Breaking News

On Genç Erkeğe Sorduk: Neden Olgun Kadın?

Neredeyse genç erkeklerin hepsi ‘ neden olgun kadınlara ilgi duyuyorsun?’ sorusuna; Genç kızlar çok kaprisli ve anlayışsız cevabı veriyor. İnandırıcı mı? Değil!

Aradığınız pozisyona uygun kadına ulaşılmıyor, çevrimdışı canım, çevrim dışı.

Tamam, fiziksel bedenleri çevik, kuvvetli ve çekici olabilir. Onun da bileti yatakta kesilir. Ya sonra?

İşte meselemiz tam da burada başlıyor;

Not: 70 ler ya da 80 lerin başında doğduysan bendensin. Boş ver aşkı meşki, ne güzel günlerdi değil mi?

Neyse;

  • Onunla ortak bir çocukluk ve gençlik geçmişin olamaz. Bak mesela; çocukluğumuzda şeritli çubuk şekerlerin ve bakkal amcanın kavanozdan kese kağıdına koymasını beklediğimiz kuş lokumlarının tadını asla bilmeyecek.
  • Sonra; Blue Jean dergisini her ay heyecanla beklediğimiz anları, içinden çıkan posterleri duvara yapıştırmanın inanılmaz zevkini, ayrıca yine içinden çıkan eşantiyon hediyelerin keyfini asla anlayamayacak. Mesela armalar, hatırlayan var mı? Şey de var renkli televizyon heyecanı, ilk kocaman bilgisayarlar, o ilk takoz cep telefonu,   Barış Manço çocuğuz biz.
  • Gençliğimizde dinlediğimiz şarkıların hiç birine tanık olmadığı gibi, onların eşliğinde diskolarda dans edişlerimizi bilmeyecek çünkü disko kültürü tedavülden kalkalı çok oldu.
  • İlk aşkımızı, flörtümüzü yaşarken o annesinin kuzusu modunda oyuncaklarıyla oynuyordu muhtemelen. İç gıcıklayıcı değil tamam mı!
  • Biz cinselliğin doruklarındayken o en iyi ihtimalle ergenliğin çıkmaz sokaklarında akne ve sivilceleri ve şişmiş burnuyla can çekişiyordu.
  • O gençliğini keşfederken bizim geçtiğimiz yollardan geçerken biz evlenmiş, bir ev yönetmiş ya da evlenmemiş ama birçok ilişki yaşamış, yara almış, büyümüş, başkalaşmış olacağız.
  • İş hayatı var, biz feleğin çemberinden geçmişken, kuzuluktan çoktan kurtluğa terfi etmişken, tecrübe denilen o can sıkıcı mertebeye gelmişken o hala bir kuzu olacak.
  • Çocuğumuz olmuş olabilir, ona bakmış, büyütmüş ya da büyüten bir kadınsan zaten daha farklı bir olgunluğa erişmiş oluyorsun, genç uymaz sana, bana.
  • Belli yaştan sonra zevklerimiz de değişti. İstiyoruz ki, bir rakı sofrasında saatlerce sohbet edelim. Geçmişten, yaşadıklarımızdan. Ortak bir geçmiş şart sanki anlıyor musun? Oysa genç seksi aşkının geçmişi olmayacak.
  • Gençlerden çok şey öğrenen bir insan olarak iş aşk elbisesine gelince üç beden dar geliyor bana. Nasıl olacak? Tabi sen dene şansını.

 

Aşkın bir formülü, reçetesi yok. Aşk aşktır, gözlerdeki perde kalkana kadar. Bahsi geçen yaş aralığı beş yaş falan değil, on, on beş, yirmi yaş. Gerçi beş yaş arası olanını da mutlu görmedim ya neyse. Hep kadının bir üstünlüğü, hükmü, hakimiyeti var. İlişkiden çok başka bir hal. Onun adını da sen koy.

Bir de genç kadın yaşlı erkek aşkı var, o daha fena bir durum. Ayrı bir konu…

*

Ayşegül Kuşçu

aysegulkuscu2013@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Aşkın Canına Okuyan 10 Şey başlıklı makalemizde aşk, aşk düşmanları ve aşkı bitiren şeyler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir