Breaking News

Sevginizi Belli Etmenin 10 Yolu

sevginizi-gosterin

Bu hayatta hepimiz sevmek, sevilmek isteriz. Sevgi duygusu insanın doğasında vardır. İnsan, sevilmek ve değer verilmek ister, bu arzu ve arayış doğumdan ölüme kadar sürer. Yaşımız ne olursa olsun iyi işler yaptığımızı düşündüğümüzde, dönüp etrafta bizi takdirle süzen gözler veya alkış sesi ararız. Çevremizde bizi sevgiyle sarmalayacak insanların olması, başımıza gelen olumsuzluklara karşı güçlü durabilmek için çok önemlidir. Dostluğa, akrabalığa ve aileye sımsıkı bağlı olmamız gereken bir çağdayız. Oysa bugün yaşadığımız topluma ve kendimize baktığımızda bizi bir arada tutan ve bizi birbirimize bağlayan unsurları yitirdiğimizi görüyoruz. Gittikçe yalnızlaşıyoruz ve sevgiden uzaklaşıyoruz…

Bazen de severiz ama hissettiremeyiz. Bir bütünün parçasıyızdır sadece, bütün olamamışızdır.

ilginc-bilgiler
‘Birine sevginizi nasıl belli edersiniz?’ diye sorulduğunda aklımıza gelenler nelerdir? Sanırım beden dili en etkili anlatım şekli olur. Jestler, mimikler devreye girer. Sevmediğimizi de bu şekilde belli etmez miyiz?

faydali-bilgiler
Sıcak bir tebessüm birkaç güzel söz onlarca kelimenin anlatamadığını anlatır.

odevlere-yardimci-bilgiler

Sevgi kalemdeki mürekkep gibidir. Mürekkebin varlığını anlamak için kalemi kırmaya çalışırsak ona zarar vermekten başka bir şey yapmış olmayız. Onun varlığını yazarak anlarız. Sevgi,yapılan fedakarlıklardır.

enterasan-bilgiler

Sevginin varlığını görmek için yapılan testler karşı tarafı sinirlendirmekten başka bir işe yaramaz.

ogrencilere-bilgiler

Her fırsatta sevgimizi ifade edecek davranışlar göstererek, haklarına ve kişiliğine saygı göstererek…

her-konudan-bilgiler

Birçok kişi sevgisini, şımartan hediyeler alarak,sık sık sevdiğini söyleyerek,sık sık arayarak ifade eder.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Kadim İbrani Bilgesi Süleyman; “Dil; yaşamın ve ölümün gücüne sahiptir. Kaygılı bir yürek insanı bunaltır, ama sevecen bir söz onu neşelendirir.” diye yazmıştır. Sözlü iltifatlar veya takdir ifadeleri sevgiyi güçlü şekilde iletir.

en-kolay-bilgiler

Odaklanıp sohbet etmek. Dinlerken ve konuşurken gözlerinin içine bakmak.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Karşı tarafın yapmanızdan hoşlandığı şeyleri yaparak, ona hizmet ederek,onu memnun etmeye onun için bir şeyler yaparak ona sevginizi ifade edersiniz.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Herkesin sevgiyi algılama dili farklıdır. İşte bu yüzden eşinizin,çocuğunuzun, yakınlarınızın, arkadaşınızın, sevdiklerinizin sevgi dilini öğrenerek ona onun anlayacağı bir dille sevginizi gösterebilirsiniz.

*

Allah’ın bize sunduğu bu sevgiyi göstermekte neden bu kadar zorlanıyoruz bilmem. Biz bunu başaramazsak kişisel yaşantımızda ve toplumda her zaman sönük, mutsuz ve başarısız olacağımızı unutmayalım.

*

sevgi-mutluluk

*

Ada Yılmazer

ada_yilmazer@windowslive.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Baharda Işıldayan Bir Cilt İçin 10 Altın Kural başlıklı makalemizde argan cilt bakım, cilt bakımı ve cilt bakımı bitkisel hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.