Breaking News

Sevdiklerinizi Mutlu Etmenin 10 Yolu

nasil-mutlu-aile-olunur

Sevdiklerimizi mutlu etmek aslında çok kolaydır. Ufacık mutlu anlar hepimize yeter. İşte sevdiklerinizi şımartabileceğiniz 10 özel an:

1: Paylaşmaktan korkmayın. Tek başına üstesinden gelemeyeceğiniz küçük sorunlarınızı sevdiklerinizin çözmesine imkan tanıyın.Çevrenizdekiler sizinle ilgili her şeyi bilmek zorunda değiller ama gene de birilerine anlatacağınız bir şeyler olmalı. Kim bilir, anlattıktan sonra kendinizi daha rahatlamış ve stres haline getirdiğiniz düşüncelerinizden kurtulmuş da olursunuz. Bunları paylaşmaktan çekinmeyin.

2: Alçakgönüllü olun. Tevazu diğer insanlarla iletişimi kolaylaştırır. Yardımlaşmayı, dayanışmayı sağlar. Hayatı kolaylaştırır. Kişiliğimizi kurmamıza yardımcı olur.

3: Kişisel zevklerinizi başkasına eziyet etmeden yaşayın. Herkese karşı kibar ve ölçülü davranmanız toplum içindeki yerinizi saygınlaştıracaktır.

4: Zaman ayırın. Kaç yaşında olursa olsun sevdiklerinize zaman ayırın.Beraber geçirilen kaliteli zaman onlarda değerli olma hissini uyandırır.

5: Hassasiyet gösterin, incinebileceklerini düşünün.

6: Sevdiklerinizle konuşurken göz teması kurun. Sevdiğiniz insanların gözünün içine bakarak ve hiç bir kelimesini kaçırmadan dinleyin, bundan mutlu olurlar ama özellikle mutlu olsunlar diye yapmayın.Bunu istediğiniz için yapın.

7: Verdiğiniz sözleri tutmaya çalışın. Onarı ihmal etmeyin. Verdiğiniz sözü ertelemek size olan güvenlerini sarsacaktır. Sevgi hissi güven duygusundan sonra oluşur.

8: Uyumlu, ılımlı ve hoşgörülü olun. Karşınızdaki kişinin hata yapabileceğini ve hataların insana özgü bir davranış biçimi olabileceğini hoşgörü ile karşılayın. Ona hatalarından ders çıkarma fırsatı verin.

9: Sabırlı olun. Bu sevginin en bariz göstergesidir zaten.Kelimelere çok dikkat edin kaybetmek bazen bir kelimeyle bile mümkün.

10: Küçük hediyeler alın. Sevdiklerimizi sevindirip, mutlu etmenin en güzel yollarından biri tabii ki hediye almaktır.

sevgi-mutluluk

*

Ada Yılmazer

ada_yilmazer@windowslive.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Başarı İçin 10 Temel Kural başlıklı makalemizde başarı, başarılı insanlar ve başarılı olmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir