Breaking News

Günlük Hayattan 10 Önemli Beden Dili

is-hayatinda-basari

Kendini geliştirmek isteyen insanlar için beden dili her zaman önemlidir.

Bedenin dilini çözen insanlar toplumda, sosyal hayatlarında başarılı olurlar.

O yüzden beden dili herkes için önemlidir.

Öğrenci için, öğretmen için, anne için, ev hanımı için, çalışan için, yönetici için…

Gelin günlük hayatta en sık kullanılan beden dili hareketlerini öğrenelim:

Bacaklarınızı sallamak
Bacak sallamak, gergin olduğunuzu belli eder. Biriyle iş görüşmesindeyseniz ya da biriyle konuşurken sizin gergin olduğunuzu anlamasını istemiyorsanız bacaklarınızı sallamamaya dikkat edin.

Dudağınızı ısırmak
Dudak ısırmanın 2 farklı anlamı vardır. Biri, gergin olmanız diğeri, konuştuğunuz kişiye karşı ilgi duymanız. Günümüzdeki kitaplar ve filmler genellikle dudak ısırmayı cinsel çekimle ilişkilendirdikleri için size gerginken dudak ısırmamanızı öneririz!

Sürekli hareket etmek
Gergin olduğunuzu gösteren bir diğer hareket de sürekli hareket etmektir. Sürekli oturup kalkmak, yer değiştirmek endişeli ya da heyecanlı olduğunuzu gösteren en belirgin hareketlerden biridir.

Aşağı bakmak
Bu hareket, konuşulan konuyla ya da konuştuğunuz kişiyle çok da ilgili olmadığınızı gösterir. İster aşağı ister elinizdeki telefona bakıyor olun, konuşulan konuya ya da konuşan kişiye bütün dikkatinizi vermemeniz onunla ilgilenmediğinizi gösterir. Karşınızdaki kişi ya da konu ilginizi çekmiyor olsa bile göz kontağınızı korumaya özen gösterin ve karşınıza nezaketen de olsa ilgili görünün.

Göz devirmek
Göz devirmek, saygısızlık göstergesidir. Karşınızdaki kişiye ‘’Ne söylediğin umrumda değil’’ demiş olursunuz. Bu hareket genellikle ergenler arasında popülerdir çünkü onlar her şeyden ve herkesten rahatsızlık duyarlar.

Elleri kalçalara koymak
Elleri kalçaya koymak, sabırsızlık ve bıkkınlık göstergesidir. Bu tip sinyaller karşınızdaki kişiye de aynı hislerin geçmesine neden olurlar ve negatif sinyaller göndermek asla hoş bir şey değildir.

Kollarınızı çapraz birleştirmek
Kolları çapraz birleştirmek bacak sallamaktan daha az belli olan bir vücut dili şeklidir ama duygularınız hakkında her şeyi ortaya koyar. Bu, kişinin, utangaç olduğu için kendini açmaktan çekindiği, konuyla ya da kişiyle ilgilenmediği ya da konuyu ya da kişiyi umursamadığı anlamına gelebilir. Kollarınızı çapraz yapmamaya özen gösterin aksi takdirde karşınızdaki insana kaba ve saygısızca davranmış olursunuz.

*

Genç Gelişim Dergisi 90

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Kendinize Negatif Hissettiren 10 Şey başlıklı makalemizde biyoenerji nedir, enerji alanları ve kuantum enerji hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir