Breaking News

Felsefe Üzerine Sohbet Dinlemek İsteyenlere 10 Podcast

Felsefe, insana dair bir uğraş olduğundan, bir odaya kapanıp ağır metinler üzerine çalışmaktan ibaret görülmesi ağır bir suçtur. Eğer bu yükümlülüğün altına girmek istemiyorsanız, insanlarla sanal bir iletişimde bulunarak tanrının gazabından korunabilirsiniz, ama söz vermiyoruz.

 

 

 

 

 

ilginc-bilgiler

PHILOSOPHY NOW

Londra Felsefe Komitesi üyelerinden Grant Barley’in felsefeye ve insan aklına dair size yönelteceği sorulara cevaplar bulmak ve sizler de yeni sorular icat etmek istiyorsanız, bu güzel podcast serisine bir göz atabilirsiniz.

 

 

faydali-bilgiler

Filozofun Yolu: Felsefe Dersleri

Düşünmek sadece gavurlara özgü bir eylem gibi gözükse de bu yanlış bir tahmindir. Bizler arasından çıkıp, alışılmadık sorular soran insanlar da yok değildir. Filozofun Yolu bu podcast serileri arasında zikredilebilir.

 

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Cuma Adlı Adamlar

Uzun süreli olarak devam etmiş ama şimdilerde kısa bir ara vermiş olan Cuma Adlı Adamlar, felsefi sohbet üzerine önerilebilir yerli çalışmalar arasındadır.

 

 

enterasan-bilgiler

Ethics Bites

David Edmunds ve Nigel Warburton’ın haftalık olarak çeşitli akademisler veya sıradan insanlar ile gerçekleştirdikleri röportajlar keyifli bir sohbet dinlemek isteyenlere çara olarak gösterilebilir.

 

 

ogrencilere-bilgiler

Minerva Podcast

Aylık yayımlanan ve büyük felsefik çıkmazlar üzerine sohbet edilen bu podcast serisi, başlangıç olarak tavsiye edilmese de, zamanı olan ve ciddi bir felsefik sorgulamaya dalmak gibi mazoşist bir eyleme girişme cesaretinde bulunabilecek insanlara önerimizdir.

 

 

her-konudan-bilgiler

Philosophy Talk

Seyircilerin telefonla katılabildiği canlı bir podcast olan bu serinin tekrarlarını sitesinden dinleyebilir veya zamanınızı ayarlayarak canlı akışına yetişebilirsiniz.

 

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Açık Bilinç

Güven Güzeldere konuklarıyla beraber felsefenin ve bilimin karanlıklık dehlizlerinde bir umut ışığı arıyor. Sizler de onlara katılabilirsiniz.

 

 

en-kolay-bilgiler

Such That Cast

Filozoflar ile yapılan aylık potcast serisi. Önerilir.

 

 

turkiyenin-bilgi-sitesi

Philosophy Audiobooks

Felsefi metinleri başka bir ağızdan duymak istiyorsanız, kaçırmamanız rica olunur.

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

In Our Time Philosophy

Tarihi ve felsefeyi harmanlayan bu seri, tercih edilmesi gerekenler listesine ilk birkaç sıraya konulmayı hak etmektedir.

 

 

 

M. Endülüs ÖZBAY

Bir önceki yazımız olan Carl Sagan'ı 10 Sözüyle Anlamak başlıklı makalemizde ateist, bilim ve carl sagan sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir