Breaking News

Sevgiler Günü İçin 10 Güzel Söz

14 Şubat sevgililer gününde sevgilinize, eşinize, değer verdiğiniz sevdiğinize söyleyecek en güzel söz ne olabilir? Tabi ki çok güzel sözler var. Ünlü yazarlarımızın, aşıklarımızın ve filmlerde geçen çok güzel sözler.

Biz Adem Özbay‘ın “2 kere 2 Aşk” kitabından sizin için 10 güzel söz derledik.

Adem Özbay’ın aşk üzerine yazdığı söz ve mini notlardan oluşan bu kitabı herkese tavsiye ediyoruz.

14-subat

sevgilim, sen gözlerini açmamışsan gün doğmamıştır, sen ağlamamışsan yağmamıştır yağmur, sen üflememişsen esmemiştir rüzgar, senin teninin kokusu yayılmamışsa açmamıştır çiçekler, sen gülümsememişsen bahar gelmemiştir, sen mırıldanmıyorsan eski bir zeki müren şarkısı, kuşlar şakımıyordur daldan dala. sevgilim, bilmez misin; mevsimleri yaşarım kucağından, hava durumunu alırım yanağından…

 

 

14-subat-güze-sözler

üç günlük ömrü kalmış bir hastanın, yaşamak sevgisi gibi seviyorum seni. bir saniyeye bin saat ekliyorum sırf daha çok göreyim diye seni dünya gözüyle. “açık kalp ameliyatı yaparsak daha çok gün görürsün dünyada” dese de doktorlar, korkumdan razı gelmedim fazla yaşamaya, sevgilim ya sen gidersen kalbim açıldığında…

14-subat-sözleri

ne zaman bir yıldız görsem gökyüzünde sen gelirsin aklıma. hangi çiçeği koklasam, sanki seni bulurum yanı başımda. bir bebek gülümsese, bir kuş bir şarkıya başlasa seni duyarım. rüzgar vurduğunda her sefer yüzüme, sana dokunurum. uzakta olsan da sevgilim, kalbimin pusulası ile seni içimde bulurum.

 

14-subat-sözler

iki kere iki aşk edermiş ve su aşk derecesinde kaynar, ayrılıkta hemencecik donarmış. çünkü insan başladı mı hasret çekmeye, gönlü direkt sıfırın altına düşermiş. asık bir surat everest’in tepesi kadar soğuk, seven bir kalp kıskanınca volkanlardan daha sıcak olurmuş. sevgilim, sırf bu sebepten, dudaklarını termometre yapıp ateşimi ölçsen diyorum günde 41 kere. sonra el açsın herkes “maşallah allah’ım sen bunları hiç ayırma…” diye.

 

en-guzel-mesajlar

hangi masaldan çıkıp geldin sevgilim sen buraya? keloğlan’ın devlerden kurtarıp gönlüğünü kaptırdığı peri padişahının kızı sen misin? kırk haramilerden kaçıp da alaaddin’in gönlünün lambasını yakan sen misin? tepegözü öldüren basat’ın gözüne giren yiğit prenses misin? bin bir gece masallarının yürekleri dağlayan güzeli misin beni böyle her gece başka bir rüyanın içine hapseden? gördüm gökten düşen üç elma, ikisi yanaklarında…

 

sevgililer-gunu

seni sevmemle başladı dünyanın tarihi. sana geleyim diye keşfedildi tekerlek. sana çiçek alayım diye bulundu para. facebook’ta yazayım seni diye icat edildi yazı. piyerloti’de çay içelim diye fethetti fatih istanbul’u. özgürce sarılalım diye yapıldı fransız ihtilali. yıldızlardan mı düştün diye bakmaya çıktı apollo uzaya. sevgilim, gel bir çağ başlatalım aşkın tarihinde; yaz sen de kalbine “ademden önce, ademden sonra” diye.

 

sevgiliye

ey dünya, sevdiğim yokken yanı başımda, ne tuzu var yemeğinin ne tat katıyor çayıma şekerin. oksijenli olsa da havan, keyif vermiyor nefesime, hele denizlerinin suyu hiç içilmiyor susuzluktan ölsem de. ağlasam da yaş geliyor gözümden, gülsem de. sevgilim, tadım-tuzum-keyfim sensin bu dünyada. anladım, 3’ü 1 arada yaratmış seni, gönlüme bu aşkı salan da.

 

sevgililer-günü-sözleri

şimdi nerde uyuyorsun, hangi yıldıza yasladın başını? ben hasretini yastık yapıp, kalbimin ağrıyan tarafına dönüp uyuyakalırım şimdi. kokun siner rüyalarıma, bakarım yoksundur hâlâ her sıçrayıp uyandığımda. ne geceleri kalkıp parmak uçlarıyla yürür gider biri seccadeye, ne bir sofra kuranım olur sabahın ilk vaktinde. özlenirmiş kavga edip küs kalmalar bile böyle yalnızlıklarda. kayboldum, bilmiyorum hangi yıldızdayım.

sevgiliye-gönderilecek-mesajlar
sevgilim, ikimiz bir çiçek olsak senle biz… papatya olsak, torpil geçsek sevenlere, kim fal tutsa bizde, seviyor çıksa. bir gül olsak, mest olsa kim koklasa, sunulsak sevenlerin ailelerine tanışma ziyaretinde. bir menekşe olsak, pencereden süzülen kızların sevdiklerine söylesek çok sevildiklerini. kardelen olsak, üşüyenler ısınsa… gelincik olsak, kaybolanlar neşelense. gel çiçek olalım, sarmaşık gibi dolanalım.

sevgiliye-mesaj

sevgilim, ikimiz bir çiçek olsak senle biz… papatya olsak, torpil geçsek sevenlere, kim fal tutsa bizde, seviyor çıksa. bir gül olsak, mest olsa kim koklasa, sunulsak sevenlerin ailelerine tanışma ziyaretinde. bir menekşe olsak, pencereden süzülen kızların sevdiklerine söylesek çok sevildiklerini. kardelen olsak, üşüyenler ısınsa… gelincik olsak, kaybolanlar neşelense. gel çiçek olalım, sarmaşık gibi dolanalım.

*

Hazırlayan: 

Lilay Koradan

lilaykoradan@gmail.com

www.hepsi10numara.com

 

Bir önceki yazımız olan Murat Menteş'ten 10 Afilli Söz başlıklı makalemizde anlamlı sözler, güzel sözler ve murat mentei kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir