Breaking News

Ünlü Sanatçı Black Hakkında 10 Bilgi

black-kimdir

Sahne ismi olarak Black ismini kullanan Colin Vearncombe, 1962 senesinde Liverpool’da dünyaya geldi. 1981 senesinde Rox Records etiketiyle “Human Features” ve ardından da 1982 senesinde “More than the Sun” adlı parçaları yayınlayan İngiliz sanatçı, bu iki şarkı sonrasında WEA Records ile albüm anlaşması sağladı. Aynı sene Thompson Twins’in ‘Quick Step and Side Kick’ adlı turnesine dahil olan müzisyen, aynı dönemde “Hey Presto” adlı bir şarkı daha yayınladı ve ardından da plak şirketiyle yollarını ayırma kararı aldı.

1985 senesinde Ugly Man Records adlı bağımsız bir plak şirketinin etiketiyle “Wonderful Life” adlı şarkıyı piyasaya süren Black, kısa zaman içerisinde A&M Records’un dikkatini çekti ve plak şirketine geçiş yaptı. Ertesi sene şarkı ile aynı ismi taşıyan ilk stüdyo albümünü Dave Dix’in prodüktörlüğünde müzikseverlerin beğenisine sunan sanatçı, albümüyle İngiltere listesinde 3 numara olmayı başardı. Albümden “Everything’s Coming Up Roses”, “Sweetest Smile”, “Wonderful Life”, “I’m Not Afraid” ve “Paradise” adlı şarkılarını single olarak yayınlayan müzisyen, bu single’lardan “Sweetest Smile” ve “Wonderful Life” ile İngiltere Single listelerinin 8. sırasına kadar yükselmeyi başardı.

1988 senesinde “Comedy” adlı 2. resmi stüdyo albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Black, bu albümde de prodüktör olarak Dave Dix ile bir araya geldi. Albümle İngiltere listesinde 32 numara olan ve albümden “The Big One”, “You’re A Big Girl Now” ve “Now You’re Gone” adlı çalışmalarını single olarak piyasaya süren sanatçı, bu single’lardan en iyi başarıyı “The Big One” single’ının İngiltere Single listesinde 54 numara olmasıyla yakaladı.

1991 senesinde ise “Black” adlı 3. stüdyo albümü çıkaran ve albüm içerisinde ilk dönem zamanlarında yazılan parçalarını bulunduran Black, bu albüm sonrasında A&M Records’dan ayrıldı ve Nero Schwarz adlı bağımsız plak şirketini hayata geçirdi. Bu plak şirketiyle “Are We Having Fun Yet?” adlı 4. stüdyo albümünü 1993 senesinde piyasaya süren sanatçı, 1999 senesine kadar sessizliğe büründü ve aynı sene “The Accused” adlı 5. stüdyo albümünü Colin Vearncombe ismiyle hayranlarının beğenisine sundu.

1999 senesinde “Abbey Road Live” adlı konser albümünü, 2000 senesinde “Water On Snow” ve 2001 senesinde ise “Live At The Bassline” adlı albümleriyle müzikseverlerin karşısına çıkan Black, 2002 senesinde yayınladığı “Smoke Up Close” adlı stüdyo albümünden sonra yine Black ismiyle müzik dünyasında yer almaya başladı. En son 2005 senesinde “Between Two Churches”, 2009 senesinde “The Given” ile ”Water On Stone” albümlerini piyasaya süren sanatçı, halen kendi resmi internet sitesi üzerinde hazırladığı çalışmaları müzikseverlerle paylaşıyor ve bunun son ürünü ise 2011 senesinde çıkan “Any Colour You Like” adlı stüdyo albümü oldu.

*

capital radio

Bir önceki yazımız olan 10 Adet Harika Şarkı Sözü başlıklı makalemizde barış manço şarkıları, güzel şarkı sözleri ve Michael Jacksonın en güzel şarkıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir