Breaking News

Karın Bölgesini Zayıflatmak için 10 İpucu

 

karin-kaslarini-sertlestirme

ilginc-bilgiler

Çoğu kişi, zayıflasa bile basen, karın, bel ve göbeğinin durduğunu ama yüzünün eridiğini, sağlıksız göründüğünü söyleyip şikâyet eder. Haklılar. Özellikle yanlış yapılan diyetlerle kilo veren kişiler için bu ciddi bir durumdur.

faydali-bilgiler

Zayıflama konusunda, nasıl beslendiğiniz ve kiloyu nasıl bir diyetle verdiğiniz çok önemli. Beslenme programınızda bol protein olmalı ve hızlı karbonhidratları daha az tüketmelisiniz. Eğer yeterince protein almazsanız, cildin sıkılaşmasını sağlayanmaddeler, destekleyici ağlar yeterince üretilemez ve o bölgede adeta bir pörsüme olur. En kaliteli proteinler yağsız kırmızı et, balık, yumurta (genelde beyazı), az yağlı süt, yoğurt, peynir ayrıca bitkisel proteinler olarak da kinoa, soya, bakliyat, bezelyede bulunur…

odevlere-yardimci-bilgiler

Kemik erimesine dikkat

Sağlıksız zayıflayan kişilerde yeterince D3 vitamini ve kalsiyum alınmazsa, zayıflayınca uzun vadede kemik erimesi ve buna bağlı deformasyonlar; boy kısalması, hatta biraz kamburlaşma olabilir. Zayıflarken mutlaka bumaddeleri ve güneş ışığını yeterince aldığınızdan emin olun.

enterasan-bilgiler

Gitmeyen bölgesel kalınlıklar

Bir türlü bölgesel kalınlıklardan kurtulamıyorsanız, son zamanlarda liposuction’a alternatif olan; kansız, ağrısız ve pıhtı atma riski bulunmayan soğuk lipoliz (yağları dondurarak parçalama) yönteminden yararlanmak mümkün olabilir.

ogrencilere-bilgiler

Bu yeni yöntem, kas üstü yağ tabakasını hedef alarak çevre dokulara zarar vermeden, yağ hücrelerinin yok edilmesini hedefliyor. Uygulamayı takip eden 2 ay içinde kristalize edilen yağ hücreleri parçalanıp doğal yollarla vücuttan atılıyor. Uygulama bir saat kadar sürüyor. Tedavi olması istenen bölgeye bir kez, gerekirse 2 ay sonra bir kez daha uygulama yapılabiliyor. En iyi sonuçlarınsa uygulamadan 2 ay sonra alındığı belirtiliyor.

her-konudan-bilgiler

Vücut 6 ay boyunca ölü yağ hücrelerini doğal olarak atmaya devamediyor… Uygulamanın keşfi de epey ilginç. 2004’te Harvard Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada çok dondurma yiyen 3-5 yaş arası cocukların yanaklarında çökme saptanmış. Soğuğa bağlı yağ kaybı anlamına gelen “cold panniculitis” teşhisi konmuş. Bunun uzerine soğuk etkisiyle istenmeyen yağların nasıl giderilebileceği ve incelmede nasıl kullanılacağı araştırılmaya başlanmış. Yaklaşık 5 yıllık bir çalışma sonucu sistem FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayını alan tek zayıflama sistemi olarak dünyada estetik sektörüne sunulmuş.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Sağlıklı zayıflamak isteyenlere 7 altın öneri!

> Ara öğünler dahil günde 7 öğün (3 ana 4 ara) yiyin.
> Günde 7 büyük fincan kadar, yazın normal ısıda, kışın sıcak su için.
> Günde toplam 7777 adım atın.
> Akşam 7’den sonra ağır yemeyin.
> Haftada 1 kez olmak üzere 7 hafta üst üste düzenli olarak tartılın.

en-kolay-bilgiler

Yedi besini artırın

– Mevsimin az şekerli sebze ve meyveleri
– Yeşil salata
– Doğal müsli ve yulaf ezmesi
– Yağsız süt ürünleri
– Uygun pişmiş derisiz beyaz et
– Bakliyatlar
– Tam tahıl ürünleri

turkiyenin-bilgi-sitesi

Yedi besini azaltın

– Beyaz un ve şeker
– Kızartma
– Ağır yağlı şarküteri ürünleri
– Kaymak ve deriler (balık-tavuk)
– Yağlı katkılar ve soslar
– Şekerli veya şeker eklenmiş içecekler
– Fazla tuz

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Yedi doğal maddeden yararlanabilirsiniz

– Tere tohumu
– Funda yaprağı
– CoenzymeQ10
– L-Carnitine
– Yeşil çay
– Krom
– Zencefil

*

karin-guzellestirme-hareketleri

Ender Saraç

www.hepsi1onumara.com

 

Bir önceki yazımız olan En Büyük 10 Stadyum başlıklı makalemizde dünyanın en iyi futbolcuları, en büyük maçlar ve en iyi futbol ülkeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

One thought on “Karın Bölgesini Zayıflatmak için 10 İpucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir