Breaking News

10 Efsane Oyun Kahramanı

Aslında herkesin oyun zevki farklıdır. Fakat bazı oyunlar vardır ki, bu oyunları illaki bir dönemde herkes oynamıştır. Bu oyunları özel yapan en önemli unsur ise oyunun karakterleridir. Çok fazla sevilen oyun karakterleri vardır. Bu oyun kahramanlarının en popüler ve efsane olan 10 tanesini yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Haggar

haggar_fullstand-ff_color_600p

1989 yılında Capcom firması tarafından piyasaya çıkarılan Final Fight oyununun Haggar karakteri listemizin 10. sırasında. Çoğu oyunsever bu oyunun ismini Haggar olarak da bilmektedir. Çünkü Haggar bu oyunun en popüler karakteridir.

 

turkiyenin-bilgi-sitesi

Bomberman

thX1IRD93G

Neredeyse tüm oyun konsollarına uyarlanan Bomberman oyununun sevimli bombacısı efsaneler arasında yerini alıyor.

 

en-kolay-bilgiler

Donkey Kong

dkcr-donkey-kong

Nintendo tarafından İlk olarak 1981 yılında piyasaya sürülen Donkey Kong oyununun kahramanı 8. sırada. Zıplayarak ve yuvarlanarak engelleri aşan bu sevimli goril, oyun severler tarafından çok sevilen bir kahraman.

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Duke Nukem

thD0FDIKQX

Duke Nukem 1991 yılında piyasaya sürüldüğünde, silahlı oyun türünde çığır açmıştır. Duke Nukem, oyun dünyasında büyük iz bırakan bir karakter.

 

her-konudan-bilgiler

Scorpion

scorpion___mortal_kombat_by_darkcloudx-d4ayor1

6. Sırada Mortal Kombat’ın akrep ninjası Scorpion yer almakta. Oyunun kötü karakterlerinden birisi olmasına rağmen, en popüler karakteridir ve efsaneler arasına girmiştir.

 

ogrencilere-bilgiler

Pac-Man

Pacman-Ghost-Chase-pac-man-2797540-2560-1404

İlk olarak 1980 yılında piyasaya sürülen Pac-Man oyunu satış rekorları kırmıştır. Labirentteki noktaları kötü karakterlere yakalanmadan toplamaya çalışan efsane Pac-Man, listemizde 5. sırada.

 

enterasan-bilgiler

Lara Croft

lara-croft-jogo-game9

Daha çok Play Station oyunu olarak tanınan Tomb Raider, daha sonraları diğer platformlarda da boy göstermiştir. Fimleride çekilen oyunun güzel kadın kahramanı Lara Croft, efsane karakterler arasındaki yerini alıyor.

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Sonic

11507sonic

Sega denilince belkide ilk akla gelen oyun Sonic The Hedgehog’tur. Yuvarlanarak engelleri aşan sevimli mavi kirpi, bir Sega efsanesi olarak listemizde yerini alıyor.

 

faydali-bilgiler

Ryu

001-ryu-holofoil-cover

Street Fighter, tüm zamanlarda Capcom firmasının şüphesiz en sevilen oyunudur. Bu oyunun bütün kahramanları çok sevilmiştir. Fakat Ryu hem oyunun baş karakteri olarak, Hem de zaman zaman Capcom firmasının logosunda yer alarak diğerlerinden bir adım öne çıkmıştır.

 

ilginc-bilgiler

Super Mario

120px-mpdsmario

İlk sırayı Nintendo’nun süper kahramanı ve maskotu Süper Mario alıyor. Dünyanın en ünlü video oyun karakteri olan Süper Mario, 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanmıştır. Günümüzde hala yepyeni versiyonları ile karşımıza çıkmaya devam etmektedir.

 

 

M. Endülüs ÖZBAY

endulusozbay7@hotmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Mart Ayında En Çok Satan 10 Video Oyunu başlıklı makalemizde en çok satan 10 oyun ve mart ayı en çok satan oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir