Breaking News

Google’den 10 Başarı Sırrı

Tüm internet kullanıcılarının her gün defalarca ziyaret ettiği Google’nin kısa zamanda elde ettiği başarını nelere bağlı olduğunu merak ettiniz mi hiç. İşte o 10 sır:

1. Müşteriye odaklanın; diğer her şey arkasından gelecektir. Birçok şirket kendileri için müşterilerinin öncelikli olduğunu iddia etse de çok azı hissedar değerini arttıracak küçük özverilerde bulunmanın çekiciliğine karşı koyabiliyor.

2.En doğrusu bir şeyi gerçekten, ama gerçekten çok iyi yapmaktır. Google’ın işi, arama. Bütün ekibimiz kendini mükemmel bir arama motoru oluşturmaya adamış durumda.

3. Hızlı olması yavaş olmasından daha iyidir. Google anında memnun etmeye inanır. Yanıtlara ulaşmak istiyorsunuz ve bunu hemen istiyorsunuz. Biz kim oluyoruz ki itiraz edelim?

4. İnternette demokrasi işe yarıyor. Google işe yarıyor, çünkü başka hangi sitelerin değerli içerik sunduğunu belirlemek konusunda internet sitelerini ziyaret eden on milyonlarca bireye güveniyor.

5. Bir yanıta gereksinim duymak için çalışma masanızda oturuyor olmanız gerekmiyor. PDA, mobil telefonlar ya da arabalar yoluyla… dünya giderek daha mobil hale geliyor ve sabit bir yerle sınırlanma isteğinden uzaklaşıyor.

6. Kötülük yapmadan da para kazanabilirsiniz. Google bir işletmedir. Gelir kaynağımız şirketlere sunduğumuz arama teknolojisi ve reklâm satışlarıdır.

7. Oralarda bir yerde her zaman daha fazla bilgi var. Diğer arama hizmetlerinden daha fazla sayıda sayfa dizinledikten sonra, görseller ya da PDF dosyaları gibi doğrudan erişime hazır olmayan bilgilere odaklandık.
8. Bilgi gereksinimi bütün sınırları aşar. Google tüm dünyada bilgiye erişimi kolaylaştırıyor. Ara yüz yaklaşık 100 dile uyarlanabiliyor.

9. Üzerinizde takım elbise olmadan da ciddi olabilirsiniz. Kurucularımız arama dışında hiçbir konuda ciddi olmayan bir şirket oluşturmak istedi. İş, zorlayıcı ve eğlenceli olmalıydı.

10. Müthiş yeterince iyi değildir. Her zaman beklenenden fazlasını verin. Yenilik ve tekrar yoluyla, iyi işe yarayan bir şeyi alıyor ve onu beklenmedik bir şekilde geliştiriyoruz.

Bir önceki yazımız olan www.hepsi10numara.com 10 Numara Bilgiler başlıklı makalemizde edebiyat yazıları, eğlencei bilgiler sitesi ve en güzel siteler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

2 thoughts on “Google’den 10 Başarı Sırrı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir