Breaking News

10 Astroloji Kavramı

burclar

ilginc-bilgiler

Açılar: Bir yıldız haritasında Güneş, Ay ve gezegenler aralarında ve bazen de yükselen burçlarla açılar meydana getirirler.Bu açıların kimi olumlu, kimi olumsuz sayılırlar. Açı yapan gezegenler daha etkili duruma gelebilirler. Astrtolojide açıların yorumlanması çok önemlidir.

 

 faydali-bilgiler
 Astroloji: Doğum anına göre çıkarılan gökyüzü haritasına göre, kişinin hayatındaki olasılıkları açıklamaya çalışan evrensel dil.

odevlere-yardimci-bilgiler

Ateş: Burçlar dört guruba ayrılmıştır, bunlara elementler denilmektedir. Dört elementten biri olan “ateş” istek, heves, insiyatifi temsil eder. Koç, Aslan ve Yay ateş burçlarıdır.

enterasan-bilgiler

Ay Tutulması: Dünyanın, ay ve güneşin arasına gelmesine ve güneşin ışığını keserek aya gölge yapmasına ay tutulması denir. Ay tutulması dolunay sırasında gerçekleşir. Burçlar Kuşağı: Bkz. Zodyak Değişken: Üç nitelikten biridir. İkizler, Başak, Yay ve Balık bu guruptandır.

ogrencilere-bilgiler

Doğum Haritası: Kişinin doğum anında gökyüzününün durumunu gösteren harita. Yıldız haritası da denilen doğum haritası, doğum tarihi, yer ve saatine göre çıkarılır. Bu harita insanın kişiliğini, yeteneklerini, özelliklerini, gelecekteki durumunu ve başarı derecesini gösterir.

her-konudan-bilgiler

Ekliptik: Gökyüzünde Güneş’ in izlediği varsayılan yol.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Elementler: Ateş, toprak, hava ve su gruplarıdır.

en-kolay-bilgiler

Evler: Gökyüzü evleri olarak da bilinir. Gökyüzü bir daire olarak kabul edilir. Bu daire 30 derecelik eşit on iki kısıma bölünür. Bu bölümlere evler denilir. Her evin özellikleri farklıdır. Evlere düşen burç ve gezegenlere göre yorum yapılır. Evler, günlük yaşam alanlarını belirler.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Geri Gitme (Retrograde): Dünyadan bakıldığı zaman, gezegenlerin geri gidiyormuş gibi görünen hareketleridir.

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Gezegenler: Güneş sisteminde dünyadan başka sekiz gezegen bulunur. Bunlar Merküri, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluto’ dur. Her gezegen belirli yaşam fonksiyonlarını yönetir.

 

Güneş Tutulması: Ayın, dünya ile güneş arasına gelmesine ve güneşin ışığını keserek dünyaya gölge yapmasına güneş tutulması denir. Güneş tutulması yeni ay sırasında gerçekleşir.

*

burclar-nedir

BONUSLAR:

 

Hava: Dört elementten biridir. Hava burçları, kafa ve zeka ile ilgilidir. Bunlar İkizler, Terazi ve Kova’ dır.

*

Işıklar: Güneş ve Ay, yıldız haritasının en önemli güçleridir. Bu ikisinden “ışıklar” diye bahsedilir. Oluşturdukları bakış açıları ve yerleşimlerine göre kişinin sağlığı ve kazanacağı başarıları gösterirler.

*

Kare: Yıldız haritasındaki 90 derecelik açıya kare denilir. Gerilim, çatışma ve hırs yaratır.

*

Karşıt Açı: Yıldız haritasındaki 180 derecelik zıt açıdır. Zıtlık ve gerilim yaratır. Nitelikler: Burçlar enerji biçimleri bakımından üç guruba ayrılmıştır. Öncü, sabit ve değişken olarak adlandırılmışlardır.

*

Öncü: Üç burç niteliğinden biridir. Aktif, atılgan ve karar verme özelliğine sahip burçlardır. Bunlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarıdır.

*

Sabit: Üç burç niteliğinden biridir. Dayanıklılık, inatçılık, gibi özelliklere sahip buçlardır. Bunlar Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarıdır.

*

Su: Dört elementten biridir. Yengeç, Akrep ve Balık burçlarıdır.

*

Toprak: Dört elementten biridir. Boğa , Başak ve Oğlak burçlarıdır.

*

Transit: Bir gezegenin hareketi sırasında geçtiği yerler ve konumu. Yıldız haritasındaki gezegen ve evlere açı yapıyorsa olayları başlatır.

*

Tutulmalar: Güneş ve ay tutulmalarına bakınız.

*

Üçgen: Yıldız haritasındaki 120 derecelik açıya üçgen denilir. Uyumlu bir açıdır, yetenekleri ve rahat enerji akışını belirtir.

*

Yönetici Gezegen: Evlerin bulunduğu burçları yöneten gezegendir. Örneğin birinci ev Başak ise yönetici gezegeni Merküri’ dir

*

Yükselen Burç: Doğum saati ve yerine göre Zodyak’ ın doğu ufkunda yükselen burçtur. Yükselen burç Yıldız haritasında birinci eve yerleştirilir ve ona göre harita hesaplanır.

*

Zodyak: Üzerinde on iki burcun eşit aralıklarla dizildiği gökyüzü kuşağı.

*

burc-yorumlari

*

Lilay Koradan

lilaykoradan@gmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan En İyi Burç Yorumlayan 10 Astrolog başlıklı makalemizde astroloji ve burçlar, en isabetli astrologlar ve en iyi astrologlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir