Breaking News

Zayıflamanın 10 Eğlenceli Yolu

 

EVİNİZİ TEMİZLEYİN

Temizlikle uğraşmak kalori yakmanın işe yarar ve etkili yollarından biridir. Tozlanmış kitap raflarını, örümcek ağı bağlamış tavan köşelerini ya da aklınıza gelebilecek her yeri temizlerken ciddi ölçüde kalori yakacaksınız. Ayrıca temiz bir ortamda yaşadığınız için kendinizi mutlu hissedeceksiniz.

 

İŞ YERİNE BİSİKLETLE GİDİN

Bisiklet kullanmak bacak kaslarınızdan sırt kaslarınıza kadar bedeninizin birçok bölgesinin çalışmasında büyük bir rol oynayarak hem fit bir görünüşe sahip olmanızda hem de zinde hissetmenizde önemli bir pay sahibi olur.

 

BAHÇE İŞLERİYLE UĞRAŞIN

Evinizin arkasındaki ufak boş yeşilliğe her zaman bir şeyler ekmek gibi bir hayaliniz mi vardı? İşte o hayali gerçekleştirmek için en doğru zaman. Hemen en yakındaki botanikçiye giderek güzel birkaç tohum ve fidan alın ve bahçenizde bir mucizeye tanık olun.

 

BOWLING OYNAYIN

En eğlenceli kilo verme yöntemleri arasında şüphesiz ki bowling oynamak önemli bir rol oynar. Sadece bir saatlik bowling macerasında iki buçuk saatlik yürüyüş kadar kalori yakarsınız.

 

HAFTA SONU YÜRÜYÜŞLERİNE ÇIKIN

Sevdiğiniz bir arkadaşınız veya bir aile bireyinizle beraber yapacağınız uzun bir doğa yürüyüşünde hem çokça kilo yakabilir hem de şehir hayatından sıyrılarak rahat bir nefes alabilirsiniz.

 

BİLARDO OYNAYIN

Kalori yakmak sadece bedensel aktivitelerle sınırlı değildir. Konsantrasyon ve zihinsel yoğunlaşma gerektiren her türlü eylemle de önemli bir kalori miktarı yakarsınız.

 

ÇOCUKLARINIZLA VAKİT GEÇİRİN

Çocuklarınız veya çocuğunuzla saklambaç vs. oyunları oynayarak gerçekten eğlenceli ve yorucu dakikalar geçirebilirsiniz.

 

DANS EDİN

Kalori yakmanın en eğlenceli yollarından biri de dans etmektir. Müziği açın ve ne kadar tuhaf figürler sergileyebildiğinize şahit olun.

 

BASKETBOL OYNAYIN

Basketbol enerji gerektiren sporların başında gelir. Zıplamak hem bacak eklemlerinizi güçlendireceği gibi kalori yakmanızı da kolaylaştırır.

 

VE UNUTMAYIN:

Gününüzün bir saatini vereceğiniz spor yapma eylemi sizi hem daha huzurlu hem daha mutlu kılacak ve bedeninizle beraber ruhunuz da belli bir düzene girecektir.

*

Lilay Koradan

hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Belki Yatakta İyi Değilsindir! başlıklı makalemizde ayşegül kuşçu, erkek ve yatak ve kadın ve yata hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir