Breaking News

10 İlginç Kız Türü

Erkekler hep kadınların anlaşılmaz olduklarından şikayet ederler. Doğrudur, bizim her birimiz ayrı bir dünyadır.

Erkeklere kolaylık olsun diye, kızları tanıyabilecekleri bir rehber hazırladık.

İşte karakterlerine ve kişiliklerine göre 10 kız türü:

en-guzel-kadinlar

 

cekilmez-kiz-tipi

 

MÜŞKÜLPESENT KIZ

Meşguldür fakat elle tutulur, kayda değer nitelikte bir üretim yapamaz. Yaptığı işler nicelik açısından değerlidir. Panik bir şekilde sürekli koşuşturur. Amacı bir şeyler yapmaktan çok yapıyormuş gibi gözükmektir. Çünkü kendisi de yeteneksizliğinin farkındadır ve bunu ancak, sürekli hareket halinde olmakla kamufle eder. Başarılı olduğu tek konuda budur. O bir göz boyayıcıdır. En azından gayreti takdire şayandır. Espri anlayışı çok iyidir. Cana yakın davranır. Her muhabete başka bir ilgisiz mevzu sokar. Bu onun algılayamadığı bir durum olup, her sözü muhabbetten sayar. Gelelim en karakteristik özelliğine: üzerine vazife olmayan ne kadar iş varsa burnunu sokar ve başkalarının bazen özenle yaptığı işleri de bozar. Bunda kötü bir niyeti yoktur. Tamamen iyi niyetli bir yaklaşımdır. Ekstra özellikler, sakar, dağınık, küskün, unutkan ve kin tutmayışıdır. Sık sık bunalıma girer.

en-romantik-filmler

kizlari-anlamak

 

HAYALPEREST KIZ

Gerçek dünyada yaşayanlar. Görünenin ardındaki monoları ararlar. Onların gözlerinde her şey aldatmacadır. En büyük hayali o meşhur Beyaz Atlı Prens’ine kavuşmaktır. Bunun dışındaki her şey gereksiz ve anlamsızdır. Kariyere, paraya mala mülke önem vermez Daha da ötesi özellikle yoksul, ve yakışıklı ve esmer işsiz gençleri sever. İki gönül bir olunca samanlık seyran olur modundadır. Kendisini kötü kalpli bir cadının kurbağaya dönüştürdüğüne inandırmıştır. Çirkindir ve bunun farkındadır. Büyük bir umutla kendisini prensese dönüştürecek prensi bekler. Ve bu prens bir gün geçekten çıkıp gelir. Ama bu onun ekseriye bir hayal kırıklığı olur. Çünkü gerçek hayat hiçbir zaman masallardaki gibi değildir. Bu tip kızların en iyi tahminle bir ömür boyu kocalarının ayaklarını yıkamak ve 12 çocuğun bulaşıklarını ve çamaşırlarını yıkamakla neticeye varır. En büyük hayal perestler ise yüksek kaldırım civarında yaşar.

 

-en-iyi-sinema-oyunculari

kiz-tavlama

 

MİSTİK KIZ

Gizemle ilgilendikleri için onlara mistik kız denir. Meditasyon, yoga, sipritüalizm, çura gibi konuların hayranıdırlar. Tütsü ve hindistandan gelen takıları ile kendilerini gizemli gösterirler. Bu tip kızların seçtiği erkek arkadaşları da kendileri gibidir. En çok yeşil ve mor renkleri severler. Çünkü yeşil doğal ve otantiktir. Durgunluğu ve dinginliği çağrıştırır. Mor ise meditasyon moduna hızla geçmelerini sağlar. Mor renkli elbiseler giyerek meditasyon ayinleri düzenlerler. Gezi yapmayı severler. Genelde insanların az bulunduğu şehirleri seçerler. Sık sık kendilerini dinlerler. Durgunluğu ve az konuşmayı tercih ederler. İçlerinden bazıları budizmi benimsediği için rearkarnasyona inanır. Eski ve antik eşyaları evlerinde süs olarak bulundururlar. Şiddetten ve öfkeden nefret ederler veya öyle gözükmeleri gerektiği için çok iyi rol yaparlar. Bir çoğunda kişilik bozukluğu vardır. Arayışta olduklarında bir süre sonra mistikliktende vazgeçebilirler. Nefes kontrolü yapmayı iyi bilirler. Kompleksli olanları azınlıktadır. Yüzlerinde bilinmezlik ve gizem ifadesi hakimdir. Çocukları severler. Hayvanları severler. Biraz bohem gibi görünseler de aslında birçoğu hayatı sever renkler ve zevkleri farklı ve dikkat çekicidir.

en-basarili-kadinlar

kizlar-ne-ister

 

NİHİLIST KIZ

Bunalım kızın en uç noktasıdır. Aynı karakteristik özellikleri taşımasına rağmen daha gözü pek ve cesurdur. Onunla her şeyi yaşayabilirsiniz sıkı bir psikolojik yapınız olmalıdır. Dengesiz ve tutarsızdır. Şizofrenik davranışlara sahiptir. Çok akıllıdır. Sezgileri kuvvetli ve insan tahlilcisidir. Uykuyu çok sever. Bunalım kızın aksine psikiyatriyle pek orası yoktur. Yalnızca tahtakaleden elde edilen uyarıcıları kullanırlar. Kadın olmalarına rağmen kendi cinslerinden nefret ederler. Genel olarak görünüm bakımından nasipsiz. Ve kiloludurlar. Ama nihilzm öğretisine bağlandıkça ciddi bir biçimde zayıflarlar. Asabi ve saldırgandırlar. Tüm marjinal hareketleri desteklerler. Devlet ve devlet kurumlarıyla araları yoktur. Başarısızdırlar ve bunu tolere etmek için aykırı davranırlar. Bunun altında büyük bir güvensizlik vardır.

 

en-sevilen-kadinlar

 

liseli-kizlar

İDEALİST KIZ

Ülkesini, insanını, ailesine tutkuyla severler. Hep umut dolu ve sevecendirler. En çok öğretmenliği tercih eder. Bütün öğrencileriyle tek tek ilgilenmekle kalmayıp abartarak aileleriyle samimiyete kadar götürürler işi. Yardım severdirler ve kimseyi incitmek istemezler. Etrafındaki her kesin özel günlerini (doğum günü, evlilik yıldönümü vs.) not ettikleri kalırca bir defterleri mevcuttur. Geniş bir hayran kitlesi mevcuttur. Kimseyi asla bıktırmaz ve gücendirmezler. Tüm bunları bir amaç kitlesi mevcuttur. Kimseyi asla bıktırmaz ve gücendirmezler. Tüm bunları bir amaç için değil de sanki içgüdüsel bir hisle yaparlar. Yalan, abartı ve aldatmaca için değil de sanki içgüdüsel bir hisle yaparlar. Yalan, abartı, ve aldatmaca yoktur. Hafif sergüzeşttirler. Kökleri bu toprağa bağlıdır ama uzak seyahetleri ve değişik kültürleri uzaktan tanımak isterler. Sosyal olarak aktif ve organizatördürler.

en-iyi-kadinlar

kendine-guvenen-kiz

 

 

 

CİNS-İ LATİF KIZ

Bir kadında tanıyıp tanıyacağınız en çekici hal onda mevcuttur. Asla hoppa ve hafif meşref değildir ama bir ordu erkek peşindedir. Bu kadın çoğu için ulaşılmazdır. Beğenilmekten aşırı hoşnuttur ama kendisini çok ağırdan satar. Güzelliğinin farkındadır. Ama bunu bir  meziyetmiş gibi sunmaz. Ağır başlı vakur fakat aynı zamanda alçak gönüllüdür. Çok güzeldir. Güzel oldukları kadar akıllıdırlar da. Hırslı değil fakat istikrarlıdırlar. Gözü çok yukarıda olmasa da evlilik için orta sınıf ailelerin küçük çocukların tercih ederler. Kalabalık yerlerde yalnız gezerler. Bütün gözlerin üzerlerinde olmasından hoşlanıp gurur duyarlar. Bu onlara güven verir.

en-guzel-kizlar copy

kizlarin-gonlunu-kazanmak

 

SARIŞIN KIZ

Duygusal bencil ve içe dönüktür ama bir kişiye bağlandı mı da her fedakarlıkta bulunur. Maalesef düşünce ve akıl yeteneğinin az geliştiği doğrudur. Ama sanıldığı gibi libidosu yüksek değildir. Tutarsız ve kararsızdır. Kişilik ve karakter tam oturmamış ergenlik döneminde takılıp kalmıştır. İçe dönük olmasının yanında sosyal ilişkilere meraklıdır ama ona tahammül edecek fazla bir kız arkadaşı yok gibidir. Bazıları sarışın sevse de o tüm herkesin sarışınlara taptığına inanır. Başarısız ve istikrarsızdır. Edilgen ve belirleyici değildir. Toplum kurallarına ve standartlarına uymaz. Komplekslidir ve yaptığı her şeyi abartır. Uzun ve yoğun depresyonlar yaşar. En belirgin özelliği yalnız başına asla bir şey yapamamasıdır. Hassas ve kırılgan olmakla birlikte o da karşısındakine asla hassasiyet göstermez. Kapasitesi sınırlıdır. Gözü yükseklerde olsa da onun yükseklik anlayışı boyunu biraz geçen bir mesafedir. Hayalperest ve putperesttir. Bazı erkeklere karşı takıntıları vardır. Hareketli neşelidirler. Dans etmeyi, atlayıp zıplamayı severler. Politikaya kültür ve sanat olaylarına ilgi duymaz sıkıntıya gelemezler.

en-iyi-oyuncular

mutlu-kiz

 

 

BAŞINA BUYRUK KIZ

Bu kız kendiliğinden, son derece sıradan bir aileden çıkan ayrık otu gibidir. Diğer kardeşlerinden oldukça farklı olup tuhaf bir biçimde sıradışıdır. Biraz şımarık olmasıyla şımarık kız tipine yakın bir karakter çizse de hayatta ondan daha başarılı ve tutunmuştur. Yalnız istikrarsız ve hafif delişmendir. Asla ve katiyen söz dinlemez. İstenilenin tam tersi bir biçimde davranır. Gençlik iksiri içmiş gibidir çok geç yaşlanır. Biraz uykuya düşkünse de sürekli, doping ilacı almış bir at gibi hareket halindedir. Hayatın her anının tadını çıkartır. Yine de fazla abartıya kaçtığı söylenemez. Çevresinde söz sahibidir. Bunun nedeni onu kimsenin zapt edememesinden kaynaklanır. Yine de çevresi ve ailesi için bir renktir. Sürprizlerle doludur. Bunalıma girdiği zamanlarda içine kapanacağı yerde saldırganlaşabilir. Bu çok tehlikeli bir dönemdir. Bu dönemlerde ondan uzak durmalıdır. Başına buyruk kız, aksiyonu macerayı ve uzak seyahatleri sever. Böbrek üstü bezi salgısı bağımlısıdır.

en-guzel-modeller

havali-kiz

 

NEZİH KIZ

Memur emeklisi anne babanın iyi yetiştirilmiş görgülü, siyah saçlar sırma ile örgülü kızıdır. Orta ayarda bir kız tipidir. Tüm kızların tüm olumlu yanlarından bir miktar mevcuttur kendisinde. Öne çıkan özellikleri de şöyledir: 1) Çalışkan ve sabırlıdır. 2) Büyüklerine saygıda küçüklerine sevgide kusur etmez, terbiyelidir. 3) Kötü alışkanlıklar edinmez, anne, babalarının, büyüklerinin sözünden dışarı çıkmaz. 4) Fedakardır Kendisini hep son plana atar ve hep, her şeyde önce ailesinin sonra akrabalarının sonra da vatanın çıkarlarını gözetir. 5) Aykırı düşünce ve davranışlarda bulunmaz, bunlara karşı antipatiyle bakar. 6) Ot gibi yaşar. Yiyeceğini suyunu ve temizlik malzemelerini eve koyun kapıyı kilitleyin uzun süre yaşar. 7) Yakın arkadaşları yoktur. Kendisini her insandan kötülük yapacak diye sakınırlar. 8) Hijyene önem verirler. Bu konuda neredeyse hastalık boyutunda takıntılara sahip olup her gün banyo alıp mister sürerler. 9) Zayıf ve uzun boyludurlar. Dengeli beslenip büyütmüşlerdir. 10) Hassas ve duygusal olup incitilmeye, kırılmaya gelmezler. İşte onları böylece tanımlayabilir ve tanıyabiliriz.

 

en-ünlü-kadinlar

 

ozguvenli-kiz

KÜLTÜRLÜ KIZ

Acayip gerçekçi bir dünyası vardır. Kültürlü insanlarla aşk, eğitimli ve zengin insanlarla meşk yaşarlar. Maceracı bir yapıları vardır. Orta sınıf ailelere mensupturlar. Aileleri tarafından kültür ortamlarında yetiştirilmişlerdir. Fazlaca tabuları ve yasakları yoktur. Başlarına buyruk hareket ederler. Kırılgan ve hassas bir yapıya sahip değillerdir. Hayal kurmayı severler ama oldukça gerçekçidirler. Olabildiğince sosyal, dışadönük ve atılgandırlar. Bir etkinliğe kendilerin verip belli alanlarda yoğunlaşıp söz sahibi olurlar. Söz dinlemez ve aykırıdırlar. Biraz sabırsız olmakla birlikte kendilerini dizginlemesini bilirler. Belli bir limitleri vardır. Dozaşımında fazla bulunmasalar da aşırılıklara karşı sadece ilgi duyarlar. Temkinli ve hesaplıdırlar ama cimri sayılmazlar. Entelektüel kızlara göre biraz daha saftırlar. Renkli ve uyumsuz insanlardan hoşlanır değişiklik arayışına girerler. Hayatın anlamı konusunda ara sıra bunalıma girip bazı dönemeçlerde dünya görüşü ve fikir değiştirirler. Felsefeye meraklı olup kafa bir basmaz. Tarihten hoşlanırlar.

*

Lilay Koradan

lilaykoradan@gmail.com

www.hepsi10numara.com

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Erkekleri Kaçırmanın 10 Etkili Yolu başlıklı makalemizde erkekler nedne nefret eder, erkeklerden kurtulma ve erkekleri kaçırmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

4 thoughts on “10 İlginç Kız Türü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir