Breaking News

Dövüş Sistemi En İyi 10 Oyun

Aksiyon oyunlarının vazgeçilmezlerinden biri de dövüş sistemidir. Çoğu oyun burada çuvallar. Ama bazı oyunlar vardır ki dövüş sistemi ile büyüler. İşte bu yazımızda dövüşmekten en zevk aldığımız oyunları sıraladık.

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

The Amazing Spider-Man

135

Her ne kadar son 2 oyunu ile eleştri oklarını üzerine çeken seri, genelde bakıldığında harika düşmanları ile girdiğimiz dövüşlerde bizlere yaşattığı heyecan için bile bu sırayı hak ediyor.

Steam: http://store.steampowered.com/app/212580/

 

turkiyenin-bilgi-sitesi

The Last of Us

128

The Last of Us’ı anlatmaya kalksak satırlara sığmaz. Elbette oyun dövüş sistemi ile öne çıkmasa da zorunlu anlarda girdiğimiz dövüşlerin zorluğu ve yaşattığı hayatta kalma hissi yüzünden bu oyunu bu sıralamaya koymasak olmazdı.

Steam: –

 

en-kolay-bilgiler

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

129

Kısıtlı bir kesime hitap eden oyun, dövüş sistemi odaklı. Naruto animesini takip ediyorsanız denemeniz şart. Animesini takip etmeyenler bile dövüş sistemi sebebiyle oyunu deneyebilir.

Steam: http://store.steampowered.com/app/272510/

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Infamous: Second Son

130

Oyunun dövüş sistemi çok gelişmiş değil. Fakat dövüş sırasında ortaya çıkan inanılmaz grafiksel göz alıcılığı nedeniyle 7. sıramızda.

Steam: –

 

her-konudan-bilgiler

Castlevania: Lords of Shadow (Seri)

131

Dracula’yı yönettiğimiz oyunda sıkça dövüşmek zorundayız. Dövüş sistemi bir yerden sonra kendini tekrar etse de mekanikleri ile kendine bağlıyor.

Steam: http://store.steampowered.com/app/239250/?snr=1_7_15__13

 

ogrencilere-bilgiler

The Witcher 2: Assassin of Kings

132

Göz alıcı grafikleri ile ilk dakikadan sizi saran oyun içerdiği cinsel öğeler ile de bolca eleştri aldı. Fakat bizim konumuz dövüş sistemi. Sıkça dev yaratıklar ile karşılaşacağınız oyun size keyifli dövüşler vaat ediyor. Dövüş sistemi ise yakın dövüş üzerine kurulu. Harika bir dövüş sistemi olduğunu söylersem yalan olmaz.

Steam: http://store.steampowered.com/app/20920/?snr=1_7_15__13

 

enterasan-bilgiler

Sleeping Dogs

133

Şu ana dek oynayabileceğiniz en aksiyon dolu oyunlardan biri Sleeping Dogs. Dövüş sistemi de harika, kesinlikle denemeniz lazım.

Steam: http://store.steampowered.com/app/202170/

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Middle-earth: Shadow of Mordor

134

Oyunun en can alıcı kısmı dövüş sekanslarında karşılaştığınız bitirişler. Onlarca animasyon var ve hepsi birbirinden etkileyici.

Steam: http://store.steampowered.com/app/241930/

 

 

faydali-bilgiler

Assassin’s Creed 3

136

Balta ile girdiğimiz mücadeler ile bize keyifli saatler yaşatan Assassin’s Creed serisinin oyunu Assassin’s Creed 3, kesinlikle başından kalkamayacağınız bir yapım. Serinin diğer oyunlarına yer vermememizin sebebi ise, her seriden sadece tek bir oyun seçiyor olmamız.

Steam: http://store.steampowered.com/app/208480/

 

 

ilginc-bilgiler

Batman: Arkham City

137

Dev bir haritada, onlarca yan görev ve saatlerinizi geçirebileceğiniz dövüşler ile harika bir yapım. Hala denemediniz mi?

Steam: http://store.steampowered.com/app/200260/

 

 

 

M. Endülüs ÖZBAY

endulusozbay@outlook.com.tr

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Windows 10 (Ön Bakış) ile Gelen 5 Yenilik başlıklı makalemizde micosoft, pc ve windows hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir