Breaking News

Filmlerdeki En Güzel 10 Aşk Hikâyesi

“Aşkın adı anıldı, tüm âlem sustu.” derler eskiler… Gerçekten de öyledir. Aşk’ın kendisi, dünyanın en güzel kelimesidir. Doğuda çocuklar, Leyla ile Mecnun’un, Batıdakiler ise Romeo ile Juliet’in aşk hikâyesi ile büyürler. Sonunda ayrılık ve gözyaşı olsa da, aşk her zaman güzel ve her daim insanları onurlandıran bir duygu olmuştur.

Aşkı anlatan binlerce kitap yazıldı, binlerce film çekildi. Ama bazıları aşka getirdikleri yorumla, aşkın fantastik dünyasında yaptıkları muhteşem seyahatlerle unutulmaz oldular. Bugün, yarın ve yarından sonra bu aşklar tıpkı Leyla ile Mecnun gibi, Aslı ile Kerem gibi hiç unutulmayacak. Facebook’ta, Twitter’da milyonlarca kez paylaşılacak, yüzyıllar sonra bile seyredildiklerinde aşka kattıkları güzelliklerle anılacaklar.

Rolleri oynayan oyuncuların aşkı yaşayışlarındaki sahicilik, farklı bir hikâye etrafında anlatılan kurgular ile az sonra sayacağımız 10 filmdeki aşklar gerçekten unutulmazlar. Elbette ki hepimizi etkileyen başka filmlerdeki aşk hikâyelerini de bu listeye ekleyebiliriz.

ilginc-bilgiler

Neo ve Trinty

faydali-bilgiler

Matrix: Neo ve Trinty

Matrix’te, gerçek ve sanal dünya arasındaki büyük savaş, büyük bir aşk doğurmuştu. Seçilmiş kişiye âşık olacağını söyleyen Kâhin’in kehânetine uyan Trinty, beklenen adama yani Neo’ya âşık olmuştu.

Aragorn ve Arwen

Yüzüklerin Efendisi: Aragorn ve Arwen

Orta Dünya’yı büyük karmaşadan kurtarmak için çabalayan Kral Aragorn’un, bu müthiş savaşta en büyük destekçisi tabii ki Elflerin dünya güzeli prensesi Arwen olacaktı. Kral, Orta Dünya’yı kurtarırken, bir yandan da büyük aşkı Arwen’in fedakârlığını, kalbini sadece ona vererek ödüyordu.

 odevlere-yardimci-bilgiler

Bella Swan ve Edward Cullen

Ay Işığı: Bella Swan ve Edward Cullen

Vampirler dünyasının içli yakışıklısı Edward, son zamanlarını yaşadığı küçük kasabada Belle ile karşılaşınca, ölümsüz hayatının aşkını bulduğunu anlamıştır. Kurt adamlar, vampirler ve polislerin arasında hayatta kalma mücadelesi verirken, kalbinde tek bir şeyden destek alıyordu, Bella’nın aşkından…

 

enterasan-bilgiler

Evey ve V

V for Vandetta: Evey ve V

Bilimsel deneylerde kimliğini, hafızasını, her şeyini yitiren V, sadece kalbinin derinliklerindeki o muhteşem duyguyu yitirmemişti: Aşkı. Dünyaya vereceği son büyük özgürlük mesajında, kalbinde Evey ve hiçbir zaman kaybetmediği umutları vardı.

 ogrencilere-bilgiler

Jack Dawson ve Rose De Witt Bukater

Titanik: Jack Dawson ve Rose De Witt Bukater

Dünyanın en büyük gemileri batabilir, en büyük binaları yıkılabilir ama aşklar her zaman dimdik ayakta kalır. İşte batmaz denilen Titanik, bir buz dağına çarpıp okyanusun sularına gömülürken, hiç bitmeyecek bir aşkta gökyüzüne yükseliyordu. Jack’ın ve Rosa’nın buzlu sularda donan aşkları…

 her-konudan-bilgiler

Jake Sully ve Neytiri

Avatar: Jake Sully ve Neytiri

Tekerlekli sandalyeye mahkûm Jake, Avatar bedenine geçince sadece yürüyebileceği ayaklara sahip olmakla kalmamış, uçabileceği kanatlar da bulmuştu. İşte o kanatların adı Neytiri idi. Sonunda bedeninden sonsuza kadar vazgeçen Jake, hiç vazgeçemeyeceği aşkına da Avatar dünyasında kavuşmuştu.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Seth ve Dr. Maggie Rice

Melekler Şehri: Seth ve Dr. Maggie Rice

Gökyüzündeki bir meleğin yeryüzündeki bir kadına âşık olup meleklikten vazgeçmesinden daha muhteşem bir aşk hikâyesi ne olabilir? Melek Seth, içindeki yarasını iyileştirebilecek tek doktoru bulduğunda artık insana dönüşmüş bedeninde de aşkın kanı dolaşıyordu.

en-kolay-bilgiler

Spartaküs ve Sura

Spartaküs: Spartaküs ve Sura

Köleliğe karşı ilk büyük savaşı başlatan köle gladyatör Spartaküs, tüm gücünü büyük aşkı karısı Sura’ya kavuşma hayalinden alıyordu.  Sura için koca Roma ordusuna kafa tutan Spartaküs, hem özgürlük mücadelesiyle, hem de büyük aşkıyla tarihteki yerini çoktan almıştı.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Peter Parker ve Mary Jane Watson

Örümcek Adam: Peter Parker ve Mary Jane Watson

Bir süper kahraman olmak mı daha zor, yoksa âşık olmak mı? Bunun cevabını ancak bize süper güçlü aşığımız Peter Parker söyleyebilir. Gökyüzünde uçarken, süper örümcek ağlarını kullanan bu fantastik kahramanımız, gönül âleminde uçarken de Mary Jane’nin aşkından güç alıyordu elbette ki…

hepsi10numara-bilgi-sitesi

William Wallace ve Murron

Cesur Yürek: William Wallace ve Murron

İskoçların büyük bağımsızlık kahramanı William Wallace, dünyanın en özgür adamı olmasına kime borçluydu? Tabii ki güzeller güzeli Murron’a… Hayatının son anında, dilinde özgürlük, kalbinde Murron olan bu adamı ve canını verecek kadar onu seven aşkını unutmak mümkün mü?

 

*

Adem Özbay

ademozbaya@gmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Kadınların Adet Gerginliği Hakkında 10 Bilgi başlıklı makalemizde adet dönemi, adet sıkıntıları ve adet ve kadın hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir