Breaking News

En Karizmatik 10 Kadın Oyuncu

ayca-bingol  

ilginc-bilgiler

Ayça Bingöl: Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisiyle yıldızı parlayan Ayça Bingöl, sade duruşu ve etkileyici oyunculuğuyla 2010’un en gözde aktrisleri arasında. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olan oyuncu, pek çok ödülün de sahibi.

faydali-bilgiler

Binnur Kaya: Türk Malı’ndaki Abiye tiplemesiyle bazen bizi deli eden, bazen de gülmekten kırıp geçiren Binnur Kaya’nın tartışılmaz bir oyunculuk kabiliyeti var. Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu Kaya, 2010’da zirveyi zorlayanlardan.

odevlere-yardimci-bilgiler
Özgü Namal: Hanımın Çiftliği’nde genç yaşına rağmen harika bir oyunculukla karşımıza çıkan Özgü Namal, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunu. 2009’da olduğu gibi 2010’da da adından söz ettirmeyi başardı.

beren-saat

enterasan-bilgiler

Beren Saat: Aşk-ı Memnu’nun ardından yılın bir başka tartışmalı dizisi “Fatmagül’ün Suçu Ne”de zor bir rolün altından başarıyla kalktı. Şimdi İntikam adlı dizide oynuyor. Bir oyunculuk yarışmasında aldığı birincilik sonrası televizyona adım atan Beren, Başkent Üniversitesi İşletme bölümünde eğitim gördü.

ogrencilere-bilgiler
Fahriye Evcen: Ekranların en uzun soluklu dizisi Yaprak Dökümü’nün gözyaşları dinmeyen Necla’sı Fahriye Evcen, geçen yıllarda olduğu gibi 2010’da da zor sahneleri başarıyla canlandırdı. Güzel yıldız, Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji bölümünde eğitim görürken dizi çalışmalarına başlamış.

her-konudan-bilgiler
Tuba Büyüküstün: Gönülçelen’in Hasret’i Tuba Büyüküstün, yeteneği yanında Türkiye’nin en güzel oyuncuları arasında gösteriliyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümü mezunu Tuba, dizi setlerinden sahne arkasına kolay kolay geçmeyecek gibi görünüyor.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Nurgül Yeşilçay: Aşk ve Ceza’da Yasemin rolüyle izlediğimiz Nurgül Yeşilçay, en yetenekli oyuncular arasında gösteriliyor. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro bölümüm mezunu Yeşilçay, rol aldığı film ve dizilerdeki oyunculuğuyla eleştirmenlerden her zaman tam not aldı.

en-kolay-bilgiler
Pelin Karahan: Kavak Yelleri’nin Aslı’sı Pelin Karahan, birçok reklam filminin ardından yönetmenlerin ilgisini çekerek dizi dünyasına adım atanlardan. Anadolu Üniversitesi Otel İşletmeciliği mezunu genç oyuncu, otelden çok televizyona yakışıyor, öyle değil mi?

turkiyenin-bilgi-sitesi
Cansu Dere: Ezel’in Eyşan’ı Cansu Dere, aynı zamanda tescilli bir güzel, model ve arkeolog. Oyunculuk eğitimi almamış olmasına rağmen pek çok dizi ve sinema filmindeki oyunculuğuyla eleştirmenlerden tam not aldı.

hepsi10numara-bilgi-sitesi
Merve Boluğur: Küçük Sırlar’ın fettan güzeli Merve Boluğur, kötü kalpli kız karakterini ne kadar da iyi canlandırıyor, değil mi? Eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam ederek, mesleğinin hakkını vermek istiyor olmalı.

nurgul-yesilcay

*

Hazırlayan:

Lilay Koradan

lilaykoradan@gmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Karizmanızı Tavan Yaptıracak 10 Davranış başlıklı makalemizde karizmatik olma, karizmatik olmanın yolları ve karizmayı tavan yaptırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir