Breaking News

En Güzel 10 Pargalı Resmi

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Pargalı İbrahim Paşa karakterini canlandıran Okan Yalabık 16 Ocak’taki bölümü ile öldürüldü ve diziden ayrıldı. Pargalı rolüyle dünya çapında şöhreti yakalayan Okan Yalıbık bir çok dünya televizyonuna röportaj vermiş ve özellikle Arap ülkelerinden milyon dolarlık reklam teklifleri almıştı.

Okan Yalıbık zaten birçok dizi ve filmde iyi oyunculuğunu göstermişti. Özellikle Şener Şen ve Cem Yılmaz’la oynadıkları Av Mevsimi filmindeki performansından dolayı eleştirmenlerden tam not almıştır.

İşte Pargalı rolü ile hayranlarını tv ekranlarına kilitleyen Okan Yalıbık‘ın  Muhteşem Yüzyıl dizisinde çekilmiş en iyi 10 fotoğrafı.

Pargalı‘nın herkesi mutlu eden gülüşü. Bu gülüşü ile Pargalı iki kadının sevgisinin arasında kalıyor.

Pargalı‘nın kafasında tilkiler dolaşırken, onu bu halde görüyoruz. Ve muhtemelen aklının bir köşesinde amansız rakibi Hürrem Sultan var.

 

Pargalı‘nın sıcak, içten, samimi bir bakışı. Özellikle Kanuni‘ye karşı bire bir sohbet zamanlarında hep bu şekilde konuşuyor. Pargalı’nın bir iletişim ustası olduğunun da göstergesi…

 

 

Pargalı’nın en masum ve hüzünlü hallerinden biri. Sevdiği kadına kavuşamadığı zamanlarda bol bol gördü bu beden dili hareketini.

Azametli Pargalı İbrahim Paşa misafirlerini böyle karşıyor, divana böyle gidiyor. Bu görüntünün karşısında ezilmez de ne yapar karşısındaki insanlar değil mi?

Pargalı İbrahim Paşa‘nın yalnız kaldığında düşündüğü pozisyon böyle. Devletin mi, gönlünün mü, yoksa servetinin mi hesabını yaptığını kim bilebilir ki!

 

Pargalı‘nın sevdiği kadınlara karşı gösterdiği beden dili hareketi de bu. Biraz mahcubiyet çokça sevgi barındırıyor gibi. Siz ne dersiniz?

Pargalı haşin bakışlı bir pozu ile. Bu bakışını genelde rakiplerine karşı kullanıyor.

 

Devlet adamlığının yanında Pargalı aynı zamanda iyi bir müzisyen. Kemanıyla Kanuni‘nin kız kardeşinin gönlünü kazanmasını iyi biliyor.

Ve Pargalı’nın ölüm sahnesi. Pargalı İbrahim Paşa cellatlarca boğularak öldürülüyor. Hem de en yakın arkadaşı Kanuni’nin sarayında…

 

Hazırlayan: Lilay Koradan

www.hepsi10numara.com

 

 

Bir önceki yazımız olan 10 Dipnotla Kanuni Sultan Süleyman'ın Aşkı başlıklı makalemizde en güzel aşk hikayesi, güzel aşk öyküleri ve kanuninin aşkı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

2 thoughts on “En Güzel 10 Pargalı Resmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir