Breaking News

Sıkıntı Anında Ferahlatacak 10 Dua

dua-cocuk

Hepimizin daraldığı, kendini çaresiz hissettiği zamanlar oluyor. İşte tam da öyle zamanlarda okuyabileceğimiz 10 güzel dua.

1-La havle ve la kuvvete illa billah Anlamı: Güç ve kuvvet ancak Allah’a mahsustur.

2-“HASBİNAllah VE Nİ’MEL VEKİL,VE Nİ’MEL MEVLA, VE Ni’MEN NASİR.” Anlamı:“ Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”

3-“Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez-zâlimîn.” “ Senden başka ilâh yoktur. Seni bütün noksanlıklardan tenzih ederim, muhakkak ki ben zalimlerden oldum”

4-İnşirah Suresi Rahmân ve Rahîm (olan) Allah’ın adıyla. 1. Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi? 2. Yükünü senden alıp atmadık mı? 3. O senin belini büken yükü . 4. Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi? 5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. 6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır. 7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul, 8. Yalnız Rabbine yönel.

5-“Ya Zel-celal vel-ikram”“ Anlamı:Hem azamet sahibi,hem fazlu kerem sahibi Büyüklük, fazl ve kerem sahibi.

6-“HasbiyAllahu lailahe illahu aleyhü tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym” Anlamı:“Allah’a güvendim (bana yeter)ondan başka ilah yoktur, O vardır, ki bende O’na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.

7-Felak ve Nas Sureleri

8-Ayetel Kürsi

9-Allahümme ya müfettihal ebvâb, iftah lenâ hayral bab! “Ey kapıları açan Allah’ım! Bize hayır kapılarını aç…”

10-”Ya uddeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelleti la tenamü vekfini birüknike ellezi la yüramü”

Anlamı: Sıkıntıda imdadıma yetişen, güçlükte desteğim, her an görüp gözeten Rabbim, beni muhafaza et, sonsuz kudretinle, bana yardım eyle!

*
https://twitter.com/pudrn

www.hepsi10numara.com

 

 

Bir önceki yazımız olan En Büyük 10 Cami başlıklı makalemizde cami, en büyük 10 cami ve en büyük camiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir