Breaking News

Samsung Tablet Almak İçin 6 Neden

Tabletler, kalem yardımıyla ya da dokunmatik olarak ekran üzerinden işlem yapabilmenize olanak tanıyan, dizüstü bilgisayardan daha küçük, akıllı telefonlardan ise daha büyük boyutlara sahip olan elektronik cihazlardır. Bilgisayarların yapabildiği birçok işlemi aynı hız ve performansta gerçekleştirebilen tabletler sayesinde gittiğiniz her yerde işlerinizi halledebilirsiniz. Son teknolojileri tablet cihazlarına yansıtan Samsung farklı model ve tasarımlarıyla piyasada öne çıkar. Hem iş hem de eğlence için kullanabileceğiniz Samsung tabletleri inceleyerek tüm ihtiyacınıza yanıt verecek bir modeli bulabilirsiniz. Samsung tablet araştırmasını akakce.com üzerinden yaparak fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilir ve tüm özellikleri bir arada görebilirsiniz. Araştırma yaparken marka konusunda karar veremiyorsanız işte Samsung tablet almak için 6 neden:

  1. Üstün Ekran Çözünürlüğü

Markanın tabletlerinin tüm modelleri üstün ekran çözünürlüklerine sahip olan görüntü teknolojileri ile donatılır. Bu teknolojiler , oyun oynama, video editleme, fotoğraf düzenleme ve film izleme gibi işlemlerde görüntülerin net ve canlı bir şekilde ekrana yansıtılmasına yardımcı olur. Bilgisayar ya da akıllı telefonlarda yapılan işlemlerin birçoğunu gerçekleştirebileceğiniz Samsung tablet seçenekleri, en yüksek görüntü kalitesi ve ekrana yansıttığı milyonlarca piksellik canlı görüntüyle işlemlerinizi hızlı ve net bir şekilde gerçekleştirmenize olanak tanır.

 

  1. Tasarımsal Öğeler

Samsung tabletleri boyut açısından oldukça portatif ve ince bir yapıdadır. Cihaz tasarımının yapısı, tableti elinizde ya da çantanızda herhangi bir ağırlık hissetmeden kolaylıkla yanınızda taşımanız konusunda size avantaj sunar. 10.1 inç, 11 inç, 10.4 inç ve 8 inç gibi farklı boyut seçeneklerine sahip olan cihazların boyut açısından da geniş bir ürün çeşitliliği bulunur. Seyahatlerinizde ya da günlük gideceğiniz ofis ve okul gibi alanlarda tableti bir koruyucu kılıf içerisinde muhafaza ederek ekran ve kasa yüzeyinin çizilmesini önleyebilir, darbe alması sonucunda oluşabilecek hasarlara karşı önleminizi alabilirsiniz. Dilediğiniz işlemi kolaylıkla yapmanıza yardımcı olan cihazları seyahatlerinizde, iş yerinize ya da okula giderken yanınızda götürebilirsiniz.

 

  1. Harici Çıkış Alternatifleri

Samsung marka tablet seçenekleri, diğer cihazlarla veri, ses, görüntü ve internet bağlantısı konusunda son teknolojilere yer verir. Wi-Fi, Bluetooth, ekran yansıtma gibi kablosuz bağlantı özelliklerinin yanı sıra USB ve AUX çıkışları ile tableti dilediğiniz cihaz ile kablolu bir şekilde de senkronize edebilirsiniz. Tabletler, klavye, hoparlör, mouse ve harici monitörlere bağlanmaya yardımcı olan HDMI girişleri ile de çok yönlü bir kullanım sunar. Bluetooth ve Wi-Fi yoluyla bu tür cihazları mouse ve klavye ile birlikte de kullanabilirsiniz.

 

  1. Yüksek Ram Bellek

 

RAM, cihazın programlar arası geçişlerini ve program içerisindeki işlem hızını belirler. Yüksek RAM bellek kapasitesine sahip olan markanın tabletleri ile oyun keyfinizi en gerçekçi görüntüler ile ikiye katlayabilir, çevrimiçi oynayacağınız oyunlarda kesintisiz oyun deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Samsung marka tabletler, çizim, yazı, elektronik belge düzenleme, film izleme ve oyun oynama gibi çeşitli alanlarda teknolojiyi pratik kullanım ile buluşturur. Tableti elektronik ortamda çizim yapmak ya da video editlemek amacıyla tercih edecekseniz, tercihlerinizi yüksek ekran çözünürlüklerine sahip olan ve render gibi sistemin üst performansta çalışmasına sebep olan işlemlerde kesintisiz bir hız sunması adına RAM bellek kapasitesi yüksek olan bir tabletten yana kullanmanız gerekir. Yüksek ekran çözünürlükleri ve kapsamlı RAM kapasitesi, oyunseverlerin de tablet seçimlerinde üzerinde durması gereken donanımsal özellikler içerisinde yer alır.

 

  1. Dahili ve Artırılabilir Hafıza

Birçok Samsung tablet modeli, artırılabilir hafıza desteğine sahiptir. Harici Micro SD ya da SD kart yardımıyla cihazın depolama alanı kapasitesini artırabilir, alan yeterliliği konusunda endişelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Yediden yetmişe herkesin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik zengin model çeşitliliği bulunan Samsung marka tabletleri belgeleriniz depolamak için de kullanabilirsiniz. 8, 32, 128, 256 GB gibi farklı dahili hafıza desteği sunan modeller içerisinden belgelerinizin ve işlem yaptığınız programların GB boyutlarına uygun bir hafıza alanı sunan modeli tercih edebilirsiniz. Belgelerinizin birçoğunu elektronik ortamda saklıyorsanız, harici bellek kapasitesi geniş olan ya da artırılabilir hafıza alanı desteğine sahip olan modeller ile depolama alanı konusundaki endişelerinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

 

  1. SIM Kart Desteği

 

SIM kart destekli modeller, hücresel veri ağından ve SMS gibi iletişim kaynaklarından tablet üzerinden faydalanmanızı da sağlar. Samsung tablet SIM kartlı modeller, hücresel veriyi desteklediği takdirde 4.5G, 4G ve 3G bağlantıları yoluyla internet kullanımı için aktif hale getirebilir ve bu sayede telefon görüşmelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

 

Öne Çıkan Samsung Tablet Modelleri ve Özellikleri

Tabletler Samsung, farklı renk ve boyut seçenekleri ile her ihtiyaca ve kullanım amacına hitap eder. Markanın tablet alternatifleri, hafif yapıları, çeşitli aksesuar girişleri ve teknolojik donanımları ile bir tabletten beklediğiniz tüm özellikleri size sunar. Markanın öne çıkan iki modeline dair detaylar şu şekildedir:

  • Gri, gümüş ve altın renk seçenekleri bulunan Samsung Tab A7, 32 GB dahili hafızasının yanı sıra 1 terabayta kadar artırılabilir bir harici hafıza desteğine sahiptir. Tab A7, 7.040 mAh batarya gücünde, 7mm kalınlığında ve 746 gram ağırlıktadır. Modelin işletim sistemi Android, sistem versiyonu ise Android 10.x’dir. 2020 yılında piyasaya sürülen cihaz, 2000 x 1200 piksel ekran çözünürlüğüne, 224 PPI piksel yoğunluğu ile kullanıcılara net ve canlı bir ekran deneyimi sunar. 10.4 inçlik ekran boyutuna sahip olan modelin RAM belleği 3 GB’dır. Arka kamerası 8, ön kamerası 5 megapiksel olan tabletin artırılabilir hafıza desteği ise Micro SD kartlar ile uyumludur.
  • Samsung Tab S6, donanımında Android 9.0 Pie işletim sistemine yer verir. 6 GB RAM belleği bulunan modelin dahili depolama alanı 128 GB’dır. 10.5 inç birimlik bir ekran boyutuna sahip olan Tab S6 tablet modelinin, duman siyahı, duman grisi ve gül kurusu renk seçenekleri bulunur. Arka kamerasında 13 MP, ön kamerasında ise 8 MP görüntü kalitesine sahip olan tableti Smart View teknolojisinden faydalanarak monitör gibi görsel odaklı cihazlar ile senkronize edebilirsiniz. Super AMOLED ekran teknolojili modelin ekran çözünürlüğü ise 2560 x 1600 pikseldir. Tab S6 modelini dilerseniz dokunmatik şekilde, dilerseniz de kalem aksesuarı ile birlikte kullanabilirsiniz.

Beğendiğiniz modelin teknik özellikleri, boyutları ve donanımlarını öğrenmek açısından yapacağınız ufak bir araştırma sonucunda ihtiyaçlarınıza uygun tableti bulma sürecini hızlandırabilirsiniz.

 

Tüm İşlerinizde En Büyük Yardımcınız: Samsung Tablet

Dilerseniz okulda, dilerseniz işte, dilerseniz de boş vakitlerinizde eğlenme amacıyla kullanabileceğiniz tabletler kalemli ve kalemsiz olarak iki farklı ana kategoriye ayrılır. Samsung tablet modellerinin kalem aksesuarı bulunan seçenekleri, tablet üzerinden çizim yapan ya da tableti not defteri olarak kullanmak isteyen kişiler için cazip bir alternatif olarak gösterilir. Markanın tabletleri ile çizim yapabilir, oyun oynayabilir, belgelerinizi düzenleyebilir ya da internette gezinebilirsiniz. Tablet seçimlerinde cihazı hangi amaca yönelik kullanacağınızı belirledikten sonra sizin için en uygun modeli bulmak oldukça kolaydır. Tabletler, kompakt tasarımları dolayısıyla çantanızda oldukça az bir yer kaplar. Samsung tablet Galaxy serisi, Tab S7 FE, Tab S7+, Tab A7, Tab S6 ve Tab A gibi farklı özelliklere sahip olan modelleri bünyesinde barındırır. Galaxy serisi içerisindeki modeller 8’’, 10.4’’, 11’’ ve 12.4’’ gibi ekran boyut seçenekleri ve çeşitli dahili hafıza kapasiteleri üzerinden kullanıcılara sunulur. Samsung tablet klavyeli, cihaz ile uyumlu klavyesi ile elektronik ortamda metin oluşturma ve düzenleme açısından size pratiklik kazandırır. Tabletle uyumlu klavyeler, tabletlerin boyutları ile aynı boy ve genişlikte olması dolayısıyla çantada ya da saklama kılıfında oldukça az bir yer kaplayarak alandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Yazım işleri ile ilgilenmeniz gerektiğinde klavyeyi cihazın modeline bağlı olarak Micro USB ya da Bluetooth bağlantısı yoluyla tablet ile senkronize edebilir, belgelerinizi pratik bir şekilde oluşturabilir ya da düzenleyebilirsiniz.

 

Samsung Tablet Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Tablet fiyatları Samsung modellerini incelerken, ürünün boyut ve kasa rengi gibi tasarım öğelerinin yanı sıra işletim sistemi, dahili hafıza ve ekran çözünürlükleri gibi kriterlerine de dikkat etmeniz gerekir. Parmak izi okuyucu ve yüz tanıma sistemi gibi kişisel şifreleme opsiyonlarına sahip olan Samsung tablet modelleri, belgelerinizi yalnızca sizin ulaşabileceğiniz şekilde güvenle cihaz içerisinde saklamanıza olanak tanır. Samsung tablet kalemli, dokunmatik ekrana uyumlu bir kalem aksesuarı ile birlikte kullanıcılara sunulur. Belge düzenleme ve hazırlama gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirmenize yardımcı olan kalemli modeller, çizim yapma ve tasarım konusunda da pratik bir kullanım elde etmenize yardımcı olur. Kalemli modelleri hızlı bir şekilde not almanız gerektiği durumlarda pratik bir şekilde not almak ya da elektronik belgelerinizin altına imzanızı atmak amacıyla kullanabilirsiniz. Taşınabilirlik açısından kişilere oldukça cazip bir alternatif sunan Samsung tabletler, yüksek batarya güçleri ile uzun soluklu işlemlerde dahi pil ömrü konusundaki endişelerinizi ortadan kaldıracak çözümler sunar. Cihazın pil sağlığını koruma açısından cihazı mutlaka orijinal, cihaza uyumlu bir kablo ve adaptör yoluyla şarj etmeniz gerekir. Samsung tablet fiyatları en ucuz seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza hitap eden ürünü uygun fiyat etiketleri üzerinden satın alarak bütçe dostu alışveriş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Samsung Tablet Fiyatları

Tablet arayışınız varsa Samsung tablet seçeneklerini inceleyerek size en uygun modeli bulabilirsiniz. Modelin çıkış yılı, kamera özellikleri, RAM bellek kapasitesi, işletim sistemi versiyonu, çekirdek sayısı ve ekran teknolojileri gibi kriterler, Samsung tablet fiyatlarını etkileme konusunda önemli rol oynar. Dahili hafıza ve SIM kartı girişi gibi donanımlar da bu tür ürünlerin fiyatlarına etki eden diğer unsurlar içerisinde yer alır. Samsung tablet fiyatları 500 TL ila 15 bin TL arasında farklı fiyat seçenekleriyle her bütçeye hitap eder. Farklı boyut ve kasa renkleri üzerinden kullanıcılara sunulan markanın tabletleri, teknolojik özelliklerinin yanı sıra görsellik ve pratik kullanım açısından da kullanıcıların ihtiyaçlarına hitap edecek çeşitli alternatifleri bünyesinde barındırır. Cihazı akıllı telefon ya da bilgisayar gibi cihazlarınız ile senkronize ederek dilediğiniz belgeyi kolaylıkla cihaz içerisine aktarabilir, parmak izi okuyucu ve yüz tanıma sistemi gibi kişisel şifreleme özellikleri bulunan modeller ile belgelerinizi saklama konusunda güvenli bir alternatif elde edebilirsiniz. Siz de Akakçe üzerinden Samsung tablet ucuz fiyat etiketlerini inceleyebilir, filtreleme seçenekleri yardımıyla modelleri renk, boyut, hafıza, işlemci çekirdek sayısı, fiyat aralığı ve işletim sistemi versiyonu gibi kategoriler altında filtreleyebilirsiniz. Sıralama seçenekleri yardımıyla ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, bütçenize hitap eden ürünü uygun fiyatlar üzerinden satın alabilirsiniz. Ürün sayfası altında yer alan 6 aylık fiyat aralığını inceleyerek ürünün fiyat geçmişini grafik yoluyla inceleyebilir, ürün sayfasında yer alan kampanya alarmına tıklayarak sahip olmak istediğiniz ürünün indirim dönemlerinden ilk siz haberdar olabilirsiniz. Ürün yorumlarını inceleyerek kullanıcıların paylaşmış oldukları deneyimler üzerinden Samsung tabletler hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnternetten Kolayca Para Kazanmanın 10 Adımı başlıklı makalemizde 10omg.com, earn money ve internetten para kazanama hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir