Breaking News

Gerçek Sevgiye Giden 10 Yol

sevgililer-gunu

Sevgileri anlatmak istedim. Sevdiğimi haykırmak. Biter mi sevgiler diye düşündüm. Biter mi sizce. Bitmez. Elbette bitmez. İnsanın içindeki özündeki sevgi asla bitmez. Sadece sahip olduğumuzu zannettiğimiz geçici şeylere karşı hissedilen duygulardır sönen. Bu bir beden de olabilir, basit bir kıyafette.

Sevdiğini söyledikçe mutludur insan. Sevdiğini söyledikçe, yaşadığını anlar. Sevdiğini söyledikçe güvendedir. Çünkü seviyorsa muhakkak seviliyordur. Yanında yoksa bile, biryerlerde onu da seven birileri vardır. Aynı anda, aynı yerde bulunamıyordur belki. Ama sevgi enerjileri birbirine ulaşıyordur. Birbirini kolluyordur. Karşıdaki kişi, söyleyemiyordur belkide sevdiğini. Verebiliyorsa eğer o enerjiyi ,yeterlidir bence. Bunlar hissedilir şeyler.

Anladım ki sevgilerin ille de söylenmesine gerek olmuyor. İnsan hislerle anlayabiliyor bunları. Aslında tüm duyguları anlayabiliyor. Sadece gözlerle iletişim kurmak yeterli. Konuşmasına bakmayacaksınız insanların. Gözlere bakıp size ne anlattığını çıkaracaksınız. Kimisi çok rahat yalan söyler. Ama gözler çok donuktur ,sizinle iletişime geçemez. Durmadan hareket halindedir. Kimisi yalan nedir bilmez. Konuşurken yüzünüze bakar. İletişimi hep gözlerle sağlar.

Kalpten doğruyu konuşanlar, gözlerinde yaşar bunu. Sevgiyi bilenlerin gözleri hep ışıl ışıldır. Sevgiyi bilen insan, seven insan yalanla uğraşmadıgı için, hayatı doğaldır. Onun için yalan gereksizdir. Yalan ne ki zaten? Hayatları boş yere kaosa döndüren , sırtlarda gereksiz yüklerdir. Evet kalbinde boşyere yük taşıyor yalanı sevenler. Yüzleri, bakışları, gülüşleri hep yorgundur. Belli etmemeye çalışsalar bile. Hayatları hep yorgundur. Uykuları dinlendirmiyordur onları. Rüyaları rahat değildir.

Hep diyorum ya hayat çok kolay diye. İnsanlar nedense zor yolları seçip sonrada sövüyorlar hayata. Biz seçtik ama, kabul edelim lütfen. Bazen de “Ben ne yaptım ki!” diye başlar cümleler. İste bu noktada da ne yapmadığımıza bakalım. Hiçbirşey yapmamışızdır! Eee o zaman ne beklentiniz olabilir ki? Oturup beklemek değildir hayat.

Yola çıkıp adım atmakla başlar yaşamak. Elimize doğruları alıp, kalbimize sevdaları yükleyip yola çıkmalıyız. Yolumuza ne çıkacağını bilmeden. Çünkü şimdi düzgün adımlar attıkça sonralar, yarınlar şekillenir. Her adımımız sihir gibidir. Yeter ki beklemeyin. İyı düşünün. Kalbinizde yalanlar gizlemeyin. Sadece sevdalar yükleyin. Sevin ve sevmeyi bildiğiniz için sevildiğinizi de bilin.

*

Nazime Önder

nazo177@yahoo.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Boşanmak Üzere Olan Eşlere 10 Öneri başlıklı makalemizde boşanan eşler, boşanma ve en iyi boşanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir