Breaking News

Yalnızlıkla Sevdim Seni

Eğer uzun süre yalnızsan anlarsın ne dediğimi. Ya da dur, ben anlatayım sana…

Yalnızlığında mutluysan eğer, hatta tek başına kendinle keyifliysen hayatına ille bir ilişki aramazsın. Ve en üzücü yanı bunu güzel bir duygu durumu sanman.

Ayşegül Kuşçu yazdı:

Özgürsündür, hür generalsindir hayatında. Kafana göre takılırsın.

Böyle geçer zamanın. Zaman acımasızdır, sen eğlenirken, takılırken öyle, duygusal aşkı, bağlılığı, aidiyeti, tutkulu sevişmeleri unutursun.

Kendi kendine aitsindir, alanına kimseyi almak istemez, başka alanlara da katılmayı ret edersin. Hep bir bakıp çıkacağım tavrın seni korur sanırsın. Çünkü çoktan sevmeyi unutmuşsundur. Bir sürü bahane üretebilirsin ama sonuçta;

Yalnızsındır işte hem de dibine kadar. Asla bunu kendine itiraf edemezsin çünkü birini sevecek ne cesaretin ne de emek harcayacak enerjin vardır.

İşte bu yalnızlığınla birini seversen çuvallarsın. Seversen dediğime bakma lafın gelişi yoksa severmiş gibi yaparsın, karşındaki yerse…

Bir önceki yazımda yazdığım gibi başka bir aşk mümkün…

Peki; o başka bir aşkın, ilişkinin tanımı nedir?

Uyumlu, ahenkli, uzlaşmacı, aidiyet duygusunu yaşadığın; benim kadınım

buy-kamagra-oral-jellies.com

, benim erkeğim diyebildiğin aidiyet duygusundan bahsediyorum, iletişimin hiç kopmadığı, zorlamanın olmadığı, yapmacıklıktan uzakta akışta sevgiyle yaşanan bir aşk ve ilişki.

Yoksa bahanelerin, yapmacıklığın başrolde olduğu, çatışmanın, restleşmenin, laf sokmaların, sende kaldı bende kalmaların izlediği, iletişimsiz, ilişkisiz ilişkilerin neresinde acaba sevgi?

Bak, bana önceden çok sıkıcı gelirdi, çatışmasız, restleşmesiz, kavgasız, küsmelerin ve barışmaların olmadığı duygusal ilişkiler. Ruhum durağan değildi, sonra bir baktım eğilim, alışkanlığım devam ediyor ama ruhum öyle değil. Yaptıklarınla söylediklerin eşit olacak yoksa bildiğin yalansın.

Ne olursan ol, yalnızsındır ve bu duruma alışmışsındır atsan atarsın, satsan satarsın ama karşı tarafın hata yapmaması lazım.

Peki, o hata ne?

Yalnızı yalnızlığı ile bırakmak. Çünkü bu ona ceza olmaz, aksine eksilmez, umursamaz zaten kendi alanında tekliğine alışıktır.

Bana sorarsan nasıl yapılacağını ben de bilmiyorum. Bir yalnızı nasıl yalnızlığından çıkartırsın?

Bence buna kendi karar vermeli. Sen bir şey yapamazsın sadece küçük adımlarını görmekte fayda var.

Hepinize o bahsettiğim başka aşk ilişkisinden diliyorum gönülden…

Çoğunluğumuz yalnız. Bunun tek başınalıkla alakası yok. İlişkilerinde, evliliklerinde yalnızlık çeken bir çok kadın ve erkek var. Bence en acınası durum bu.

Her ilişkinin dinamiği farklıdır. Kimi büyük aşkla başlar kısa sürer, kimi çatışmayla ama uzun yıllar sürer. Bu duruma neyin sebep olduğunu pek bilemiyorum. Galiba;

Ne istediğini bilmek önemli.

Duygusal ilişkiden beklentin nedir?

İlk önce para deme lütfen. Haklısın, çok önemli bir ayak ama başka önceliklerini de sırala.

O başka bir aşk ilişkisi var ya hani hepimizin istediği;

İşte o sıraladıklarının hepsi var mı sende?  Sonra ona bir bak…

Biraz argo bir tanımla olacak ama; ‘ ne emmeye ne gömmeye’ tavrınla hiçbir yere varamazsın. Değişimi sadece karşıdan beklemek ahmakça bir yaklaşım. Sen de değişmelisin.

Bir ayşagülümse atasözü der ki; hiçbir ilişkide yanlışlık yoktur, yalnızlıktır o’

Ayşegül Kuşçu

aysegulkuscu2013@hotmail.com

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Nöbetçi Sevgili, Hava Boşluğu ya da Köprüden Önceki Son Çıkış Olma! başlıklı makalemizde aşk ve ilişkiler, ayşegül kuşçu ve ilişkiler ve problemler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir