Breaking News

Aşkın 10 + 1 Kuralı

ask-kitaplari

Aşk ile yanıyorsan eğer tadını çıkaracaksın kural bir. Her anın hakkını vereceksin. Şu amalarını, eğerlerini ve keşkelerini terk eyleyeceksin.

***

 

Hey ahbap aşk, uzun oldu, ne haber? Gelmedi senden bir haber.

Bir türlü dikiş tutturamıyoruz ya olduk derbeder.

 

Doğar doğmaz önümüze kurallar koyuldu. Evde, okulda, işte ve hayatın her köşesinde uymak zorunda bırakıldığımız kuralların canı cehenneme. Onların hepsi insan dayatması oysa aşk başına buyruk ve özgürdür. Kendi kurallarını kendi koyar.

Devir başka devir ama aşk her devri kendine uydurur, akıllıdır. Onun zekası karşısında ancak susulur.

Aşk ile yanıyorsan eğer tadını çıkaracaksın kural bir. Her anın hakkını vereceksin. Şu amalarını, eğerlerini ve keşkelerini terk eyleyeceksin.

Aşkla inatlaşmayacaksın kural iki. Çünkü aşk kısa süreli deliliktir.  Sen çok şükür kısa süre için delirirken aşk her daim delidir ve deli deliyi görünce çomağını saklar. O çomağı saklamak zorunda kalacak sen olursun emin ol, aşk hiddetli ve kudretlidir çünkü.

Öyle kuralların, olmazların, teknik ve taktiklerin olmayacak kural üç.

Yoksa aşk onların hepsini müsait bir yerine, ay pardon kabalaştım. Sen beni affedersin ama aşk affetmez. Cin olmadan aşkı çarpmaya kalkmayacaksın. Edebinle kıldan ince boynunu bükeceksin.

Aşk şu dünyadaki en güzel yalandır kural dört. Aşkla söylenen sözlere inanmayacaksın ama inanmış gibi yapmanda fayda var. Sensiz yapamam, yaşayamam falan palavralarına bel bağlamayacaksın, ortada kalır, aptallığına yanarsın.

Aşkta gurur yoktur, kural beş. Kavga ederken, ne bileyim kıskançlık, kızgınlıkla söylenmiş sözlere içerleyip, takılmayacaksın. Hepsi aşktan onların aşktan. Başımızın tatlı belası netice. Ne onla ne onsuz durumu sadece aşk için geçerli, gerisi külliyen yalan. Özlediysen söyleyecek, koşacak ve sarılacaksın. İnat ederse, kadınsan salya sümük o savunmasız halin en büyük kozun hatırla. Erkeksen böyle bitmiş, yıkılmış halin kadını mest eder, kıyamaz. Kısaca acıtasyon her zaman işe yarar. İnsanoğlunun vazgeçilmezlik zaafı işte, ne yapacaksın.

Aşk biter kural altı. Bitmeyen aşk göstersene bana. Gösteremezsin, onlar sevgi, saygı, vefa gibi duyguların harmanıdır. Aşk eşsizdir. Ama uzatmak senin elinde.

Aşk tek düzeliği sevmez kural yedi. Senin sıkıcılığından ve yapmacıklığından aşk sıkılır ve anında kaçar. Her daim mucuk mucuk olursan ya da kavgaya meyledersen aşka bay gelir. Tek sen misin canım aşık!

Arada gelgitler olması lazım. Kavga da edeceksin, küseceksin ve özleyeceksin. Özlem aşkı diri tutan yegane şey. Fakat fazla abartma derim. Doz aşımı aşkı öldürür.

Özlemle dolu barışmanın ardından sevişmenin tadına vardın mı hiç?

Deli gibi sevişeceksin kural yedi. Aşk bir kere kalbine konduğunda teninde deprem yaratır. Aşık olduğun kişi sana dokunduğunda kalbinin atışı hızlanmıyorsa, ona dokunmak için ölmüyorsan aşık değilsin be dostum. Aşk tenlerin tutuşmuş alevidir bu yüzden deli gibi sevişmek ister, çıplaklığı sever.

Aşıksan eğer sevişirken delirmeye değer.

Aşk yara bandı değildir kural sekiz. Aşk yaralar. Bir ok gibi kalbine saplandığı andan itibaren sadece mutlu etmez seni. Üzer, kırar hatta parçalar. Sen senlikten çıkarsın, şakası yoktur. Acısını da sineye çekeceksen kapa gözlerine ve yaşa.

Aşk cesaret ister kural dokuz. Asla korkaları sevmez, sevabıyla günahıyla varsa yüreğin yükleneceksin, alacaksın sorumluluğunu. Allah dağına göre kar verir, korkma.

Aşka meydan okumayacaksın kural on. Çektiğin o resti aşk görür. Aşkın kibri senin kibrini döver. Bu denli kendini beğenmiş, burnu havada bir duygu olamaz. O kadar emindir ki kendinden, umuru olmaz, canına okur, sürünürsün. Ya kölesi olursun ya da defolup gidersin. Üçüncü bir seçeneği sunmaz sana. Belki de bu yüzden değerli bizler için, ne dersin?

Aşkı bekletmeyeceksin bu da altın kural. Bugün git yarın gel diyemezsin ona. Dokunmaya tenezzül ettiyse sana ya kapını sonuna kadar açacaksın, ya da kibarca göndereceksin. Kovalarsan bir daha asla yoklamaz seni, kincidir.

Aşk güzel, alımlı, seksi, narin ve kibirli bir kadın gibidir. Eğer kadınsan sana nasıl davranılsın istiyorsan öyle davranacaksın ona. Erkeksen eğer elinin tersiyle değil avucun sıcaklığıyla okşayıp, şımartacaksın ki terk eylemesin seni.

 

*

Ayşegül Kuşçu

aysegulkuscu2013@gmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Zengin Koca Bulmanın 10 Yolu başlıklı makalemizde evlilik, iyi evlilik ve kimler zengin hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir