Breaking News

Dünyanın En Pahalı 10 Arabası

Araba sevdası hiç bir şeye benzemez. Bilenler bilir edebiyatımızdaki ilk realist roman Recaizade Mahmud Ekrem’in Araba Sevdası isimli romanıdır. Arabanın ilk icadından bu güne kadar bu sevda hiç bitmedi, bitecek gibi de değil.

Gençlik dönemlerinde hızlı arabalar peşinde koşturan insanlar olgunluk döneminde ise ağır ve klasik arabalara yoğunlaşıyorlar.

Ülkemiz başlarda sınırlı sayıda olan araba markası, ithalatın önü açılmasıyla neredeyse dünyadaki tüm markaların gövde gösterisi yaptığı bir ülke haline geldi. Tabi ki bunda ülkemizin gelişen ekonomisinin de büyük etkisi oldu.

Eskiden dünyanın en pahalı ve lüks arabalarını sadece araba dergilerinde görürdük ama artık sokaklarımızda da bu lüks arabalardan var.

Hoş bir araba için milyon dolarlar vermek gerekli midir, bu da tartışılır ama parasının olanın lafını yaparak çenemizi de yoracak değiliz.

Haydi gelin şimdi, dünyanın en pahalı ve en hızlı arabalarına göz atalım. Dünyanın en pahalı arabaları, fiyatları resimleri bu yazımızda.

Olur da bir gün birine sahip olursanız bizi de boğazda gezdirmeyi unutmayın:)

 

 

 


Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 1. sırada 1200 hp güce sahip olan otomobil en son 431 km/s yaparak Guinness rekorlar kitabına giren 2.6 Milyon dolarlık Bugatti Veyron Super Sport. Bu araba dünyanın en pahalı arabası.

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 2. sırada fiber ve alüminyum gövdesiyle çok hafif bir yapıya sahip olan araç 100 km/s 3,1 saniyede çıkabilen Koenigsegg Agera. Fiyatı ise 1.5 Milyon dolar ve dünyanın en pahalı 2. arabası.

 

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 3. sırada çift turbolu, V12 motora sahip, arka kısmı açılabilen 1.405 Milyon değerinde Maybach Landaulet. İşte bu araba dünyanın en pahalı 3. arabası.

 

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 4. sırada sadece 40 adet üretilecek olan otomobil V12 motoruna sahip 700 hp gücteki Pagani Zonda C9 fiyatı ise sadece 1.3 Milyon dolar. Bu araba dünyanın en pahalı 4. arabası.

 

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 5. sırada 870,000 dolarlık Ferrari F70. Bu araba dünyanın en pahalı 5. arabası.

 

 

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 6. sırada dünyanın en hızlı arabalarında biri olan SSC Ultimate Aero. V8 motoru ile 1287 hp güç üretiyor. Ve dünyanın en pahalı 6. arabası.

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 7. sıradaki V8 motorlu safkan spor araç 728,000 dolar fiyatı ile LeBlanc Mirabeau. İşte bu araba dünyanın en pahalı 7. arabası.

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 8. sırada 3.5 saniyede 100 km/s çıkabilen V12 motoruna sahip Ferrari SA Aperta . Fiyatı ise 520,000 dolar. İşte bu araba dünyanın en pahalı 8. arabası.

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında  9. 3.2 saniyede 100 km/s çıkabilen V12 motoruna sahip Lamborghini Murcielago LP670-4 SuperVeloce 455,400 dolar ve dünyanın en pahalı 9. arabası.

 

 

 

Dünyanın en pahalı arabaları sıralamasında 10. sırada, yani son sırada ezberleri bozan dünyanın en pahalı arabası olarak bilinen Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe fiyatı ise 447,000 dolar ve dünyanın en pahalı 10. arabası.

 

 

 Bir gün bu arabalardan birine sahip olmasanız da hiç üzülmeyin. Zira bizim bedenimizdeki her bir organımız bu arabaların toplamından daha pahalı. Bu arabaların hepsine, gözünü, kulağını, kalbini, beynini verebilecek biri var mı?

 

Lilay Koradan

lilaykoradan@gmail.com

www.hepsi10numara.com

 

 

Bir önceki yazımız olan Keyifli Olmak İçin Sıradışı 10 Öneri başlıklı makalemizde adem özbay, büyük prens ve keyfimizi getirecek öneriler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

3 thoughts on “Dünyanın En Pahalı 10 Arabası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir