Breaking News

10 Dakikada Holistik Şifa Sistemi

holistik-zihin-evren

İnsanlar ruhlarını iyileştirmeden, bedenlerini iyileştiremezler…

“Holistic” kelimesinin tam olarak Türkçe çevirisini yapmak mümkün değildir; ancak “bütünsel, bütüncül” kelimelerine yakın bir anlamı vardır. Holistic Healing ise “bütünsel sağlık” anlamına gelmektedir. Holistik bakış, bütün parçaların toplamından başka bir şeydir ve bütünü anlamak için parçaları anlamak yetmez; bütüne, parçalardan bağımsız bakmak ve bütünü parçalardan bağımsız değerlendirmek gereklidir, yaklaşımına sahiptir.

Holistik sağlık modelinde, bireysel sorumluluklar önemlidir. Hasta olmak, kişinin başına durduk yerde gelmiş bir olay, bir şansızlık ya da tesadüf değildir.

Holistik sağlık modeli 4 temel ilkeyi baz alır:

  1. Her hastalığın ya da sağlık sorununun mutlaka duygusal ya da zihinsel bir nedeni vardır. Hiçbir hastalık, altında psikosomatik bir neden olmadan ortaya çıkmaz.
  2. İnsanlar aklın, bedenin ve ruhun dairesel etkileşimi altındadırlar. Bu 3 öğe, kişinin sağlık durumunu etkiler.
  3. Hastalıklar kişinin uyum eksikliğinden, adaptasyon sorunundan kaynaklanmaktadır. Kişinin sosyal, davranışsal, psikolojik ve fiziksel dengesinde çeşitli bozukluklara yol açmaktadır.
  4. Hastalık, kişinin kendisini geliştirmesi, sorunlu alanlarını görmesi, bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak kendisini yenilemesi, şifalandırması için bir şans veya fırsattır.

Holistik yaklaşım, her sağlık sorununa yukarıdaki 4 temel ilkeyi baz alarak bakar. İnsanlar ruhlarını iyileştirmeden, bedenlerini iyileştiremezler. İnsanlar hastalığın zihinsel nedenlerini değiştirmedikleri sürece, hastalıkla ilgili bir iyileşme sağlasalar bile, yeniden başka bir hastalığın ortaya çıkmasına engel olamazlar. Bu nedenle holistik yaklaşımda hastalığın iyileşmesinden çok, hastalığa yol açan nedenin iyileşmesi önemlidir.

Holistik sağlık, doğal terapileri kapsamaktadır ve alternatif tıp olmaktan çok, tamamlayıcı tıp olma iddiası vardır. Yoga, meditasyon, reiki, bitkisel tedavi, zihin terapileri, masaj teknikleri, ayurveda, akupunktur, hemeopati gibi bir çok doğal tedavi yöntemini kapsamaktadır. Tıbbi tedaviye destek olmak, ana yaklaşımlardan biridir.

Holistik sağlık, tüm yaşamı kapsar. Kişinin yaşamının her alanında iyileşme gerçekleştirmek ana hedeftir. Bedensel sağlık kadar, kişinin zihinsel sağlığı, duygusal sağlığı ve ruhsal durumu da önemlidir. Hayatın içinde genel iyileştirme, holistik sağlığın en temel yaklaşımıdır. Bugün dünyada holistik yaklaşımlar hızla gelişmekte ve kendisini tıp dünyasına kabul ettirmek için çalışmaktadır. Batı’da birçok hastanede holistik terapiler yapılmakta ve tamamlayıcı tıp olarak, hastalar tarafından da rağbet görmektedir. Holistik yaklaşım ise sadece tıp konusunda değil, hayatın her alanında etkisini hissettirmeye başlamıştır.

 holistik-sifa

Holistik Şifa Sistemi Nedir?

Günümüzde oldukça yaygın olarak insanları rahatsız eden olumsuz düşünceler (kıskançlık, kin, haset, entrika, v.b.) bedendeki enerji alanını çok ciddi olarak etkileyebilir. Bu tür baskıların auralarımızda çok uzun süre kalması demek, er ya da geç hastalıkların gelmesi demektir.

Holistik Şifa Sistemi (Maramba Sistemi) şifa melekleri, ritüeller, güçlü kelimeler ve meditasyonların enerji ve titreşim alanları ile irtibat halinde çalışır. Bu yöntemle aktarılan enerji sayesinde, bedendeki olumsuz blokajları süratle kaldırmak ve iyileştirme sağlamak mümkündür. Holistik şifanın önemli bir özelliği, ruhsal ve bedensel olarak insanda bulunan kirli enerjinin, karmik bağlantılar ve çakraların harmonizasyonu ile temizlenmesidir.

*

Berna Özcan Demir

www.bernaozcandemir.com

www.hepsi10numara.com

 

Bir önceki yazımız olan 10 Adımda Evrenin Sırlarını Keşfet başlıklı makalemizde biyoenerji nedir, evrenin sırları ve gizemli güç hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir