Breaking News

Hayatınıza Sihir Katmanın 10 Formülü

nlp-mutluluk 

Kelimeleri doğru kullanmak mı? Yoksa düşünceleri yönetmek mi? Belki de içten gelen hisleri uygulamak. ‘Kalbimizin Sesi’ dediğimiz sesleri dinlemek. Hatta çok kapsamlı düşününce, hepsi ayni kapıya çıkıyor, sonuç ayni yere geliyor sanki.
Kelimeler hayatımızda çok önemli aslında. Kalpten ve zihinden tüm geçenleri kelimeler dışa vuruyor. Ne söylesek, evrende kalıyor, zihnimize yerleşiyor. Çoğu zaman olayları, insanları, zamanları, hatırlamazsınız da kelimeleri, söylenenleri unutamazsınız.
Demek ki sihir gibi şu kelimeler. Dileklerimiz sihir mi yoksa? Peki, sihir ne demek? Dileklerimizin gerçekleşmesi mi sihir? Bence sihir kalbimizde gizli… Tüm dilekler de. Ve de tüm kelimeler. Kalbimizden çıkan, gözlerimize yansıyan her bakış bir sihir aslında. Zihnimizde oluşan, dilimize dökülen her bir kelime de bir dilek oluyor.
İçimizi, düşüncelerimizi, sevgi dolu tuttuğumuz zaman, gerçekleşiyor dileklerimiz. Çünkü düzgün ve sevgi dolu kuruluyor cümleler. Bu sevgi dolu cümlelerin de, her biri, bir dilek olup karışıyor sonsuz evrenin enerjisine. Bu sonsuz enerjiyle birleşen güzel dilekler de sihirleri yaratıyor dünyada.
Hayatımız sihir belki de. Evet, öyle aslında… Dileklerimizle yön vererek hayatımıza, sihire dönüştürüyoruz fark etmeden. İçimizden geçenler zihnimize ulaşıp evrenin kapısını çalıyor. Sonsuz enerjinin içinde dolanıyor. Gün gelip de gerçekleşince unuttuğumuz dilekler, bir bakıyoruz ve işte bu mucize diyoruz, sihir bu. Oysa mucize de bizde, sihir de bizde.

Her şey bizim içimizde. Bunun farkına varın yeter. İşte o zaman anlıyorsunuz ki yaşamak gerçek bir mucize. Sevgiyle tutunca kalbinizi, bedeninizi her şey hep dilediğiniz gibi oluyor. Bunu fark edince de insan ‘Bu kadar kolay mıydı yaşamak?’ diye şaşıyor bu basitliğe. Sadece sevgi ve iyi düşünce… Zihnimize yerleştirdiğimiz güzel kelimeler. Ve tüm dileklerin, mucizelerin, sihirlerin gerçekleştiği bir hayat…

Evet, işte formül: Dudaklarda tebessüm, kalpte sevgi, zihne ulaşan güzel kelimeler ve sonucu gerçekleşen dilekler, mucizeler, sihirler. Kalbinizdeki mucizelerle geçsin hayatınız. Hep sevgiyle kalın.

*

Nazime Önder

nazo177@yahoo.com

 

Bir önceki yazımız olan Mutlu Olmanın 10 Bilimsel Yolu başlıklı makalemizde bilim ve mutluluk, bilimsel mutluluk ve mutlu aille hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

One thought on “Hayatınıza Sihir Katmanın 10 Formülü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.