Breaking News

Son 5 Yılın En İyi 10 FPS Oyunu

FPS (First Person Shooter) oyunları genellikle düşük sistemli bilgisayarların kaldıramayacağı fakat oyunseverlerin beğeniyle oynadığı, günümüz oyun piyasasında önemli bir konuma sahip olan oyunlardır.

Son 5 yıl içerisinde çıkan en iyi 10 FPS oyununu bu yazımızda bulabilirsiniz.

10-  Rage

Rage

Bazılarınızın ‘bu oyun ilk 10’a bile giremez’ dediğini duyar gibiyim. Oyun ilk çıktığında teknik problemler bi’ hayli yüksekti. Kaplamalarda sıkıntılar vardı fakat oyunun sonrasında gelen patchler sayesinde bu sıkıntılar giderildi. Çok büyük beklentilerle çıkması beklenen bu oyun, oyunseverlere birazcık hayal kırıklığı yaşatmış olabilir fakat gelişmiş oyun için grafikleri ve senaryosuyla ‘RAGE’ listemizde 10. sırada.

9- Borderlands 2

Borderlands 2

Borderlands 2 RPG öğelerini FPS yönüyle buluşturan nadir oyunlardan. Oyunda bulunan gelişmiş yetenek ağacı gerçekten oyunseverleri mest etmişti. Karikatür tarzındaki grafikleri ile bir çok oyuncuyu şaşırtan Borderlands 2 listemizde yer almayı başardı.

8- Metro 2033

Metro 2033

Bir romana dayalı olarak geliştirilen bu oyunun hayliyle senaryosu sağlam. Oyunun atmosferi gerçekten takdire şayan, korku öğeleri de bulunduran bu oyun bizi senaryosuna dahil etmeyi başarıyor.

7- Call of Duty: Black Ops

Call of Duty Black Ops

Oyunun bizi alıp götüren yanı senaryosu. Çok az CoD oyununda senaryo önemsenir fakat bu oyunda gerçekten uğraşılmış ve düşünülmüş bir senaryo vardı.

6- Battlefield 3

Battlefield 3

Battlefield 3’de çevre ile etkileşim muazzam bir yapıya sahip. Teknik olarak diğer FPS oyunlarından önde olmasına rağmen senaryosu ve oyun içi hataları ile Battlefield 3 listemizde 6. sırada.

5-  Far Cry 3

Far Cry 3

Görevleri ve RPG öğeleri ile gayet başarılı olan Far Cry 3 beklentilerimizi karşıladı. Oyundaki serbestlik gayet iyi. İsterseniz adamların arasına dalıp pata küte halledebilirsiniz, isterseniz sessizce avınıza yaklaşarak halledebilirsiniz. Her türlü imkanı bize sunan bu oyun listemizin 5.sırasında.

4- Dishonored

Dishonored

Senaryo çeşitliliği açısından bize çok şey sunuyor. Grafiklerinin kendine has tarzı ve müthiş sürükleyici seneryosu ile Dishonored listemizde 4.sırada.

3- Crysis 3

Crysis

Çoğumuzun bilgisayarı kaldırmasa da bu oyunu oynayan çok kişi olduğu apaçık bir gerçek. İnanılmaz grafikleri ve sıradışı senaryosu bu oyunu belki de efsane bir oyun yapıyor.

2- Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty Modern Warfare

‘Devrim niteliğinde bir oyun’ ifadesi bu yapım için doğru bir tespit olur sanırım, üstün grafikleri ve hiç bir oyunda görmediğimiz oyun motoru, bu oyunu eşsiz yapan unsurlardan.

1- Bioshock Infinite

Bioshock Infinite

Gerek alaylayıcı senaryosuyla gerek ise kendine has grafikleri ile tam bir baş yapıt.

 

 

M. Endülüs Özbay

endulusozbay7@gmail.com

www.hepsi10numara.com

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Son Yılların En İyi 10 Strateji Oyunu başlıklı makalemizde bilgisayar oyunları, dünyanın süper arabaları ve en iyi oyunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir