Breaking News

Skyrim Tutkunlarının Mutlaka Denemesi Gereken 10 Mod

4 yıldır oynanan ve oynanmaya bir o kadar devam edecek olan efsane RPG, Skyrim’in aşıklarına özel hazırladığımız bu yazımızda en başarılı 10 modu bulacaksınız.

 

 

 

ilginc-bilgiler

Pure Waters

1111-1-1412429748

Çarşaf gibi vanilla sularını, berraklaştırmak istemez miydiniz? Eminim isterdiniz, tek yapmanız gereken Steam’den abone olmak, eğer oyuna Steam’den sahip olmadıysanız, nexusmods.com’dan da edinebilirsiniz.

Steam Workshop: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=20709&searchtext=

Nexus: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/1111/?

 

 

faydali-bilgiler

Unread Books Glow

10012-2-1329447290

Skyrim öyle bir oyun ki, içerisinde yüzlerce farklı kitap bulunduruyor ve bu kitapların bazıları en az 5-10 cilt. İş böyle bir hal almışken, hangi kitabı okudum hangisini okumadım derken kafayı sıyırmamak uğruna, çok güzel bir mod yazmış modder arkadaşlar. Bu mod ile okumadığınız kitaplar parlıyor. Bunun ile de kalmayıp, yetenek geliştiren kitapları da ayırt edici renkler de ayırıştırmışlar, böylece kitaplarının değerine bakarak ne olduklarını anlama devri kapanmış oluyor. (Eğer oyuna kayıtlı bir save-den devam edecekseniz, bu adresten programı indirmeli ve kurmalısınız, yeni bir save-den başlayacaksanız ise, sadece abone olmanız gerekli)

Steam Workshop: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=9846&searchtext=

Nexus: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/10012/?

 

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Sounds of Skyrim

186993

Skyrim’in uçsuz bucaksız ormanlarında kuş, derin zindanlarında meftun ve tabii ki şehirlerinde manyak (ah Nazeem ah!) bitmezmiş gibi, bu mod ile çeşitli birçok ses eklenmekte ve bunlar atmosfere büyük katkı sağlamakta. Girişe aldırmayın, bu mod sayesinde Skyrim atmosferi hiç olmadığı kadar kusursuz.

Steam Workshop: http://steamcommunity.com/workshop/filedetails/?id=143840115

Nexus:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/8601/?

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/20193/?

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/10886/?

 

 

enterasan-bilgiler

INIGO

5078916-1377539649

Bu Khajit’i Riften Hapishane’sinde bulabilirsiniz. Bulduktan sonra onu kurtarmanız durumunda size yardımcılık edecek oyun boyunca. Kendisi ölmüyor ve oldukça zeki. Modder’ın yazdığı binlerce satır, usta bir ses aktörüyle birleşince Bethesda’nın yapımı kalitesinde bir iş ortaya çıkmış. Yapay zekası oyundaki yardımcılardan daha iyi olan INIGO, tek elde ve sinsilikte usta. Oynayarak keşfedin daha çok bilgi vermeyeyim. Son olarak, eğer bir yardımcı (follower) modu arıyorsanız yegane tercihiniz bu sadık Khajit olacaktır. (Steam sürümü 1.0, Nexus’daki sürüm 2.0, bu nedenle Steam kullananlar da Nexus’dan indirir ise kendileri için daha yararlı olur)

Steam Workshop: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=169196258&searchtext=

Nexus: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/40960/?

 

 

ogrencilere-bilgiler

The Forgotten City

600473

Cücelerin kazdığı unutulmuş bir şehir hakkında duyumlar alıyoruz ve keşifçi ruhumuza dayanamayıp bu kayıp efsanenin peşine düşüyoruz. Farklı sonlara, iyi yazılmış ve seslendirilmiş karakterlere sahip bu yapım, modder-lığın günümüzde geldiği noktayı gösteriyor resmen. Skyrim’i doya doya tecrübe etmek isteyenler kaçırmasın. (Yapım, Türkçe dil desteğini beraberinde getirmediğinden, biraz İngilizce’niz olsa iyi olur ancak her türlü bir şans verin derim)

Steam Workshop: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=528616722&searchtext= 

Nexus: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/70219/?

 

 

her-konudan-bilgiler

Towns and Villages Enchanted: Collection

MQJJH

Oyunu görsel anlamda en çok farklılaştıran modlardan biri de TaWE koleksiyonu. Bu mod koleksiyonu sayesinde birçok modder’ın hazırladığı, geliştirilmiş şehirlere sahip olabiliyoruz, bolca ağaç, ev ve daha fazlası, oyunu olduğundan daha etkileyici hale getiriyor. Bilgisayarınız kalbur üstüyse mutlaka bir deneyin.

Steam Workshop: http://steamcommunity.com/workshop/filedetails/?id=79384336

Nexus: –

 

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

SkyUI

3863-3-1436880046

Bu mod sayesinde kullanışsız arayüzden kurtulup, bilgisayar için özelleştirilmiş arayüz ile tanışıyoruz! (Merhaba özelleştirilmiş arayüz!). Dediğim gibi, Skyrim’in arayüzü konsollar için sadeleştirilmiş ve mouse ile kullanmaya uygun değil. Bu acıya bir son verin, hemen SkyUI’ye taşının. Hem de metroya ve havaalanına bir tıklayış mesafesinde!!! (Yapmışlar olmuş!)

Steam Workshop: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=8122&searchtext=

Nexus: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/3863/?

 

 

en-kolay-bilgiler

Left Hand Rings

58491-1-1421807902

Bildiğiniz (veya bilmediğiniz) üzere yüzükler sadece sağ ele takılabiliyor, bunun önüne geçmek isteyen modder arkadaş, sol elimizi de kullanabilmemiz için bir mod yapmış. Yüzüklerin oyundaki öneme ele alındığında gerçekten yararlı bir mod.

Steam Workshop: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=92557715&searchtext=

Nexus: http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/21720/?

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Skyrim Türkçe Mod

315448

Geldik asıl olaya. Skyrim’i Türk oyuncular için cazip kılan yegane şeye, evet, maalesef yegane şeye…

Neyse, bu modu yapan OyunCeviri kapanıp kendi stüdyolarını kurmadan önce, Skyrim için bir Türkçe yama haberi internette olay olmuştu. nasıl olabilirdi, yüz binlerce satırlık bu oyun nasıl tamamen Türkçe olabilirdi ki? İnanılmazdı. Nitekim de inanılmazdı, 20-30 kişilik ekip, böyle bir çeviriyi ücretsiz olarak kullanıcıya sunmuştu.

Bu muhteşem yapımın sonrasında, DLC’ler için de Türkçe modlar çıktı. Eğer siz de benim gibi (ehehe) Skyrim’i LEGENDARY Edition olarak aldıysanız, tüm DLC’ler için Türkçe modlar da mevcut. Ancak, yukarıda belirttiğim gibi, bazı DLC boyutundaki modlar için Türkçe yama yok. Onları muhteşem İngilizce’nize havale ediyorum.

Steam Workshop:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=210598390&searchtext=turkce

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=387385568&searchtext=turkce

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=474669794&searchtext=turkce

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=215774827&searchtext=turkce

Nexus: –

 

 

 

 

M. Endülüs Özbay

endulusthegamer@gmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan 2015'de En Çok Kazandıran 10 e-Spor Oyunu başlıklı makalemizde dota 2, espor ve lol hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

One thought on “Skyrim Tutkunlarının Mutlaka Denemesi Gereken 10 Mod

  1. Keşke Inigo için türkçe yama getirseler. Bu yama işlerini pek bilmiyorum ama tüm chat dialouge larını versinler bana yemin ediyorum tek tek oturur çeviririm… 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir