Breaking News

10 Soruda Biyoenerji Nedir?

biyoenerji-calismasi

Biyoenerji nedir ?

Biyoenerji’nin kelime anlamı; doğal olan enerjidir. Bilim, insan organizmasının yalnız moleküllerden oluşan, fiziksel bir yapıya sahip olmadığını tüm kainatta olduğu gibi bir enerji alanına sahip olduğunu doğrular. Vücut içerisinde devamlı bir  titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik bir akım vardır. Elektromanyetik akım fiziksel bedenle sınırlanmamıştır. Böylece,bir  bedenden diğerine akış yapılabilir. Bu elektromanyetik  akım;bedenin sağ tarafında toplanmıştır. Biyoenerji akışı insanla sınırlı değildir. Tüm maddeye akar.Sağlıklı bir vücutta negatif  enerji bulunmaz. Vücudun herhangi bir yerinde problem varsa; o bölge negatif üretmeye başlar. Daha doğrusu; beyin ile o bölgenin iletişimi kopmuş demektir. Demekki bedenimizin tümünü ayakta tutan beyinin düşünce ve yapılandırma bölümü ile aradaki bağı kopartmamak lazım. Vücutta negatif  enerjinin barınmasına izin vermemek gerekir. Zaman zaman negatif enerjiden arınma seansları alınmasında fayda vardır. Biyoenerjistler vücudun enerji sistemindeki bozulmaların yol açtığı rahatsızlıkların  şifaya kavuşmasına yardımcı olurlar.

biyoenerji-nedir

Görünmez Enerji Nedir?

Rus bilim adamları tarafından yönetilen bilimsel deneylere dayanarak, Semyon Kirlian; fotoğrafladığı insanların,hayvanların ve bitkilerin ultrahassas bir kamera yöntemiyle fiziksel bedenin etrafındaki renkli ışık enerji alanını göstermiştir.Enerji alanı (Aura) görülebilir fiziksel bedene nüfuz ederek, cilt yüzeyinden yaklaşık 8 yada 10 cm yayılır. Kirlian fotoğrafçılığındaki deneyler, fiziksel olarak hastalık ortaya çıkmadan beden enerjisindeki ilk görünen hastalıklı enerjiler de ortaya çıkarmıştır. Bir kişinin olumlu yada olumsuzd üşünceleri ve hisleri,beden enerjisini önemli ölçüde etkilemektedir.

biyoenerji

Pozitif ve Negatif Enerji Nedir ?

Pozitif enerji, insanda mevcut olan olumlu bir enerjidir. Pozitif enerjisi normal düzeyde olan insanlar; son derece ılımlı, sağlıkları yerinde ,etrafa neşe saçan insanlardır .Bu insanlar, zihinsel olarak sağlıklıdır ve hayatlarında stres diye bir problemleri yoktur.

Negatif enerji de, vücutta hastalıklı olan bölgelerin ürettiği olumsuz enerjidir. Çok  stresli insanlar,ağır travma geçirenler, beyninde devamlı olumsuz düşünceler üreten bu türde insanlar çeşitli ağrı ve psikolojik rahatsızlıklar duyarlar. Negatif enerjinin ortadan kalkması için her şartta  ilk önce tıbbi tedaviye, eğer çare yok ise alternatif tıbba başvurulmalıdır.

biyoenerji-ne-ise-yarar

Enerjiyi Hissetmek  ve Görmek Mümkün müdür?

Enerjinizi hissetmek istiyorsanız ; rahat ettiğiniz bir yere oturun.Gözlerinizi kapatın ve gevşeyin. Hiç bir şey düşünmeyin.Ellerinizi 15-20 saniye kadar birbirine sürtün. Avuç içleri birbirine bakacak şekilde 10 cm den çok olmamak şartı ile, karşılıklı tutun. Yirmi saniye sonra biraz ellerinizi uzaklaştırın. Hemen ellerinizi yavaş, yavaş yaklaştırmaya çalışın. Ellerinizin arasında çok hafif bir basınç hissedeceksiniz. Bu basınç sizin enerji sınırınızdır.

Enerjinizi görmek istiyorsanız; loş bir odaya gidin.Rahat bir şekilde oturmaya çalışın. Ellerinizi hızla 20 saniye kadar birbirine sürtün. Ellerinizi ,yine avuç içleri birbirine bakacak şekilde 5-6 cm de tutarak avuç içlerini ileri geri oynatmaya başlayın. Bu ara,ellerinizin arasına odaksız bir şekilde bakın. Enerji sınırını, dumanlı bir şekilde göreceksiniz.

biyoenerji-resimleri

5.Soru:Biyoenerji Uzmanı nasıl olunur ?

Biyoenerji uzmanı olacak kişinin öncelikle enerjisinin şifacılık derecesinde açığa çıkmış olması gerekiyor. Bir doktor kadar olmasa bile,vücut anatomisini çok iyi bilmek zorundadır. Biyoenerjist olan kişi elektrot,sarkaçv.s. hiçbir yardımcı araç kullanmadan elleriyle 7 ana çakrayı ( enerjinin vücuda giriş noktaları ) okuyup,kapalı ya da açık olup olmadığını tespit edebilmelidir. Aynı zamanda vücuda yine ellerinin yardımıyla enerji yükleyerek negatif enerjiyi pozitife çevirip vücudun sistemini düzenlemelidir. Genelde gerçek biyoenerjistlerin duru görüleri vardır. Bu özellik doğuştan gelen bir yetenektir.

İnsanlara faydalı olabilmek ,bu işin inceliklerini öğrenebilmek için bir eğitim almak gerekir. Şifacı olabilmek için yurt dışındaki eğitim kurumlarından fayda sağlanabilir. Türkiye’ de bu konu üzerine henüz böyle bir kürsü açılmadığı için öneremiyoruz.

cakralar

Enerji  Sistemimiz Neden Bozulur ?

Bizler doğal varlıklarız. Doğada yaşamak üzere programlanıp yaratıldık. Doğamıza uygun olmayan yaşam tarzı en önemli sebeptir.

-sentetik giysiler, eşyalar

-elektro manyetik araçlar

-topraktan uzak olmak

-hava kirliliği

-hormonlu ve genetiği değişmiş yiyecekler

-çok durgun veya çok hareketli yaşam

-ani şok ve üzüntüler

-çevresel faktörler (yaşam alanımızın konumu ve çevremizdekiler)

-olumsuz duygu ve düşünceler

-STRES!!!!

Ayrıca; hergün elektrik enerjisine maruz kalanların vücutlarında bulunan enerji dengesinin zamanla bozulduğu tespit edilmiştir. Cep telefonu,devamlı bilgisayar başında kalmak v.s. enerjimizi en alt seviyelere düşürmektedir.

 

biyoenerji-uzmani-nasil-olunur

Biyoenerjinin insan sağlığına faydalı olabilmesi için kaç seans devam etmek gerekir ?

Seansların sayısı hastanın şikayetine göre değişir. 7 ile 21 seans süreleri uygulanır. Seanslar arka arkaya olabildiği gibi,gün aşırı düzenli şekilde uygulama yapılabilmektedir. Belirlenen seanslar uygulandıktan sonra ayda bir olmak üzere seans alınabilir. Sistemin çalışmasına yardımcı olmak için belirlenen seanslara devam etmek gerekir. Kişinin hasta olmadan enerji alıp bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesinde de fayda vardır.

 

biyoenerji-seanslari

 

Her seans kaç dakika sürer ?

Her seans ortalama otuz – kırk dakika sürer. Bu süre biyoenerji uzmanının çalışmasına ve kişinin üzerindeki negatif enerjinin vücudu terk etme hızına bağlıdır. Herkesin düşüncesi farklı olduğundan vücut enerjisi de buna bağlı olarak farklılıklar gösterir. Bu sebepten seans süreleri değişiklik gösterir.

biyoenerji-yazilari

Tıbbi tedavi yapılırken biyoenerji seanslarına devam edebilir mi?

Tıbbi tedaviye paralel olarak biyoenerji seanslarına devam edilmesinde hiçbir sakınca yoktur. Aksine vücudun bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden olumlu etkisi olur. Kullanılan ilaçların, biyoenerji yöntemiyle enerji temizliği yapıldığı zaman ilaçların yan tesiri en düşük seviyeye iner ve ilacın vücuda olumlu şekilde etki etmesini sağlar. Ameliyattan önce ve sonra biyoenerji seansı uygulamasının faydası vardır. Hastanın enerji düzeyinin yükseltilmesini sağlamaktadır. Hekimlerle birlikte ortak çalışma yapılması başarıyı arttırmaktadır.

kirlikyan-fotograflari

Çeşitli metal cisimlere dokunduğumda elektrik çarpıyor. Bunun biyoenerji ile bir ilgisi varmı ?

Biyoenerjiyle hiçbir ilgisi yoktur.Negatif enerjidir.Bu tamamen vücudun statik elektrik üretmesidir ve her insanda olur.Vücudumuzdaki bu statik elektriği boşaltmamız gerekmektedir.Bu elektrik enerjisi boşaltılmadığı takdirde,vücut son derece elektrik yüklü olacak ve insanın stresini daha fazla arttıracaktır.Bunun için böyle durumlarda, çıplak ayakla toprağa basarak vücuttaki statik elektriği boşaltmak gerekir. Hayvan severek de bu enerjiden kurtulmak mümkündür. Bir nevi topraklama vasıtası olacaktır, hemde hayvandaki pozitif enerjiyi insan yüklenecektir. Kediler negatifimizi, köpekler ise bizim ihtiyacımız olan pozitif enerjimizialır. Bu sebeble köpekleri bahçe gibi bir alanda beslemek daha doğru olacaktır. Sebeblerini anlayamadığımız herşeyi doğa üstü olarak algılamak yerine,onu bilimsel olarak açıklamaya ve anlamaya çalışmalıyız.

 *

AYŞE ÇOLAK

Biyoenerjist

www.biyoterapi.com

info@biyoterapi.com

www.hepsi10numara.com

 

Bir önceki yazımız olan En Çok Görülen 10 Kişilik Bozukluğu başlıklı makalemizde fobiler, kişilik bozukluğu ve kişilik bozuklukları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

4 thoughts on “10 Soruda Biyoenerji Nedir?

  1. Bioenerji yapilan esim sanrilar gormeye basladi. Ona bioenerji uygulamis olanlarin kendi vucuduna beynine girdigini ona hastalik bulastirdiklarini soyleyip duruyir delirme noktasina geldi bunun yapilan bioenerjiyle ilgisi var nidir bize yardim ddebilir misiniz

    1. kubra hanım vücutta 7 ana çakra ikide ara çakra vardır bio enerji seanslarında bu çakralar uyarılarak açılması sağlanırki bioenerjistin vucuda enerji aktarımı gerçekleşmesi için.seans biter rahatlamayla bir kaç gün geçer fakat metafizik alemde yaşayayan canlıları fizik aleme geçişlerinde bir enerjiye ihtiyaç duyarlar ve kendileride enerji akımdan olsuğu için vucuda musallat olurlar.

  2. Demekki Bioenerjik tedavi iyi gelmezmiş böyle bişeylar musallat olduktan sonra ne gerek var böyle tevaye gereksiz insan bioenerjiksizde yaşar

  3. Biyoenerji uygulamasında metafizik varlıkların danışana bulaşması diye bir durum söz konusu değildir. Seansta vücut negatif enerjilerden temizlenir. Vücuttaki enerji merkezleri olan çakralardaki blokajlar giderilirek, fiziksel-zihinsel ve ruhsal yani bütüncül bir çalışma yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir