Breaking News

Karizmayı Tavan Yaptırmanın 10 Yolu

KARİZMAYI TAVAN YAPTIRMANIN 10 YOLU

Bir yere gittiğinizde ilk önce görünüşünüzle daha sonra konuşmamızla etkilemeye çalışırız çevremizdeki insanları. Beğenilme kişisel bir ihtiyacımızdır. Bazen bir bakanın bir daha bakmasını isteriz, bazen konuşurken herkes bizi dinlese deriz. Dikkatlerin üzerimize toplanmasını arzu ederiz. Bunu da karizmatik oluşumuzla sağlayabiliriz. Karizmatik olmak bir sanattır. Karizmamıza karizma katacak on altın öğüt:

yakisikli

Öz güveniniz yüksek olsun ve bunu karşınızdakilere hissettirin.

cekici-genc-kiz

Gizemli olun, kendinizi hemen ele vermeyin, her zaman hakkınızda bilinmeyen bir şeyler olsun.

ilgi-cekici

Kendi tarzınızı yaratın. Sizi yansıtan, sizi anlatan kıyafetleri tercih edin. Önemli olan kıyafetin markası ya da ona ödediğiniz miktar değildir. Önemli olan neyi neyle kombin ettiğiniz ve kendinize ne ölçüde yakıştırdığınızdır.

nasil-cekici-olunur

Doğal, kendiniz gibi olun başkalarına benzemeye çalışmayın. Karizmada kopyala yapıştır olmaz.

 

farkli-olmak

Bir mesajınız olsun savunduğunuz bir doğrunuz olsun. Bir şeyin doğruluğuna gerçekten inanıyorsanız onu sonuna dek savunun. Karizmatik duruşunuz kendine güvenen kendinden emin tavrınız görüşlerinizi kabullenilmesini sağlayacaktır.

dogal-görünmek

Tiyatro kursuna ya da oyunculuk okuluna katılın. Aktörler, aktrisler izleyicileri cezp etmek ve duyguları harekete geçirmek için karizmatik kişilerle aynı teknikleri kullanır.

karizmatik

Diksiyon kursuna gidin iletişim becerilerinizi geliştirecek kurslara katılın. Kitap okuyun, film izleyin.

karizmatik-olma

Muhatabınıza değer verdiğinizi hissettirin. Sizin için önemli olduğunu düşünmesini sağlayın.

cekici-olmak

Karşınızdaki insan konuşurken onu gerçekten dinleyin ve bunu da hareketlerinizle, mimiklerinizle onaylayarak yapın ve karşınızdaki insana ismiyle hitap edin. Bunu yapabildiğiniz kadar sık yapın.

nazil-karizmatik-olunur

Ne istediğinizi bilin ve her davranışınızın öncesinde kendinize bir hedef koyun. Amaçsız ve gereksiz hareket etmeyin söz söylemeyin.

*

Aylin Tankaş

aylin.tankas@hotmail.com

www.Hepsi10Numara.com

Bir önceki yazımız olan Başarılı Öğretmenin 10 Özelliği başlıklı makalemizde başarılı eğitimci, başarılı öğretmenin özellikleri ve nasıl iyi öğretmen olunur hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir