Breaking News

10 Numara Oyun: Assassin’s Creed Rogue (PS3, XB360, PC)

73

 

Unity faciasından sonra AC severler için ilaç gibi geldi Rogue. Hem oynanış hem de senaryo açısından gayet doyurucu bir olan oyunumuza derinlemesine değiniyoruz.

 

 

 

 

ilginc-bilgiler

Senaryo

75

 

Shay Cormac, Suikatçiler Tarikatı’na son derece bağlı bir suikastçidir. Zamanla tapınakçılarla girdiği savaşlarda onların da kendilerince haklı olduğunu düşünmeye başlar. Ancak suikatstçilere bu konuda asla bahsetmez. Suikastçiler, sivil halkın da bulunduğu bir şehre tapınakçıları yok etmek için saldırır. Saldırıda binlerce sivil öldürülür. Bu katliama göz yumamayan Shay, Suikatçi Tarikatı’nın lider Achillies’a karşı çıkar ve tarikattan ayrılır.

 

Bundan sonra çok koyu bir tapınakçı olan Shay, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek amacıyla suikatçilere savaş açar.

Senaryo Notu: 7.5/10

 

 

faydali-bilgiler

Grafikler

76

 

Rogue’un grafikleri AC III’den iyi AC IV’den kötü olarak nitelendirelebilir. Kaplamalar ve ışıklandırmlar Unity kadar etkileyici olmasa da kesinlikle kötü değil. Konsolların aksine PC’de daha da güzel gözüküyor Rogue.

Grafikler Notu: 7.3/10

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Oynanış

77

 

Oynanış açısından Rogue, ufak tefekdetaylar dışında AC IV ile neredeyse aynı. 18. yy’da ki korsanlık çağını esas alan oyun, gemi savaşlarını merkezine oturtmuş durumda. Son derece eğlenceli anlar yaşayacağını okyanuslar, AC IV’de olduğu kadar büyük değil. Ancak bu içinin boş olduğu anlamına gelmiyor, oyun tam anlamıyla dolu dolu. Her yerinde bir toplanabilir, her yerinde bir yan görev var. 3 adet farklı haritada geçen oyunun haritaları; River Ralley, North Athlantic ve New York’dan oluşmakta.

 

Önceki oyunlarda da bulunan Crafting sistemi aynı şekilde Rogue’da yer alıyor. Vahşi doğada yer alan hayvanların etinden sütünden yararlanarak çeşitli materyaller elde edebiliyoruz.

 

Zaten çok eğlenceli olan gemi mekanikleri biraz daha düzeltilerek oyuna aktarılmış. Girdiğiniz devasa gemi savaşları gerçekten çok eğlenceli olabiliyor.

Oynanış Notu: 7.8/10

 

enterasan-bilgiler

Çoklu Oyuncu Modu

78

 

Maalesef AC Rogue’da çoklu oyuncu modu bulunmuyor. Yapımcı ekip, tekli oyuncu modu ile oyuncuyu etkilemeyi hedeflemiş ve çeşitli oyun modları ile uğraşmamış.

Not:

 

 

ogrencilere-bilgiler

Sesler

79

 

Rogue, ses konusunda etkileyici değil. Patlama sesleri gayet hoş olsa da karakter seslendirmeleri daha iyi olabilirdi.

Sesler Notu: 6.8/10

 

 

her-konudan-bilgiler

 

Müzikler

80

 

Korsanlık çağında geçen oyunda etkileyici müzikler olmazsa olmazdı. Yapımcı ekip de gayet güzel ve kulağa hoş gelen müzikler ile donatmış oyunu.

Müzikler Notu: 7.7/10

 

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Artıları

81

 

+ Dolu içerik

+ Silah ve kostüm çeşitliliği

+ Diğer AC oyunlarını senaryo bazında tamamlıyor

+ Gemi mekanikleri

 

 

en-kolay-bilgiler

 

Eksileri

82

 

 

– Önceki AC oyunlarına fazla benziyor

– Grafikler daha iyi olabilirdi

– Çoklu oyuncu modu yok

 

 

turkiyenin-bilgi-sitesi

İnceleme Notları

83

 

Post Arcade – 9
Game Informer – 8.25
Multiplayer.it [İtalya] – 8
Cheat Code Central – 4.1/5

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Alınmalı Mı?

84

 

Unity’yi oynayıp tatmin olmamış, ve gemi savaşlarını özlemiş olan herkese AC Rogue’u tavsiye ediyorum.

 

 

 

 

M. Endülüs ÖZBAY

endulusozbay1999@gmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan En İnce 10 Telefon başlıklı makalemizde akıllı telefon, en ince 10 telefon ve en ince telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir