Breaking News

Kendinizi İyi Hissettirecek 10 Davranış

kendini-mutlu-hissetme
ilginc-bilgiler
Annenizi arayın: Kulağa oldukça sıradan gelebilir ama burada esas istediğimiz, size en çok destek veren kişiyle düzenli olarak konuşmanız ve ondan olumlu sözler dinlemeniz… Eğer anneniz dışında,  başka biri de size aynı güveni veriyor, size iyi geliyorsa, düzenli olarak onu arayın.
faydali-bilgiler
Aynaya bakın: Kusurlarınızı boş verin; tüm dikkatinizi sadece güzel olan yerlerinize verin. Gözleriniz, gülüşünüz ya da saçınız mı güzel? Yalnızca bir dakika beğendiniz kısımlara odaklanın ve bunlar için şükredin.
odevlere-yardimci-bilgiler
Küçük notlar yazın: Sevdiğiniz birine küçük notlar bırakın. Birine, onu sevdiğinizi tekrar tekrar ifade etmek, sizi daha sevgi dolu biri yapar.
enterasan-bilgiler
 Başardıklarınızı bir kağıda yazın: Şu ana kadar olan tüm başarılarınızı bir kağıda not edin; okuyun ve kendinizle gurur duyun.
ogrencilere-bilgiler
Masanızı temizleyin: Üstü ıvır-zıvırlarla dolu düzensiz masanızı temizleyin. Yapacağınız bu temizlik, size yeni ve yaratıcı kanallar açar.
her-konudan-bilgiler
Her gün 5 dakika egzersiz yapın: Enerjinizi artırmak için 5 dakikalık egzersizler yapın. Bu, zamanla bir rutin haline gelecektir.
degisik-ve-ilginc-bilgiler
Meditasyon yapın ya da dua edin: Birkaç dakikalığına egonuzu bir kenara bırakın; özeleştirilerinize son verin ve sadece kendiniz olun.
en-kolay-bilgiler
Her gün saçınızı ve/veya makyajınızı yapın: Güzel/yakışıklı göründüğünüzde, bu en iyi haliniz sizi farklı hissettirir.
turkiyenin-bilgi-sitesi
Özür dileyin: Pişmanlık ve suçluluk duygusu sizi kemirir, özür dilemekse sizi hafifletir. Fazla beklemeyin ve özür dileyin.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Verin: İhtiyacınız olmayan bir şeyleri ihtiyaç duyanlara verin. Ne kadar verirseniz kendinizi o kadar iyi ve mutlu hissedersiniz.

*

keyifli-olmak

Barrie Davenport

www.barriedavenport.com

www.hepsi10numara.com

 

Bir önceki yazımız olan Einstein’ın 10 Problem Çözme Stratejisi başlıklı makalemizde ainstein nasıl problem çözerdi, Albert Einstein sözleri ve einstein hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir