Breaking News

Nöbetçi Sevgili, Hava Boşluğu ya da Köprüden Önceki Son Çıkış Olma!

Başlıktaki tanımların duygusunu yaşayan ne çok kadın ve erkek var. Sen de onlardan mısın? Hiç hissetin mi bu duyguyu?

Nasıl kalbini ağrıtır insanın…

Ayşegül Kuşçu yazdı:

Önce tanımlayalım gel istersen;

Sen bir erkeğe ya da kadına aşıksındır hatta onu hayatının merkezine koymaya o kadar heveslisindir, can atarsın, sevmelere doyamazsın, çok değerlidir senin için. Özlemden burnun direğini bırak bedensel hücrelerin sızlar. Ama o başka kafadadır. Bir kere o seni arada sıra takılacağı bir eğlenme, rahatlama,  boş vaktini geçirme aracı olarak algılar ve bu yolda ilerler. Asla hiçbir buluşmanız senin planın değildir. Tüm programlar onun müsaitliği doğrultusunda olur. Sen sineye çekersin, yeter ki seninle olsun. Ama kalbin ağrırken koca bir sevgisiz balonun için nefessiz ve çaresiz sana sunulana boyun eğersin.

Aslında sen nöbetçi sevgilisindir.  Ya duygusal ya da cinsel bir temasa ihtiyaç duyduğunda seni arar. En fenası sonraları sen bunu fark edersin, ağrıyan kalbin kanamaya başlar.

Aslında hava boşluğusundur. Bu nöbetçi sevgililikten bile kötü.  Sadece boş vaktini geçirmek , kaçamak yapmak için seni kullanır. Bu genelde evli erkeklerin yaptığı kötü bir alışkanlıktır ama şimdilerde bekarları da aynı yolda. Yoksa duygusal bir yakınlık, sorumluluk ya da paylaşım olmaz. Oysa sen başka kafadasındır. Başlarda sanırsın ki seni seviyor çünkü seni elde edene kadar ilgi ve alaka bin beş yüzdür. Gerçeği anlayıncaya kadar sen aşık olmuşsundur. Sen başka dünyadasındır o ise hava boşluğunu doldurma heyecanındadır. Bu duyguyu bekar erkeklere yaşatan evli ya da bekar kadınlar da var. Aşk belasına bir kere elini kaptırmışsındır ve kolunu kurtaramazsın, ta ki en dibe düşene kadar.

Aslında köprüden önce son çıkışsındır. Başka bir alternatifi olsa senin yüzüne bile bakmaz, o derece. Objektif olmak gerekirse bunu kadınlar erkeklere daha çok yapıyor. Senden daha yakışıklı, hele daha paralı birini bulduğu an sana tekmeyi koyar. Sonra onunla olmazsa sana yine döner çünkü sen mecburi çıkışsın. En fenası tekmelerden kalbin morluk içinde kalsa da her seferinde senin kabul etmen. Erkekleri çok acımasız derler, hepsi öyle değil. Gerçekten sevenleri ve acı çekenleri de var.

Bu üçlüden birinden sakın olma!

Çoğu zaman gururumuzu aşka satıyoruz Bu kötü değil, aşk ve gurur bazen bir arada barınamıyor ama sonunda da üzülen, ezilen ve kendine küsen aşık olan taraf oluyor.

Değer mi, ona sen karar vereceksin, bende değmiştir hep.

Yine de yaptığımı değil söylediğimi dene. Kangren olmadan kanayan aşk sarmalını kes. Sonrasında toparlanman çok zor olur, belirttiğim gibi; yaşadıysan bilirsin, iyice çamura batmadan bırakamıyor insan. Ama neye, kime fayda?

Sanatçı ya da yazarsan her türlü yarar çünkü bizler ne yazık ki acılardan ilham alıyoruz. İnan hastalıklı bir durum ama ruhsal kumaşımız bu.

Ama başka türlü bir aşk mümkün…

*

ayşegül kuşcu

aysegulkuscu2013 @ gmail.com

Bir önceki yazımız olan WHATSAPP'da O Mavi Tık Niye Kapalı? başlıklı makalemizde ayşegül kuşçu, mavi tık kapatma ve mavi tık olayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir