Breaking News

Mutsuz Olmak İçin 10 Öneri

Mutlu olmak kolay bir iştir aslında; parkta oynayan bir çocuk, güzel bir kahvaltı, sağlıklı olmak, küçük bir gülücük bile mutlu olmaya neden olabilir.  Bir insan mutlu olmak için milyonlarca sebep bulabilir çünkü sahip oldukları, sahip olmadıklarından fazladır her zaman. Mutsuz olmak ise mutlu olmaktan daha çok emek ister.  Mutsuz ol(abilmek)mak için 10 öneri yada bu önerileri tersine çevirin daha çok mutlu olun seçim sizin.

mutsuz-cocuk-hepsi10numara

KENDİNİZİ BAŞKALARIYLA KIYASLAYIN Kendini tanıdığın herkesle kıyasla. Bunu yaparken de onların en iyi özelliklerini düşünün. Örneğin; arkadaşınızın çok güzel sesi mi var, sizin sesiniz neden o kadar güzel değil diye üzülün. Bir başkasının güzelliğiyle, duruşuyla kendinizi kıyaslayın. Etrafınızdaki herkesin sizden üstün olduğunu, senin ise  bir beceriksiz ve aptal olduğunu  düşün. Herkes senden çok çok iyi.

SEVMEDİĞİNİZ BİR İŞTE ÇALIŞIN Sevmediğin, yeteneklerinle alakası olmayan bir işle çalışın. İşindeki tek amacın para olsun. Paranın her kapıyı açacağını düşün ve sevmesen bile daha çok çalış.

SEVMEDİĞİN ÖZELLİKLERE SAHİP BİRİYLE EVLEN Evliliği sadece karşılıklı bir anlaşma olarak gör. Karşındaki insanın da bol parası olsun. Huylarının önemi yok, sevginin önemi yok, önemli olan tek şey para. Mümkünse o da senin gibi asık suratlı olsun ve evliliği ticari bir kurum algısından öteye götürmeyin.

mutsuzluk-hepsi10numara

ARKADAŞLARINDAN UZAK DUR Eğer zamanında birkaç arkadaş edindiysen hepsinden uzak dur. Yeni arkadaşlar edinmemeye dikkat et. İnsanların sana menfaat için yaklaştığını, herkesin kötü niyetli olduğunu düşün. Kimseyle iletişim kurma, kimseye selam dahi verme.

KENDİNDEN NEFRET ET Kendinden nefret et. Aynaya her baktığında kusurlarını gör. Ne kadar çirkin bir burnum var de mesela. Bu aralar göbeğin de çıkmış gibi, kırışıklıklarda artmış. Kesin herkes çok çirkin olduğunu düşünüyor. Bence sen bugün evden bile çıkma.

HER ŞEYİ ERTELE Yapmayı planladığın işleri ertele. Yapman gerekenleri ise son anda yap. Tatile mi gitmek istiyorsun, şimdilik boşver seneye gidersin. Kitap okumak istiyorsun boşver yarına yada ertesi güne kalsın. Teslim etmen gereken ödevin mi var son anda yapar verirsin zaten.

mutsuz-hepsi10numara

7-odev-bilgileri

OLUMSUZLUKLARLA UYAN Sabah uyandığında ilk cümlen “Of ya yine mi sabah oldu , kim çıkacak şimdi yataktan? Ne iğrenç bir gün bugün.” Olsun. Akmayan musluğa, geç kalkan eşinize, mutfaktaki bardaklara bile kızın. Kanepelerin rengine sinirlenin,  kuşlara, ağaçlara, böceklere, mutlu insanlara…

SÜREKLİ ŞİKAYET ET Belediyenin kötü çalışmalarından tutun, dünyadaki ekonomik krize, patronunuzun karısının harcamalarına kadar her şeyi şikayet etmeyi huy edinin. Dünyanın yaşanması zor ve kötü bir yer olduğunu düşünün.

ÇÖZÜM YOLLARI ARAMA Hayatındaki hiçbir problemi çözmeye çalışma. Bırak bunu senin yerine başkaları yapsın. Sen çözüm üretme makinası mısın ki? Hem sorunun kaynağı sen değilsindir, kesin başkalarıdır. Bu yüzden sorunları onlar çözmeli. Komşunla kavga ettiysen neden sen özür dileyecaksin ki o gelsin önce.

BOL KALORİLİ YEMEKLER YE Kilo almak, insanı hem mutsuz eder hem de özgüvenini düşürür. Yemek yemeyi bir kaçış yeri olarak düşün ve boş kaldıkça yemek ye.

mutsuz-olmak-hepsi10numara

Bu listedeki maddelerin bir kısmını, farkında olmadan yaptığımız zamanlar oluyor. Ben dünyadaki herkesin mutlu olmasını isterim fakat mutluluğun bir durum değil tercih olduğunu düşünenlerdenim. Tabi, bazen elimizde olmayan sebepler olur; sevdiğimiz birini kaybetmek, bir arkadaşımızın ihanetine uğramak gibi. Bunlar geçici mutsuzluklardır , önemli olan insanın kendiniz sevmesi ve hayata pozitif bakabilmesidir. Her daim mutluluğu tercih etmeniz dileğiyle…

 

*

Sibel Öğünçmert

sibeloguncmert@hotmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Kadınların Adet Gerginliği Hakkında 10 Bilgi başlıklı makalemizde adet dönemi, adet sıkıntıları ve adet ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir