçok yerde söylüyor olabilir. Eğer konu yatak odanızsa, işte ona dikkat! Sizden memnun olmayan bir erkek bu yalana başvuruyorsa, işler iyice sarpa sarabilir.
enterasan-bilgiler
‘Hayır, seni arayamam. Nerede olacağım bile belli değil!’İlişkinizde sallantılar varsa ve partnerinizden böyle cevaplar almaya başladıysanız dikkat! Erkeklerle konuşurken ‘ne’ konuştuğunuzun yanı sıra ‘nasıl’ konuştuğunuza da önem verin. Yalan söyleyen insanların ses tonlarında genellikle değişiklik gözlenir. Sesleri yükselebilir, titreyebilir ya da arada bir kekeleyebilirler.
ogrencilere-bilgiler
‘Kıyafetin çok da dar değil. Harika görünüyorsun!’İşte bu iyi huylu yalanlardan. Ama onun da bir ölçüsü olmalı. Şayet bir erkek sürekli gerçeği değil de kadının duymak istediklerini söylerse, işin tadı kaçabilir. Böyle bir yalan yerine zaman zaman nazik bir dille gerçeği söylemek gerekir.
her-konudan-bilgiler
 ‘İşyeri küçülme kararı aldı. Ama merak etme, beni işten çıkarmayacaklar!’Erkekler kadınları koruma içgüdüsüne sahiptir. Bu yüzden onları sürekli güvende hissettirmek isterler. Ancak böyle yalanlar söyleyerek, kadınlara kendilerini güvenilmez hissettirdiklerini fark etmezler. Halbuki böyle önemli konuları eşler birbirinden saklamamalıdır.
degisik-ve-ilginc-bilgiler
‘Bulaşıkları yıkayacaktım ama süngeri bulamadım.’Hep bir bahaneleri vardır. Onlara sorarsanız size her işte yardımcı olmak isterler ama bahaneleri hiç bitmez. Ya bir şeyleri bulamazlar, ya bir şeyler bozulmuştur, ya da bir ‘aksilik’ olmuştur.
en-kolay-bilgiler
‘Ben çiçekleri dalında seviyorum!’ En tipik yalanlardan biri daha. Kadınların çiçeklere olan düşkünlüğünü bildiği halde çoğu erkek, çiçeğe verilen parayı çöpe atılmış olarak görür. Ama bu durumu ifşa etmemek için de hemen tabiatın masumiyetine sığınırlar.
turkiyenin-bilgi-sitesi

‘Kız arkadaşım yok!’

En tehlikeli yalanlardan. Kimi erkeklerin sizi ağına düşürmek için yapmayacağı şey yoktur. Karşınızdakinden iyice emin olmadan sakın yeni bir ilişkiye başlamayın.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

‘Sen şişman değilsin!’

Bu yorum için erkeklere ihtiyacınız yok. Gerekli olan tek şey bir ayna! O size tüm doğruları söyleyecektir. Zira pek çok erkek için kadınlara giden her yol mübahtır.

*

erkek-yalanlari

 

*

Lilay Koradan

lilaykoradan@gmail.com

www.hepsi10numara.com

 

Bir önceki yazımız olan Baharda Işıldayan Bir Cilt İçin 10 Altın Kural başlıklı makalemizde argan cilt bakım, cilt bakımı ve cilt bakımı bitkisel hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir