Breaking News

Can Yücel’den 10 Güzel Söz

Can Yücel’i sevmeyen var mı? Mümkün değil. Her düşünceden herkesin sevdiği bir insandır Can Yücel. Güzel insandır, güzel kelimeler yazmıştır. İşte onun güzel sözlerini sizler için derledik.

can-yucel-kimdir

ilginc-bilgiler

Gerçekten seviyorsan hiçbiseyi mazeret etmeyeceksin. Gerçekten seviyorsan eğer sonuna’ kadar değil, ‘sonsuza’ kadar seveceksin.

faydali-bilgiler

Bazen tek ihtiyacımız olan bir el ve bizi anlayacak bir yürektir.

odevlere-yardimci-bilgiler

Tekliyor işte çağın çarkına okuyan çark ve durdu muydu birgün bu kör, avara kasnak bir zincir yitirenler bir dünya kazanacak sen de o dünyadansın sınıfın bil safa gel hava döndü işçiden, işçiden esiyor yel..

enterasan-bilgiler

Hayatına girmek isteyene, tam zamanında açmalısın kapını ! Ve tam zamanında çıkarmalısın, sevginden şımarmaya başlayanları.

ogrencilere-bilgiler

Hani iftar vaktine yakın susar ya insan,yokluğun o denli yakıyor beni.şöyle ne. Zaman okunur bu ezan, bir yudum su gibi özledim.

her-konudan-bilgiler

Aşkta kimsenin kimseden farkı yok. “sadece biri daha iyi yalan söyler, biri dah..a iyi oynar oyununu. Hepsi bu !

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Körfezdeki dalgın suya bir bak; göreceksin nato’ nun kablosu durmakta derinde.

en-kolay-bilgiler

Sebepsiz sevmektir aşk, nedeni olmadan bağlanmak birine. Hatta sarılamamaktır utançtan, çünkü utanmaktır sevmek aslında.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Bir insanı herhangi biri kırabilir; ama bir tek en çok sevdiği acıtabilirmiş. Çok acıttığında anladım.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Verdiğim değeri haketmeyen insanları silmeyi, arkama dönüp bakmamayı, hiç kimse için kendime saygımı yitirecek bir şey yapmamayı. Gözyaşlarımın değerini bilmeyi ve onları üç kuruşluk insanlar için harcamamayı, ben izin vermeden kimsenin beni üzemeyeceğini, kendimin her şeyden önemli olduğunu. Zor oldu, geç oldu, ama öğrendim!Verdiğim değeri haketmeyen insanları silmeyi, arkama dönüp bakmamayı, hiç kimse için kendime saygımı yitirecek bir şey yapmamayı. Gözyaşlarımın değerini bilmeyi ve onları üç kuruşluk insanlar için harcamamayı, ben izin vermeden kimsenin beni üzemeyeceğini, kendimin her şeyden önemli olduğunu. Zor oldu, geç oldu, ama öğrendim!
can-yucel-siirleri
BONUSLAR
*

Gittin mi büyük gideceksin ! Ayrılık bile gurur duyacak seninle. Gittin mi ayak..ların onun yakınından bile geçmeyecek. Gölgen bile kalmayacak ardında. Gittin mi onurunla gideceksin; “haklıysan gidecek, gitmişsen dönmeyeceksin.

*

Keşke tanışmamıza hiç fırsat olmasaydı , ve seni hayatıma şeker misali karıştırmasaydım..

*

Senden ayrılınca anımsadım dünyanın bu kadar kalabalık olduğunu .

*

Yüz kızartıcı bir suç değildir hırsızlık; çalınan birinin kalbiyse eğer.

*

Uykusuzluklar yıkıp geçmezdi, kısacık kestirmelerin ardından, dokunulası ipek ten bir o kadar uzakta olmasaydı eğer.

*

Ben gidiyorum dediğimde, ‘gitme’ diyen birini değil, ben de geliyorum, yalnız gidemezsin! Diyen birini istiyorum..

*

İlkin elifba’ydı, sonra alfabe oldu, derken abece, şimdi de a.b.d.

*

Kendi elinle kazdığın kuyuya, aşk, ufacık bir taş atmaktır. Gürültüsü büyüyünce sessizliğin, marifet, yosunlar gibi susmaktır.

*

Birini seveceksen, onu herşeyinle sevme. Çünkü bittiğinde; onu unutamamana değil, unutamayacak kadar çok sevdiğine yanarsın.

*

Sana ihtiyacım var, gel ! Diyebilmekmiş güçlü olmak, sana ‘git’ dediğimde anladım. Biri sana git dediğinde “kalmak istiyorum” diyebilmekmiş sevmek, “git” dediklerinde gittiğimde anladım .

can-yucel-sozleri
*

Elsun Çalışkan
elsuncaliskan@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Adem Özbay'la 10 Soruda Aşk başlıklı makalemizde adem özbay, adem özbay aşk sözleri ve aşk şiirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir