Breaking News

Birbirinden Komik 10 Öğrenci Fıkrası

komik-sarisin-fikra

Öğretmen Temel’e sormuş: “Temel sana 17861 ile 76975’i topla, sonra ikiye böl desem, ne cevap verirsin?.” Temel: “Yanlış cevap veririm, öğretmenim.”

Türkçe dersinde öğretmen öğrencilerine sorar: – Çalmak fiilinin gelecek zamanı nedir? Afacan öğrenci cevap verir: – Hapse girmektir, öğretmenim.
Ali, yazılı kâğıtlarını o kadar küçük yazıyordu ki okumak mümkün olmuyordu. Bir gün öğretmen: – Oğlum, neden yazıları hem küçük, hem de sık yazıyorsun? – Yanlışları görünmesin diye öğretmenim.
Bir okulda kompozisyon yarışması açılmıştı. Yarışmaya birçok öğrenci katıldı. Konu: “Bana arkadaşını söyle, sana kim oldu- ğunu söyleyelim.” idi. Bir öğrenci kâğıdına şunları yazdı: “Benim arkadaş
Fizik dersinde öğretmen küçük Temel’e sorar: – Sıcaklığın ve soğukluğun cisimler üstünde etkisi nedir? Temel cevap verir: – Sıcakta uzar, soğukta küçülürler. – Bir örnek verir misin? – Günler yazın uzar, kışın kısalır.

Dilbilgisi dersinde öğretmen, fiil çekimlerini anlatıyordu. Öğrencilerine, örnek olarak bağırmak fiilin çekimini yaptı. -“Bağırmadım, bağırmadın, bağırmadı!” deyince, bundan ne anlıyorsunuz? diye sordu. Ön sırada oturan Temel, hemen kolay bulduğu bu soruyu cevapladı: – Hiç kimse bağırmamış efendim…

Temel, oğlu Dursun’u her gün sokakta ders çalışması için zorluyormuş. Bunu duyan arkadaşları Temel’e: – Neden böyle yapıyorsun? Dışarda ders çalışılır mı, demişler. Temel: – Duyuyorum ki herkes çocuğunu dışarda okutuyormuş. Benim onlardan neyim eksik, cevabını vermiş.

Temelin dersleri hep kötü gidiyordu. Ev ödevlerinden bile sürekli zayıf alıyordu. Bir akşam eve neşeli halde geldi. Annesine hemen müjdeyi verdi: – Anneciğim, öğretmenimiz bu gün öyle bir soru sordu ki, benden başka kimse cevap vermedi. Fadime, oğlunun nihayet başarılı olmasının sevincini yaşıyordu: – Peki, ne sordu bakayım öğretmenin? dedi. Temel hemen cevapladı: – Ev adresimizi sordu anneciğim…
Öğretmeni, Temel’i tarih dersinde uyuklarken görür. Birazda kızgınlıkla sorar: – Kraliçe Elizabeth tahta çıkınca ne yaptı? Temel’in cevabı pişkincedir: – Oturdu hocam…

Öğretmen öğrencilerinden birine sorar. – Cesaret neye derler? Öğrencisi şu cevabı verir: – Bir şey bilmediği halde bir şey söyleyecekmiş gibi parmak kaldırana derler efendim.

Astronomi dersinde, öğretmen Temel’e sordu: – Ay nedir? Temel: – Ay güneşin arkadaşıdır, cevabını vermiş Temel. Gece vardiyasında o vazifelidir!

Doktorun karşısına iki küçük çocuk gelmişti. Doktor, dertlerini sordu. Birisi: – Bir bilye yuttum. Onu çıkartmanızı istiyorum. Doktor ötekine sordu: – Ya sen ne istiyorsun? – Onun yuttuğu bilye benimde ondan almaya geldim.

*

Lilay Koradan

lilaykoradan@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Her Güne 10 İlginç Bilgi (24 Ekim 16) başlıklı makalemizde bilgiler, garip ve gerçekler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.