Breaking News

Ucuza Kitap Almanın En Kolay 10 Yöntemi

Kitaplar aslında bir pahaya eşit tutulamayacak derecede manevi eserler olsalar da, cüzdanın maneviyatı çoğu zaman bu duruma bir set çekmektedir. Türkiye’de bilinçli bireylerin kitaba bakış açısı sayesinde düşük bütçeliler için kitap almanın birçok cüzi yolu yaratılmıştır. Bunlardan çoğunu listemizde bulabilirsiniz

 

 

ilginc-bilgiler

Bizzat Yayınevlerini Ziyaret Etmek

Kitap sektörü gerek vergiden gerekse talebin azlığından ötürü yalnızca bu işe gönül vermiş insanların yer aldığı veya tutunmaya çalıştığı bir sektördür. Bu nedenle kitap yayımcıları, genellikle okullara ve muhtaçlara ücretsiz olarak kitap yollamanın dışında, gençler ve düşük bütçeliler için birçok göze ve gönle hitap eden opsiyonlar sunarlar. Bunlardan yararlanmak, sektörün dinamiklerini tanımak ve bilmeyi gerektirir. İlk iş, bizzat yayınevini ziyaret etmek ve yayınevinin müşterileri için sağladığı özel indirimlerden yararlanmak olmalıdır. İnternette ucuz kitap olarak satılan birçok kitabın yarı fiyatına tekliflerde bulunulur yayınevlerinde. O nedenle zaten halka açık olan adreslerden yayınevlerini ziyaret edebilir ve sektörün kalbi olan Cağaloğlu gibi bölgelere uğrayarak kitap kokan caddelerde elinizdeki adres kağıdıyla mutlu bir gün geçirebilirsiniz.

 

Yayınevlerinin Adresleri (Listede yer almayanları internette basit bir aramayla bulabilirsiniz)

 

Can Yayınları: Hayriye Caddesi No:2 34430 Galatasaray Beyoğlu İstanbul

Dergah Yayınları: Binbirdirek Mah. Klodfarer Cad. No: 3/20 Altan İş Merkezi Sultanahmet – İstanbul

Kabalcı Yayınları: Abbasağa Mah. Yıldız Cad. Emek İş hanı No.51/1 Kat.4 Beşiktaş/İSTANBUL

İletişim Yayınları: Binbirdirek Meydanı Sokak İletişim Han 3, Cağaloğlu/Fatih, 34122 İstanbul

Sosyal Yayınları: Babıali Caddesi, No: 14, Şişli, İstanbul

Yordam Yayınları: Çatalçeşme Sk. Gendaş Han No:19 Kat:3 34110 Cağaloğlu – İstanbul

İmge Yayınları: Caferağa Mahallesi, Mühürdar Cd. No:80, 34710 Kadıköy/İstanbul

Ötüken Yayınları: İstiklal Cad. Ankara Han 65 / 3 Beyoğlu İstanbul

YKY: İstiklal Caddesi No: 161  34433, Beyoğlu / İstanbul

Ayrıntı Yayınları: Hobyar Mah. Cemal Nadir Sok. No.:3 34112 Cağaloğlu / İstanbul

 

 

faydali-bilgiler

Kitabın Hası İçin Sahaflar

Eski ve unutulmaya yüz tutmuş kitaplar için mutlaka sahafları ziyaret etmeli ve oradaki kitapların yalnızlıklarına ortak olmalısınız. Cuzi fiyatlara her çeşit kitabı bulabileceğinize dair bir şüphe taşımanıza gerek yoktur.

 

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Takas Seçeneği

İnternette birçok kitap takası sitesi mevcuttur. Bunları kullanarak hem sevdiğiniz kitapların başkaları için iyi bir neticeye sebep olabileceğini bilirsiniz ve ticaretin en çıkarsız halinin ne olduğunu keşfetmiş olursunuz.

 

 

enterasan-bilgiler

İnternet

Ucuz kitap alma sitelerinden 7/24 aklınızdan geçen kitap tekliflerini değerlendirebilir ve ucuz fiyatlarla arzuladığınız kitabınıza kavuşabilirsiniz.

 

 

ogrencilere-bilgiler

Dostlarınızla Takas Edin

Eğer kitaplar üzerine sohbet edebilecek dostlarınız varsa bunu ayrı bir boyuta taşıyarak kitap takası gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

her-konudan-bilgiler

Gazete ve Dergileri Takip Edin

Belli bir kalitenin üstündeki (ki sayıları bir elin parmağını geçmez) gazetlerden aylık olarak kuponlarla güzel kitap setleri sunulmaktadır. Aynı şekilde edebiyat dergilerinden bazıları da yanlarında okumaya değer kitaplarla posta kutunuza teslim edilebilir.

 

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Fuarları Ziyaret

Türkiye’de artık birçok ilde kitap fuarları mevcuttur. Malatya’dan İzmir’e birçok vilayette düzenlenen bu kitap fuarlarından kendi ilinizde düzenlenene katılabilir ve alıp vererek ekonomiye katkı sağlayabilirsiniz.

 

 

en-kolay-bilgiler

Sosyal Medyadaki Çekilişler

Sosyal medya mecralarının çoğunda kitap çekilişleri düzenlenmekte ve şanslı üyeler için değerli kitaplar sunulmaktadır. Bu tür etkinlikleri kovalayarak bedavaya bir koleksiyon oluşturabilirsiniz.

 

 

turkiyenin-bilgi-sitesi

Zincir Marketlerin Kampanyaları

BİM’inden A101’ine çoğu zincir markette karşılaşabileceğiniz ucuz kitaplardan bir raf oluşturabilir ve rekabetçi ortamın nimetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Kütüphaneler

Asırlık olanlarından daha yeni hizmete girenlerine kadar tüm kütüphaneler sizin için görevlerini yerine getirmek adına beton sütunları ve tahta raflarıyla orada bekliyorlar.

 

 

M. E. Ö.

 

 

Bir önceki yazımız olan Sevim Yücel'den 10 Issız Damla Şiiri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.