Breaking News

Michael Jackson’ın En Güzel 10 Şarkısı

 

 

İngilterede ‘Kral” denince akla ülkeleri yöneten krallar ve kraliçeler gelebilir. Ama dünyada Kral dendimi akla tek kişi gelir. O da pop müziğinin kralı Michael Jackson’dan başkası değildir.

Pop müziğinin kralı olarak dünyada milyara yaklaşan albüm satışı yapabilmiş tek sanatçı olan Michael Jackson genç yaşta öldüğü halde arkasında inanılmaz bir müzik kariyeri bıraktı. Pop’un kralı olarak Michael Jackson, henüz çocukken tanıştığı şöhreti, hem müzik dünyasına kazandırdıklarıyla, hem de hakkında çıkan skandal haberlerle sürekli gündemde kaldı, sürekli dünya gündemini tek başına meşgul etti. 1970’li yılların başında başlayan kariyeri boyunca 13 kez Grammy ödülüne layık görüldü ve gerek satış rakamlarıyla, gerekse aldığı ödüllerle müzik dünyasında tüm zamanların en başarılı isimlerinden biri olarak müzik tarihine adını yazdırdı.

Şu anki gençler o günleri pek hatırlamazlar. Ama iletişim imkanlarının sınırlı olduğu, Facebook, Twitter gibi sosyal ağların olmadığı o günlerde milyarlarca insan tek bir insanın takip ederdi. Büyük kral Michael Jackson!ı!

Michael Jackson kısa kariyeri boyunca 14 şarkıyı müzik listelerinde bir numaraya taşıdı ve albümlerinin 750 milyondan fazla kopyası satıldı. Bu rakam ne ondan daha önce geçilebilmişti ne de ondan sonra geçilebilecek bir rakam olacak.

Popun ölümsüz kralını saygı ile anarken onun liste başı şarkılarından seçtiğimiz en güzel 10 şarkısını yıllara göre sıralayarak sizlerle paylaşıyoruz:

 

 

1:

“Ben” – 1972

Dinlemek İçin TIKLAYIN

 

2:

“Don’t Stop ‘Til You Get Enough” – 1979

Dinlemek İçin TIKLAYIN

 

3:

“The Girl Is Mine” 1982

Dinlemek İçin TIKLAYIN

 

4:

“Say Say Say” – 1983

Dinlemek İçin TIKLAYIN

5:

“Bad” – 1987

Dinlemek İçin TIKLAYIN

 

6:

“I Just Can’t Stop Loving You” – 1987

Dinlemek İçin TIKLAYIN

 

7:

“Dirty Diana” – 1988

Dinlemek İçin TIKLAYIN

8:

“Man In The Mirror” – 1988

Dinlemek İçin TIKLAYIN

 

 

9:

“Black Or White” – 1991

Dinlemek İçin TIKLAYIN

 

10:

“Dangerous” – 1991

Dinlemek İçin TIKLAYIN

 

Müziğin ölümsüz kralını bu güzel şarkıları ile tekrar anıyoruz. Rahat uyu Kral!

 

Lilay Koradan

lilaykoradan@gmail.com

www.hepsi10numara.com

 

Bir önceki yazımız olan Kanuni Sultan Süleyman'ın Bilinmeyen 10 Resmi başlıklı makalemizde dünyada kanuni sultan süleyman, kanuni nasıl bilinirdi ve kanuni resimleri nasıl yapıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

5 thoughts on “Michael Jackson’ın En Güzel 10 Şarkısı

  1. hayallerin ötesinden parlayan bir ışıktı o ve ait olduğu yere döndü tıpkı birgün bizimde döneceğimiz gibi şimdi sahip olduklarımız ait olduğumuz yerde bizimle olsun istiyorsak sahip olduklarımızın değerini bilelim ve ait olduğumuz yerde sonsuzadek mutlu bir hayat sürelimmm

  2. Michael Jackson u çok seviyorum şarkıları harika onun çok büyük bir hayranıyım ve biliyorum ki daha güzel şarkıları da var ve benim favorim Remember the Time o şarkı ve Dirty Diana I LOVE M.J <3 <3 <3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir