Breaking News

Zihinsel Dünyanızı Zenginleştirmenin 10 Kuralı

zihin-enerji

İçsel sesinizin büyüsüyle güzellik uykunuzdan uyanmanın tam zamanıdır. Bu kutsal büyünün ışığıyla artık kendi vesvese ve negatif düşüncelerinize “dur!” demek gerekiyor. Evrenin ışığıyla bütünleşmek istiyorsanız, önce kendi ışığınızın görüntülerine değer verin, kulak verin.

Kendinizle başbaşa kaldığınızda düşünün: Okyanusun içindeki bir gemi misali, dalgaları kontrol edebilmek sizin elinizdedir. Umutla ve cesaretinizin gücüyle, yelkenler fora yol alıyorsunuz. Zihinsel ve ruhsal sağlığınız eş değerde devam ettiği sürece, dalgalar ve gemi uyum içerisinde olacaktır. Tüm evrensel güçleri kendi merkezinizde hissetmek istiyorsanız, bütün gücünüzle enerjinize odaklanın.

Önce kendinizi sevin! Her tavrınızı, hareketinizi, konuşmanızı ve kendiniz hakkındaki tüm duygusallığınızı gözden geçirin. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğüne değil, sizin kendiniz hakkında ne düşündüğünüze önem verin. Kendinize duyduğunuz nefreti dile getirin, saptayın. Nefretinizi oluşturduğunuz noktalarda olumlama cümleleriyle kendinize odaklanın.

Yaşamın bütün sevinç kaynağının pınarı yine sizsiniz. Kendinizi onurlandıracak hareket ve sözlerle, hatalarınızın ve kusurlarınızın farkına vararak kendinize düşen vazifeleri saptayınız.

İçinizdeki aynaya bakın ve onunla sohbet edin, onunla gülümseyin, onu sevin, şefkat gösterin, onunla konuşun. İç çocuğunuzla yaptığınız bütün güzellikler, evrensel titreşimler olarak size geri dönecektir. Ve kendinizde sevmediğiniz noktaları ele alın ve onları nasıl sevebilceğiniz üzerine bir yöntem geliştirin.

Mutluluk enerjisi yayan insanlarla birlikte olmaya çalışın. Enerjinizi yiyip bitirecekve sürekli çökertecek insanlardan uzak durun. 6. Ses tonunuzu güzelleştirin, pozitif enerji yükleyin. Öfke ve panikten öte konuşmalar yapmaya başlamak için mutluluk ve huzur aşılayın. Net ve güçlü bir ses tonuyla konuşmak istiyorsanız, müziğin tedavi edici gücüne önem verin.Yalnız kaldığınızda sessizliği bir nefes gibi içinize çekin ve nefes egzersizlerine önem verin.

Negatif düşünce sisteminizi yok etmek için pozitif düşünce sisteminizi harekete geçirin. Sabaha güzel bir müzikle başlayın.

Gönlünüzü manevi inaçlarla doldurun. Ve uykuya dalarken damağınızda mutlu saatler kalsın.

Hiç gülmediğiniz kadar gülün, hiç bir şeye üzülmeyin. Herşeyi olduğu gibi kabul edin; siz değişmeye çalışın. Unutmayın, siz değişmedikçe zaman ve yaşam sizden yana onayını kullanmayacaktır

Üzülmekle yol alamazsınız. Sadece yıpranır, hastalanırsınız. “Tanrı günahlarınızı affedebilir ama sinir asla sisteminiz affetmez!” diyor William James. Modern dünyanın bu denli karmaşık ve sinir bozucu olduğunu söylebiliriz.

zihin-temizligi

Ve BONUSLARIMIZ:

Üzülmekle halledemediğimiz, ancak çözümlenmesi gereken sorunlar için, önce gerçekleri farkedip, sonra onları analiz etmek ve onlarla ilgili aldığımız kararlar doğrultusunda hareket etmeliyiz. Bu kararları uygularken olaylara objektif bakmalıyız.

Olayları ve insanları olduğu gibi görmeye başladığınızda denklem çözülmeye başlar. Kısacası duygularımızdan arınıp, mantık kanalıyla olayları ve insanları doğru değerlendirmeliyiz.

Deniz kenarında  düşünsel egzersizler  yapın, maviyi  adeta soluyun. Gün batımlarını hiç kaçırmayın  ve  gökkuşağının bütün renklerini içinize çekin.

Kendinizle yüzleşin, sorunlarınıza ulaşın. İçinizdeki düşünce güzelliklerine ulaştığınızda, dış dünyanızda da mutluluk ve refah dolu bir dünyaya adım atarsınız.

Affedin, affedin ve yine affedin… Huzur  bulana kadar  affedin…

zihin-gücü

*

Yelda Gökalp Aydın

www.mihribanyeldagokalp.com

www.Hepsi10Numara.com

Bir önceki yazımız olan 10 Adımda Zihin Temizleme Terapisi başlıklı makalemizde beyni rahatlatma, patricia muradi ve relax terapisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir