Breaking News

Mutlu Evliliğin 10 Altın Anahtarı

eglenceli-evlilik

ilginc-bilgiler

GÜVEN: Mutlu bir evliliğin en önemli ve en temel kuralı güvendir. Evlilikler güven üzerine kurulmazsa ve eşler birbirlerine güvenmiyorsa mutlu giden evlilikler kısa sürede yıkılmaya başlar.

faydali-bilgiler

DEĞER VERMEK: Değer vermek insanlara önemli olduğunu hissettirir. Eşinize tavır ve davranışlarınızla sen benim için çok değerlisin mesajını verin. Hayatta en eşsiz varlık eşiniz olduğu hayat felsefeniz olsun. Çünkü iyi günde kötü günde hastalıkta ve sağlıkta sadece yanınızda eşsiz varlığınız olacak.

odevlere-yardimci-bilgiler

SADAKAT GÖSTERMEK: İlişkiler genel olarak aç gözlülük yüzünden biter. Sevgiyle başlayan bir yolculukta, sevgi bittikten sonra o yolculukta orada bitiyor. İlişkilerinizde partnerinizin bir sadakatsizliği sizi bitirir. Bundan sonrası da belli, ilişki biter. Her insan kaldıramaz, aldatıldığını kabul edemez. Bu kuralın önemi; elindekinin kıymetini bilmekten geçer. Unutmayın ki, eşiniz en kıymetli hazinemizdir.

enterasan-bilgiler
TAKDİR ETMEK: Eşinizin yaptığı emek hizmet sonucunda ona teşekkür edin. Eşinizin takdir edilecek yönlerini bulun. Yaptığı her olumlu davranışı takdir edin. Unutulmamalıdır ki “Marifet iltifata tabidir”.

evlilikte-mutluluk

ogrencilere-bilgiler
ÖNEMLİ GÜNLERİ UNUTMAMAK: Evlilik yıl dönümü, sevgililer günü, doğum günü vb önemli günlerde eşinizi ihmal etmeyin. Bu önemli günlerde şık olun ve eşinize sürprizler yapın, hediye alın. Böylece eşinizin kalbini kazanırsınız
“Hediyeleşin; Çünkü hediye sevgiyi arttırır, kalpteki kötü hisleri giderir ( H.z Muhammet S.A.V)

her-konudan-bilgiler
ŞEFKAT: Aşk ve sevgiden de fazla olması lazım. Şefkatin fazla olduğu evlilikler uzun sürer. Ayrıca şefkat önemsenmenin de göstergesidir.

degisik-ve-ilginc-bilgiler
SAYGI: Saygı mutlu evliliklerde de iletişimde de en temel. Saygı olmayan evliliklerde sevginin de olmayacağını bilmemiz gerekir. Ne olursa olsun saygınızı kesinlikle kaybetmeyin. Telafisi zor bir pişmanlık yaşamamak ve eşinizin kalbini kırmamak için saygılı olmaya dikkat edin.

en-kolay-bilgiler
CİNSELLİK: Eşler arasında mutlu bir cinsel yaşamın olması mutlu evliliklerin olmazsa olmazları arasındadır. Eşler birbirlerini cinsel anlamda mutlu ve tatmin edici faaliyetler yapmalıdır.

turkiyenin-bilgi-sitesi
ÖNEMSEYİN (FARK EDİN): Evinizi, işinizi, arabanızı, arkadaşlarınızı önemsediğiniz kadar eşinizi de önemseyin. Eşinizin aldığı yeni elbiseyi, saçını boyadığını, zayıfladığını, sizin için yaptığı küçücük de olsa özel bir şeyi fark edip takdir edin.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

DUA: Mutlu bir evliliğin olmazsa olmazlarından birisi de duadır. Her şeyin maddi olduğu kadar manevi desteğe de ihtiyacı vardır. Müslümanlarda resmi nikâhın yanında dini nikâhında olması, Hıristiyanların kilisede evlenmesi bunun en büyük göstergesidir. Eşler birbirlerinin ve ailelerinin huzuru, mutluluğu, sağlılığı için bol bol dua etmelidir.

*

mutlu-evlilik

*

Göksel Özcan

goksel.ozcan@hotmail.com

www.hepsi10numara.com

 

Bir önceki yazımız olan Baharda Işıldayan Bir Cilt İçin 10 Altın Kural başlıklı makalemizde argan cilt bakım, cilt bakımı ve cilt bakımı bitkisel hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir