Breaking News

Mısır Olayları Hakkında 10 Bilgi

misir-olaylari

ilginc-bilgiler
  Sandıktan çıkmak, ittifaktır, ittihad değildir.. Devrim sandıktan çıkıp gelmez. Demokrasi, öküz ortaklığıdır ve onu yaşatma mücadelesidir.. Öküz ölürse, ortaklık bozulur. İslam, dünya menfaatleri için elbirliği yapılmasını onaylar.. Demokrasi, gönül birliği ve ahlaki temeller olmadan sürdürülemez..
faydali-bilgiler
  Dünya sisteminin güvenlik, barış ve adalet için oluşmuş mekanizmaları çalışmaz durumdadır.. Dünya sistemi çökmüştür. Gücü yeten yetene dönemindeyiz..
odevlere-yardimci-bilgiler
 Türkiye, Suriye ve Mısır’daki Müslümanlar büyük bir imtihan dönemine girmiştir.. Kader birliği yapıp mücadele ederlerse, ümmet kurtulur. Herkes başının çaresine baksın denirse, ezilmeye ve sömürülmeye devam ederler.
enterasan-bilgiler
 Poşetle gıda yardımı dönemi bitti. Okul açma döneminin de sonuna geldik.. Birliği sağlayacak bir üst otoriteyi kurma dönemine girildi. Türkiye, Suriye ve Mısır’daki Müslümanlar, İslam İşbirliği Teşkilatı’nı çalıştırmalı, acilen NATO dengi askeri bir birlik çıkarılmalı.. İslam Barış Gücü, tek çözüm..
ogrencilere-bilgiler
 Mısırda İslam iradesini ezmek, uluslararası bir projedir.. İslam iradesi, ne Türkiye’de, ne Suriye’de, ne de Mısır’da yönetime geçebilir. 57 İslam ülkesi, açık cezaevidir. Mısır halkının hayatı ucuz tabii. Hem Müslüman, hem geri kalmış ülke! Şu halde, Batı’nın nazarında bu insanların katliama maruz kalması, telaş edilecek bir durum değildir. Darbeye darbe diyemeyen, daha önce de prova mahiyetinde yapılan katliama (hatırlayınız 70 kişi öldürülmüştü…) ses çıkarmayan Batı ve dünyanın diğer egemen çevreleri; düşmana karşı tavşan, halkına karşı aslan kesilen Mısır ordusunu ve onun firavunlaşan komutanlarını, yeterince cür’etlendirdi. Mısır ordusu bu katliamı fiilen yapıyor, ancak onu bu işe teşvik eden arkasındaki karanlık güçleri dikkatten kaçırmayalım.
her-konudan-bilgiler
 Bu katliamın devamı, iç savaşı kaçınılmaz kılacak. O zaman da binlerce, belki on binlerce masum insan, hayatını kaybetmiş olacak. Darbeyi havai fişek gösterileriyle kutlayan Mısırlı bedbahtlar, dün de yapılan katliamı sevinçle karşıladılar. Evet, aynen böyle yaptılar. Yüzlerce insanın hunharca öldürülmesine karşı, “kutlama” yaptılar. Bu derece alçalan insan kılığındaki yaratıklar, yarın ne gibi bir felaketin bezirgânlığını yaptıklarını fark edecekler. Ama iş işten geçmiş olacak!..
degisik-ve-ilginc-bilgiler
 Mısır’ın sadece bugünü değil, geleceği de tahrip ediliyor. Tahribatta başrolü oynayan Mısır Ordusunun, alnındaki bu kara lekeyi asla temizleyemeyeceK.. Mısır tam bir felakete duçar olmuş durumda… Lakin Mısır medyası da, diğer darbeci çevreler gibi, dünyayı kandırma peşinde. Ölü sayısını gizlemekle, çadırlarında diri diri yakılan zavallı insanların görüntülerini örtbas etmekle, üstüne üstlük bütün bu insanlık dışı olaylardan, Müslüman Kardeşler Teşkilatını sorumlu tutmakla, dünyayı kandıracağı hesabını yapıyor. Darbecilerle iş tutan Mısır medyası şunu unutmasın ki, tarihin kanunları bilhassa kendisini kandırmaya kalkışanlara karşı acımasızdır. Bugün güçlü ve zalimlerin yanında yer alarak, işlenen insanlık suçuna ortak olanlar, er veya geç hesap vermekten kurtulamayacaklar.
en-kolay-bilgiler
 Tarih, kukla kutusudur. General Sisi ve şürekâsı çıkmaz bir yola girmiş bulunuyor. Bu strateji ile Mısır’da hâkimiyeti ele geçirip uzun süre iktidarda kalamayacağı için, Sisi hesabına karanlık günler yakındır. Hali hazırda kendisini katliama teşvik eden egemen güçler, bir müddet sonra dengeler değiştiğinde, onu kâğıt gibi buruşturup atmaktan çekinmeyecektir. Darbecilere destek olan gafiller de pişman olacak! Tarih bu gibi sayısız misalle doludur. Sisi de bu bahiste bir ayrıntı olacaktır.
turkiyenin-bilgi-sitesi
 Her şey inceldiği yerden, zulüm ise kalınlaştığı yerden kopar. Seksen küsur yıllık tarihinde, Müslüman Kardeşler teşkilatı, buna benzer çok kıyım yaşadı, ama unutmayalım, zulüm payidar olmaz.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Acı ve utanç verici olan durum şudur ki, demokratik yönetime, sadece Hıristiyanlar layıktır, diyor ABD ve AB, Müslümanlar, totaliter yönetimde tutulmalıdır. Medeniyet namına övünen modern dünya; sadece insani hak ve hürriyetleri için, meşru bir mücadeleyi yürüten insanların, topla – tüfekle katledilmesine, çadırlarıyla birlikte diri diri yakılmasına seyirci kalıyor!..

*

Mustafa Yürekli

https://www.facebook.com/mustafa.yurekli.14?hc_location=stream

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan İş Yerinde Sıkılanlar İçin 10 Öneri başlıklı makalemizde evde çalışma, iş hayatı ve iş yeri kuralları hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir