Breaking News

En İyi 10 Anime Film

ANİME sözcüğü Japonca çizgi film anlamına gelir ve Fransızca kökenli animasyon kelimesinden türemiştir.  Animeler genellikle ünlü Japon çizgi romanları mangaların televizyon uyarlamalarıdır. Ülkemizde de günden güne hayran kitlesini büyütmektedir. Genç yaşlı her kesimden özel bir hayran kitlesi vardır.

Animeler Oscar adayları arasına da girmektedir.

İşte en iyi 10 anime film:

en-iyi-anime

ilginc-bilgiler

 

ONE PİECE

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken  tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmek imkansızdır.Kahramanımız Monkey D. Luffy’nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. Luffy’nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.

faydali-bilgiler

DEATH NOTE

Hikayemiz, Ryuk adında bir ölüm tanrısının (Shinigami), Death Note’u (Ölüm Defteri) dünyaya atmasıyla başlar. Ölüm defterini Light bulur, kurallarda “Bu deftere ismi yazılan kişi ölür.” yazar. Defteri denediğinde gerçek olduğunu anlayan Light, defteri kullanarak dünyaya adaleti sağlamak ve yeni dünyanın tanrısı olmak ister. Halk tarafından Light’ a “Kira” (Japonca Katil) ismi verilir. Light, Death Note’u kullanarak kendi adaletini dünya üzerinde uygularken, dünyanın en iyi dedektiflerinden ‘L’ onu bulmaya çalışacaktır. Herkesin gizli güç Kira diye tanıdığı Light, hem kimliğini gizlemeli hem de bu dedektifi bir an önce bulmalıdır çünkü yakalanırsa idam edilecektir. Böylelikle ikisi arasında bir savaş başlar.

odevlere-yardimci-bilgiler

NARUTO

On iki yıl önce, dokuz kuyruklu şeytan tilki Kyuubi Konohagakure’ye (Gizli Yaprak Köyü) saldırmıştı. Tilki güçlü bir şeytandı ve bir sürü insanı katletti. Köyün liderlerinden Dördüncü Hokage, yeni doğmuş bir bebeğin içine, kendi hayatını feda ederek, şeytanı mühürledi. Bu çocuğun adı Uzumaki Naruto idi.Dördüncü Hokage, şeytanı mühürleyerek uzaklaştırdığı için kahraman olarak ilan edildi. Hokage, Naruto’nun da aynı şekilde saygı görmesini istedi. Bununla beraber, büyüdüğü köy Naruto’dan çekindi, onu şeytan tilkinin kendisi olarak kabul etti ve çocukluğu boyunca Naruto’ya kötü davrandı. Naruto’nun bütün hedefi Ninja akademisini bitirip, Hokage olmaktı.

enterasan-bilgiler

BLEACH

Ichigo Kurosaki, ruhları görmek gibi özel bir yeteneği olan, asi bir gençtir. Hikaye, tuhaf giyinmiş bir yabancının birdenbire Ichigo’nun yatak odasında görünmesiyle başlar. Bu yabancı onun kendisini görmesine şaşıran şinigami Rukia Kuchiki’dir.Tartışmaları bir hollow (şeytani ruh)’un ortaya çıkmasıyla kesilir. Rukia, Ichigo’yu korumaya çalışırken dövüş esnasında ciddi bir şekilde yaralanınca güçlerinin yarısını –onun hollowla karşılaşabilecek seviyeye gelmesini umarak- Ichigo’ya vermeye karar verir. Ichigo istemsizce Rukia’nın güçlerinin hepsini alır ve hollow’u kolayca yener. Sonraki gün Rukia transfer öğrenci olarak Ichigo’nun sınıfına gelir.

ogrencilere-bilgiler

FULLMETAL ALCHEMİST BROTHERHOOD

İki kardeş annelerini tedavisi olmayan bir hastalık sonucu kaybederler. Simyanın gücü yardımıyla, yasaklı bir bilgiyi kullanarak onu tekrar hayata döndürmeye çalışırlar. Çalışmaları başarısızlıkla sonuçlanır ve bedel olarak büyük kardeş Edward Elric sol bacağını, küçük kardeş Alphonse Elric ise bütün bedenini kaybeder. Kardeşini kurtarabilmek için, Edward sağ kolunu feda eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha bağlamayı başarabilir. Aile dostunun da yardımıyla kaybettiklerinin yerine yeni metal eklemler edinir. Ardından Edward Philosopher’s Stone adı verilen ve bir simyacının gücünü kat kat arttırabilen gizemli bir taşı bulup kardeşini orjinal vücuduna döndürmeye yemin eder.

her-konudan-bilgiler

ELFEN LİED 

İnsan evriminin bir sonraki basamağı olarak kabul edilen Diclonius’lar bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. En ayırt edici özellikleri başlarındaki iki boynuzdur. Dicloniuslar insan ırkına zarar vermemeleri için yakalanıp laboratuarlarda saklanıyorlardır. Bir gün kaza olur ve bir diclonius laboratuardan kaçmayı başarır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece “nyuu” diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu’yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

HELLSİNG

İngiliz hükumetine bağlı olan Hellsing, uzun zamandır insanları gece yaratıklarından koruyan gizli bir örgüttür. Lider Integra Fairbrook Wingates Hellsing, ordusunu kullanarak ölümsüz olmayı amaçlayan vampirleri avlamaktadır. Fakat onun yüksek eğitimli askerlerini Alucard adlı, aslında bir vampir olan suikastçisi ile karşılaştırıldığında soluk kalmaktadır. Integra’nın gizemli uşağı, Alucard ve Alucard’a bağlı yeni bir vampir olan Seras Victoria, sadece gece yaratıklarını avlamayacak, Vatikan, Millennium ve 50 yıl önce sona ermiş olan savaşın tekrar nüksetmesi ile gerçek “canavarlar savaşı”na dahil olacaktır.

en-kolay-bilgiler

 BLACK BUTLER 

Victoria döneminde İngiltere’nin en asil ailelerinden biri olan Phantomhive’lar bir yangın sırasında hayatlarını kaybederler. Yangının ardından kaybolan Phantomhive’ların tek oğlu 12 yaşındaki Ciel Phantomhive, yanında Sebastian Michaelis adlı, her konuda mükemmel bilgiye, terbiyeye ve yeteneğe sahip olan bir hizmetkarla birlikte 2 yıl sonra aniden ortaya çıkarak tüm malvarlıklarının ve işlerinin yönetimini devralır. Bir yandan da Sebastian’la birlikte, Kraliçe Victoria’nın ilgilenmesini istediği Londra’daki gizli davaları çözmektedir. Ancak madalyonun arka yüzünde aslında Sebastian, Ciel’in geri dönebilmek için anlaşma yaptığı bir şeytandır.

turkiyenin-bilgi-sitesi

LELOUCH OF THE REBELLİON
Büyük Britanya İmparatorluğu, Knightmare denilen yeni silahlarla Japonya’yı işgal etmiştir. Japonya’nın adı “Alan 11” olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da “11′ler” adı verilir. Savaştan yedi yıl sonra Lelouch lisede okumaktadır. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler yoldan çıkarlar. Lelouch, kamyonu kontrol ederken kamyonda sıkışır. Britanya ordusu kamyonun peşine düşünce ortalık savaş alanına dönüşür. Bu sırada kamyonun içindeki bölme açılır ve içinden bir kız çıkar. Bu kızla beraber yakalanan Lelouch’a ölmek üzere iken kız tarafından bir güç verilir. GEASS denilen bu güç insanlara emirler vermeyi sağlar ve bir kez verilen emre uymamazlık edilemez.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

RUROUNİ KENSHİN

Himura Kenshin, Meiji Devrimi sırasında devrimciler için bir çok adam öldürmüş, bu yüzden de “Hitokiri Battousai” adını almış usta bir suikastçıdır. Devrim bittikten sonra bir daha asla öldürmeyeceğine yemin eder ve bir rurouni(gezgin) olarak seyahat etmeye başlar. Seyahati sırasında yanlış bir anlaşılma nedeniyle Kaoru Kamiya ile tanışır ve Kaoru’ya babasından kalan Dojo’da geçici olarak yaşamaya başlar. Kenshin, geçmişinin onu asla bırakmayacağını ve nereye giderse gitsin hep onu takip edip bir gün intikam alacağını biliyordur.

*

Zevkli anime izlemeler diliyoruz sizlere.

en-cok-seyredilen

*

Selim Yolalan

selimyolalan@gmail.com

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan En Karizmatik 10 Kadın Oyuncu başlıklı makalemizde başarılı kadınlar, büyük kadın kahramanlar ve dindar kadınlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

One thought on “En İyi 10 Anime Film

  1. Dostum bunlar dizi, bazılarının filmi de çekildi ama anlatılanlardan dizileri yazdığınız anlaşılıyor.
    Zaten death note filmi anime değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir