Breaking News

Erkekler Nasıl Aşık Olur?

Eğlenceli yazılarıyla geniş kitlelerin severek okuduğu Ayşegül Kuşçu, erkeklerin aşık olma süreçlerini keyifli cümleleriyle anlatıyor…

İlk buluşmanda sadece kullanacağın sihirli iki kelimeyle…

Başlayalım;

Kadın ve erkeğin aşık olma şekli oldukça farklıdır. Önce erkeğin ve kadının beyin işleyişini anlatmalıyım. Ben de bir kitapta okumuştum ve çok mantıklı gelmişti.

Erkeğin beyni dev bir köy gibidir. Ve bu köyde bir sürü kendinden bağımsız evler vardır. Bir ev işi için, bir evi spor arabası için, bir evi midesi için, bir evi tuttuğu takım için. Ve en büyük evi seks evidir!

Erkek anda sadece tek bir evde bulunabilir bunu aklından çıkarma. Hiç birlikte olduğun erkeğe, bırak onu, babana, erkek kardeşine maç izlerken soru sorduğunda cevap alabildin mi? Tabi ki hayır çünkü o esnada o görsel evinde, hatırla sadece tek bir evde bulunabiliyor ve duyu evi kapalı.

Oysa kadın beyni tamamen bağlantılıdır. Onun köyü düzenlidir, evlerinin mesafesi kısa ve iç içedir. Mesela; ayakkabısı bile eviyle, işiyle, eşiyle hatta çocuklarıyla bile bağlantılıdır. İşi kazandığı parayla, oturduğu evle ve hayalleriyle, yaptıkları ya da yapacaklarıyla doğrudan bağlantılıdır ve bu onun için çok doğaldır. Aynı anda film izlerken, yarın yapacağı işleri organize edebilir, o sırada çocuğunla sohbet edebilir hatta örgü bile örebilir,  fıtratı bu.

Kadının duygu evi ile seks evi tamamen bağlıdır. Asla ayıramazsın.

Peki ya erkek?

Tamamen ayrı yerlerde ve bağlantısızdır. Nasıl anlatsam sana bunu? Şöyle; seks evi İstanbul’dayken duygu evi ise Kars’ta gibi.  Seks evi oldukça lüks ve büyükken duygu evi çok kısıtlı ve mütevazidir. Ve bilmelisin ki seks evinin ışıkları yedi yirmi dört açıktır. Yapman gereken ise o ışıkları kısman!

Gelelim ilk buluşmaya;

Olduğun kişi kimsen öyle davran. Asla onu etkilemeye çalışma zaten buluştuğunda kıyafetini, beden şeklini çoktan ezberlemiş durumda ve aklında sadece o bedene sahiplenme olacak. Bu çok doğal, kızma. Dedim ya; seks evinin neonlu ışıklarını kısmalısın.

Bunun içinse yapman gereken tek şey, tüm özgüveninle kendini, hayatını ve hayallerini anlatmak. En can alıcı kısmı ise nasıl bir ilişki istediğini net belirtmen. O esnada erkek az da olsa düşünecek; ‘ bu kadına istediklerini verebilir miyim?’ ama çok kısa bir süre çünkü ışıkları hala çok parlak. Sonrasında ona tek bir soru soracaksın; ‘ sen nasıl bir ilişki istiyorsun?’ Bu soru karşısında ışıkların etkisinde olsa bile onu tekrar düşünmeye iteceksin.  Önemli bu!

Erkeğe istediğin ilişki türü hakkında verdiğin net bilgi aslında sevişme öncesi sürdüğün bir şart olacak. Garantin o senin.

Sekse gelince;

Yapacağın tek şey ona o ilk buluşmada ‘HAYIR!’ demek. O sana dokunmak isteyecek, elini tutmak, belki de sana sarılmak isteyecek.  Ve sen ‘hayır’ diyeceksin. O sanacak ki sen istemem yan cebime koydasın. Tekrar deneyecek sen yine ‘hayır’ diyeceksin.  Onunla sevişmeden önce muhakkak iletişim kurmak zorundasın. Direk yatağa girersen asla bir daha seninle öyle bir iletişime girme çabası sarf etmeyecek. Oysa senin isteğin aşk ilişkisi. Erkeğin seni çıplakken dinlediğini sanıyorsan ciddi bir yanılgı içindesin.

Bak; bu erkek seninle çıktıysa elbette ki senden hoşlanıyor, amacın o duygusunu yükseltmek mi yoksa azaltmak mı? Sen karar vereceksin. Bence ikinci hatta üçüncü buluşma bile sevişmek için erken.

Kararlı ve net olursan anlayacak ki; sen çetin ceviz, ne istediğini bilen özgüvenli bir kadınsın. İşte o andan itibaren onun uzun ve zor yolculuğu başlayacak. Yani İstanbul’dan Kars’a taşınması gerekecek. Bunun için de kendine sorduğu sorularla sana olan duygularını tartacak;

_ Ben bu kadının istediği erkek miyim?

_ İstediğim kadın o mu?

_ Bu kadına ne hissediyorum?

_ Bu kadın beni mutlu eder mi?

_ Peki ya; ben onu mutlu edebilir miyim?

Ve en can alıcı sorusu ise;

_ İstanbul’daki pavyonumu kapatıp, Kars’taki o küçük, mütevazi evime taşınmak istiyor muyum?’

İşte bu son soruyu bir erkeğe sordurabiliyorsan doğru yoldasın demektir.  Sen hiç enerji sarf etmeden sadece ‘hayır!’ diyerek onu oldukça fazla enerji harcayarak seninle iletişim kurmaya zorlamış olacaksın. İşte o esnada kazanmaya başlayacaksın, emin ol.

Seksi olmayı fit bir beden, seksi kıyafetler ve şuh bakıştan mı ibaret mi sanıyorsun? Net söylüyorum yanılıyorsun.

Seksi kadın ne istediğini bilen, özgüvenli kadındır. İlişki başlamadan öncede en seksi iki kelime ‘ hayır ve ne’ kelimesidir.

Her iki kelimeden de özgüven fışkırır çünkü. Hayır diyebilen kadın iradelidir ve ne istediğini bilir ve karşısındakine de bildirir.

Bir erkek sana aşık olsun mu istiyorsun? O zaman işin çok kolay. Yap bu dediklerimi, göreceksin olacak.

Palavradan sıkmıyorum, bir çok uzman aynı görüşte, yine de sen bilirsin…

Peki; diyelim sana aşık oldu, ilişkiyi nasıl evliliğe sürükleyecek ve o hayatının teklifini alacaksın?

O da bir sonraki yazımda.

ayşegül kuşçu

aysegulkuscu2013@gmail.com

Bir önceki yazımız olan Vazgeçebilir misin? başlıklı makalemizde ayşegül kuşçu, ayşegülümse ve neden vazgeçmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir