Breaking News

10 Numara Oyun: Bloodborne (PS4)

Bloodborne, Dark Souls serisinin yapımcısı From Software tarafından yapılman Playstation 4’e özel oyunlardan biri. Bu yazımızda da kendisini konuk ediyoruz.

 

 

 

ilginc-bilgiler

Senaryo

98

 

Oyunun hikayesi Victoria döneminde, saklı dağların ardında bulunan Yharnam isimli antik bir şehirde geçiyor. Yharnam sokaklarına yayılan tuhaf bir endemik hastalık nedeniyle insanlar lanetlenip, sonsuza kadar canavara dönüşmektedirler. Hastalığın yayılmasından bir süre sonra Yharnam, sokaklarında canavarların gezdiği, ölüm ve kan içinde kalmış bir şehre dönüşmüştür. Bunun üzerine hastalığa yakalanmamış olan insanlar her gece Yharnam sokaklarında canavar avları yaparak, hastalığa yakalananları zorunlu olarak katletmeye başlarlar. Fakat bazen de avcılar, canavarlar tarafından öldürülmektedirler. Oyunun ana karakteri de Yharnam’ı kurtarmaya çalışan gönüllü bir avcı.

Senaryo Puanı: 7.3/10

 

 

 

faydali-bilgiler

Grafik Kalitesi

99

 

Yharnam gerçekten çok karanlık. Bu durum grafiklerin güzelliğine gölge düşürse de özellikle ışıklandırmalar göze çok hoş geliyor. PS4’ün grafik kalitesini sonuna kadar kullanan oyun, yeni nesil olduğunu hissettiriyor.

Grafik Kalitesi Puanı: 8.3/10

 

 

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Oynanış

100

 

Oynanış önceki Souls oyunlarında da olduğu gibi müthiş. Taktiksel oynanışa zorlayan oyunda her silah farklı bir oynanış taktiği kullanımına itiyor sizi. Her düşman güçlü, her düşman zorlu. Tek bir vuruşta canınızın yarısı gidiyor ve sürekli ölüyorsunuz. Önceki Souls oyunlarında da olduğu gibi Boss’lar çok can yakıyor. Bazı Boss’larda 8-10 kez ölüyorsunuz, zaten oyunu zevkli yapan da bu.

Oynanış Puanı: 8.8/10

 

 

 

enterasan-bilgiler

Çoklu Oyuncu Modu

101

 

Bloodborne’un çoklu oyuncu modu önceki Souls oyunlarıyla aynı. Dead Match tarzı çoklu oyuncu modlarının aksine, Bloodborne’da arkadaş listenizden bir oyuncuyu davet ederek kendi dünyanızda arkadaşınız ile düşmanlara karşı mücadele verebiliyorsunuz. Sorunsuz çalışın çoklu oyuncu sistemi gerçekten başarılı.

Çoklu Oyuncu Modu Puanı: 8.0/10

 

 

 

ogrencilere-bilgiler

 

Ses ve Müzik

102

 

Atmosferi ile oyuncuyu etkilemeyi hedefleyen bir oyunda seslerin iyi olması gerekirdi. Nitekim de öyle. Gerek düşmanların sesleri gerekse karakter seslendirmeleri kesinlikle kötü değil.

Ses Puanı: 7.5/10

Müziklere gelirsek, Victoria dönemini çok iyi yansıtan müziklere sahip olduğunu söyleyebilirim. Bunun kanıtı da ünlü besteci Michael Wandmacher ile anlaşmış olmaları.

Müzik Puanı: 8.0/10

 

 

 

her-konudan-bilgiler

Sistem Gereksinimleri

103

 

Oyun PS4’e özel olduğundan, PS4 oyun konsoluna sahip olmanız yeterli.

 

 

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

 

İnceleme Puanları

104

Jimquisition – 10

GameInformer – 9.75

Gamespot – 9

Destructoid – 9

GamesRadar – 4.5/5

 

 

 

en-kolay-bilgiler

Artıları

105

 

+ Taktiksel oynanış

+ Uzun oynanış süresi

+ Etkileyici grafikler

+ Epik Boss savaşları

 

 

 

turkiyenin-bilgi-sitesi

Eksileri

106

 

– Yavan senaryo

– Gerçekten zor

 

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Alınmalı Mı?

107

 

PS4’e sahipseniz ve etkileyici grafikler ile şahane oynanışı birleştiren bir oyun istiyorsanız biraz da bu türe yakınsanız, kesinlikle oynamalısınız.

Genel Puan: 7.9/10

 

 

 

M. Endülüs ÖZBAY

adeptofhardware@gmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan AMD'nin En Güçlü 10 Grafik İşlemcisi başlıklı makalemizde amd, ekran kartı ve en hızlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

One thought on “10 Numara Oyun: Bloodborne (PS4)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir