Breaking News

Kadın Erkek Arasındaki 10 Fark

sevgi-mutluluk

İlişkiler yazarı Ayşegül Kuşçu kadın erkek arasındaki 10 farkı yazdı. Okuyun farkı fark edin:)

 

Kadın piyasaya sürülmüş son model telefon gibidir hani boyna güncellenen.

Çünkü kadının yaratılışından olsa gerek çelişki yumağında sürekli hata verir. Ama bu senden zeki olduğu gerçeğini değiştirmez. Öyle hemen sinirlenme bir dur dinle önce…

Erkek kendini üstün zannede dursun kadın tanrıdan torpillidir.

Fiziksel gücünüzden güç alıp kodum mu oturtursunuz ya, Temel Reisler sizi. Bu sizin duygusal ve zeka olarak zayıflığınızın göstergesi. Bir kadınla asla laf yarışına girmeyin kaybedersiniz. İşte o an başa çıkamadığınızda yumruklarınız devreye girer. Tamamen çaresizliğinizden ama biliyoruz biz, yormayın kendinizi.

O kadar güçlüsünüz ki, azıcık hastalanın mız mız çocuktan farkınız kalmaz, hiç çekilmezsiniz. Oysa kadın dokuz ay bir can besler içinde ve sizin asla dayanamayacağınız doğum sancılarıyla dünyaya getirir o çocuğu. Sizin de elinize bir kıymık batsın feryat figan olursunuz.

Diyelim başınıza kötü bir şey geldi, hemen pes edersiniz, kadın ise hele bir de çocuğu varsa asla havlu atmaz, hayata sıkıca sarılır, bir şekilde sorunları çözer, siz ise bir kurtarıcı bekler ya da yaşama küsersiniz.

Duygusal zekadan yoksunuz bir kere, büyük eksiklik. Sezgileriniz sıfır. Kadın öyle mi? Her hangi bir halt karıştırdığınızı hemen çakozlar. Sesi çıkmıyorsa aptallığından değil, çıkarı olduğundandır. Ama kadın sizi aldatsın mesela, ruhunuz duymaz, ruhunuzun duymadığını gözünüz de görmezken boynuzlu dolaşırsınız.

Çünkü kadın zekidir. Karda yürür izini belli etmez. Attığı her adımı planlar, başını sonunu düşünür. Onca çelişki krizini bile iyi yönetir çünkü strateji genlerinde var. Siz ise kriz yönetimini kitaplardan öğrenirsiniz.

Fizyolojik olarak da torpillidir. Bir kadın her ay yaşadığı regl döneminde az da olsa yenilenir. Onu bırak doğum yapan bir kadının bedeni baştan sona yenilenir. Siz ise doğduğunuz andan itibaren yaşlanırsınız.

Kadın yatakta da avantajlıdır. Siz sadece bir kere orgazm olabilirken kadın siz olana kadar defalarca bu hazzı yaşayabilir tabi su koymazsanız.

Siz uçkurunuzdan emir alırken o kalbinden emir alır o yüzden erkeklerin kulu kölesi olmaz. Oysa kadın bir erkeği istediği oranda kendine köle yapar, efsunlar. Yani siz dürtüselken o duygusaldır.

Kadın yalnızlıktan korkmaz. Gerekirse ölene kadar hayatında kimse olmayabilir çünkü kendine bakabilir ama erkek yalnızlıktan korkar, kendine bakamaz, hemen birini bulup, popoyu serme derdine düşer. Bu sebeptendir karısı ölen adam çoğunlukta hemen evlenir. Uyanık ve kolaycısınız. Kadın ise zoru sever nedense.

Kadının en büyük silahını siz kullanamazsınız. Toplumca ayıplanırsınız, çünkü ‘erkekler ağlamaz’ kodu genlerinize işlemiştir. Zaten bir de ağlarsanız hepten bitersiniz. Kadının gözyaşlarıyla yaptıramayacağı şey yoktur. Her ne kadar size öküz de desem sizin de bir merhamet damarınız var. Oradan vurdu mu kadın, vay halinize.

Yani demem o ki, yaşamda kadın hiç de sizin zannettiğiniz gibi seks sembolü değildir. Aksine güç, dirayet, zekayı temsil eder. Tanrı erkekleri kadın doğurabilsin diye yaratmış sanki. Yani öyle kasmayın kendinizi. Kuşunuz olmasa bir halta yaramazsınız. Hatırlamak gerekir ki; bir kadın evlenirken güdüsel olarak ideal kocayı değil ideal babayı seçer. Kadın erkek için amaçken erkek kadın için sadece araçtır.

Yani bence, yani sence?

*

Ayşegül Kuşçu

aysegulkuscu2013@gmail.com

www.hepsi10numara.com

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Genç Kızlara Erkekler Hakkında 10 Tüyo başlıklı makalemizde ergen kızlar, genç kız ve genç kızlar ne yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

2 thoughts on “Kadın Erkek Arasındaki 10 Fark

 1. Gerçekten yazı sahibinin psikolojisi bozulmuş durumda. Öyle görünüyor ki aşktan ve ihanetten yana büyük bir darbe almış. Yazdıkların mantıksız değil ama baştan aşağı doğruda değil. Senin çevrendeki erkekler bu şekilde ise oda senin tarzındır. Nice erkekler var ki görüp, tanıdığında şu yazdıklarından ötürü kendinden utanırsın. Yazı baştan aşağı intikam kokuyor, hırs ve feminizm kokuyor. Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Şu gördüğün koca dünyadaki tüm teknolojiyi geliştiren, binaları gökdelenleri tasarlayıp inşa eden, Büyük riskler alarak büyük işler yapan, sırf sizin egolarınız yüzünden bir sanayi dalı (kozmetik) geliştiren, Gece gündüz vargücüyle çalışıp evini geçindirmeye çalışan, çocuklarının istediklerini elinden geldiğininde fazlasıyla yapmaya çalışıp onları memnun etmeye çalışan, Şuanda bu yazıları buraya yazabilmeni sağlayan bilişim teknolojisini dahi geliştiren, Kendini değilde kendinden sonraki nesilleri düşünerek şu yaşadığın vatan için uğruna canını verenler, Yalandan dahide olsa ufak sözlerle birden fazla bayanın canını yakabilen ve bu durumdan yara almadan çıkan, Kadınların taptığı şey yani paraya sahip olarak kadınları bir meta gibi kullanabilen, varlık unutmaki erkeklerdir. Ve erkekler öyle sandığın gibi salak değillerdir, emin ol ki bu yazını okuyupta gülüp geçenlerin sayısı burdan senin yanına yol olur, çaktırlamayalım öyle sansın diyen erkeklerimizin sesini duyar gibiyim fakat ben tutamadım kendimi, çünkü sen gerçekten aşağılık kompleksine girmişsin vede üstünlük taslama peşindesin. Rabbim kadınıda erkeğide eşit yaratmış her cinsin kendine has özellikleri vardır, farklılıkları vardır, bu farklılıklar olmasa zaten cinsiyet ayrımı olmazdı, ama bu durumu kompleks bir konumda, yani üstünlük taslama yönüyle düşünmek ise başlı başına bir aptallık değilmidir? Bu yazına karşılık bunları yazmayı gerçekten istemezdim, fakat erkekleri bu denli ayak altına almaya kimse cürret etmesin, birşeyleri abartmaya, yanlış düşünmeye ve yönlendirmeye, kin gütme amacıyla feminist düşüncelerle bir tarafı yükseltip bir tarafı alçaltmaya, kimsenin hakkı yoktur.

 2. Hey Paradox;
  Var sizde bir paradoks
  Hayır, siz niye alındınız bu derece?
  Kimseyi alçattığım yok, neyse onu yazıyorum, kaldı ki siz de doğruluk payı olduğunu yanlışlıkla kabul ettiniz herhalde.
  Ne zaman erkek kadına fiziksel ve sözel şiddet uygulamaz, küçük kızlarla sevişmez, kadını parayla satmaz belki o zaman överim sizi.
  Neden gerçekler bu kadar canınızı acıttı? Demek ki sizde de bazıları var. Kişi kendinde olan olumsuzlukları gördüğünde, duyduğunda rahatsız olur. Hiç bir yazımda hırs yoktur ama sizin dilinizle yazan bir kadın sizi rahatsız etmiş tabi. Siz her haltı yiyeceksiniz, kadın susacak…
  Siz kandırın kendinizi benim duygusal hayatım hakkındaki tespitlerinizle ama gerçekler değişmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir