Breaking News

Mükemmellik İçinizde!

Mükemmellik şimdiden sizin içinizde. Mükemmel olma potansiyeline sahipsiniz demiyorum. Sizin şimdiden mükemmel bir insan olduğunuzu söylüyorum. Esas sorun şu ki; siz bunun henüz farkında değilsiniz, başından beri, doğduğunuz günden beri aslında mükemmeldiniz.

Kendinizi hiç harekete geçmek için, “doğru zaman”ı beklerken buldunuz mu? Harekete geçmek istediğinizi bilirsiniz, ama bir şey sizi engeller. Böyle durumlarda hepimiz, harekete geçmek için hazır olana kadar, kendimize olan güvenimizin tazelenmesini bekleriz. Harekete geçecek kadar yeterli olduğumuza inanmayız ve her şeyi, mükemmel olacağımız uygun bir zamana erteleriz.

Böyle zamanlarda kendinize mükemmel olarak doğduğunuzu hatırlatmanın, size çok yardımı dokunabilir. Mükemmellik zaten sizin içinizde. Beklemeniz gereken hiçbir şey yok.

Herkes Özgündür

Herkes özgün bir yaratım olarak dünyaya gelir ve herkesin mükemmel olduğu bazı şeyler vardır. Ancak çoğu insan, bu mükemmelliğini, diğer insanların kopyası olmaya çalışarak öldürür. Eğer siz de bu insanlardan biriyseniz, doğuştan size verilen armağanları keşfetmek yerine, sizi kurtaracak bir mucize arıyor olabilir misiniz?

Einstein

, herkesin doğuştan bir dahi olduğunu söyler. Ancak bir balığı, ağaca çıkamadığı için suçlarsanız, hayatı boyunca bu balık, aptal olduğuna inanacaktır.

Balıklar suda mükemmeldir, ormanda değil. Belki de siz de suda olmanız gerekirken bir ağaca tırmanmaya çalışıyorsunuz. Belki de doğuştan getirdiğiniz yeteneklerinizle ilgisi olmayan konularda ısrar ediyorsunuz. Belki de artık yeteneklerinizi keşfetmenin zamanı gelmiştir.

Tülin Özçakır

Bir önceki yazımız olan Kısa Yoldan 10 Hayat Dersi başlıklı makalemizde 10 aşk, 10 hayat dersi ve 10 kısa söz hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir