Breaking News

FIFA 15 İle Gelen 10 Yenilik

Son 4 senedir PES’in üstünde yükselişine devam eden FIFA bakalım bu sene ne yenilikler getirmiş?

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Futbolcuların duyguları daha iyi yansıtılmış

FIFA 15 2

Futbolcuların olan olaylara verdiği tepkiler çok iyi yansıtılmış. Örneğin gol kaçıran bir futbolcuyu takım arkadaşları teselli edebiliyor ya da iyi bir kurtarış yapan kaleci takım arkadaşlarıyla birlikte sevinebiliyor. Bu saydıklarım sadece birkaçı…

 

 

turkiyenin-bilgi-sitesi

Futbolcuların topla etkileşimleri gerçeğe çok yakın

FIFA 15 3

FIFA 14’de de son derece gelişmiş olan top ile etkileşim 15’de daha da gerçeğe yakın bir hal almış.

 

 

en-kolay-bilgiler

Futbolcuların birbiriyle olan etkileşimleri daha da gelişmiş

FIFA 15 4

Faullerde asla futbolcunun ayağını diğer futbolcunun içinde kaybolmuyor. Tamamen oradaki fiziksel teması görebiliyorsunuz. Kısacası FIFA bu son oyunla fizik konusunda gerçekten aşmış.

 

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Kadro düzenleme ekranı basit ve kullanışlı

FIFA 15 5

FIFA 15 kadro düzenleme ekranında iyi iş çıkarmış. FIFA 14 oynayanlar bilir berbat bir kadro düzenleme ekranı ile cebelleşiyorduk. Fakat bu sene FIFA işini iyi çalışmış ve daha kullanışlı bir ekran ile karşımıza çıkmış.

 

 

her-konudan-bilgiler

Grafikler bi’ PES olmasa da çok iyi

FIFA 15 6

Gelelim FIFA 15’in grafiklerine, oyun geçen seneki oyuna göre daha etkileyici ışıklandırma ve kaplama detayı ile karşımıza çıkıyor. Oyuncuların saç tellerindeki ayrımı bile fark edebiliyorsunuz. Kısacası FIFA fizik konusunda yaptığını grafiklerde de yapmış ve iyi bir iş ortaya koymuş.

 

 

ogrencilere-bilgiler

Taraftarlar daha canlı daha renkli

FIFA 14 6

Konu taraftarlar olunca FIFA 15’in eline kimse su dökemez. Hem atmosfer olarak hem de grafik olarak taraflarlar ben buradayım diyor resmen.

 

 

enterasan-bilgiler

Şutlar dağlara taşlara!

FIFA 15 7

 

FIFA 15’de gerçekçilik uğruna şutların kaleyi bulma oranı daha azalmış. Tabii ki Ronaldo veya Messi ile her attığınız kaleyi buluyor fakat orta seviye bir futbolcu ile seyircilere birçok top hediye edebilirsiniz.

 

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Süper Lig

FIFA 15 8

Sonunda Süper Lig FIFA’ya geldi. Futbolcu yüzleri çok iyi olmasada futbolcu dereceleri gerçeğe yakın tutulmuş. Eksikleri olsa da yeterli diyoruz ve seneye dilimizi de oyuna eklemelerini umut ediyoruz.

 

 

faydali-bilgiler

Sunuma yenilikler getirilmiş

FIFA 15 9

Maç öncesi sahnelerin tamamen elden geçirilmesi, golden sonra duruma göre sevinçlerin abartılması veya azalması, ev sahibi gol attıktan sonra ekranın sallanması, son saniyede öne geçtikten sonra tüm takımın sevinmeye yanınıza gelmesi, golün ofsayt olduğunu fark etmeden sevinebilmeniz, oyuncunun boştaki bir oyuncuyu pas atmanız veya rakibi tutmanız için eliyle göstermesi, orta açmak üzere olan birini savunan defansın ceza sahası içindeyse ellerini arkaya atması, yorgun veya sakat olan futbolcunun kenara “beni çıkart” işareti yapması gibi belki de benim bile henüz fark edemediğim onlarca ufak yenilik oyunda yer edinmiş. Bu sayede sunumun kalitesi daha artmış.

 

 

ilginc-bilgiler

Çimler hiç olmadığı kadar gerçekçi

FIFA 15 10

14’te de çimler üç boyutlu tasarlanmıştı, fakat FIFA 15’te saha kenarlarındaki çimler bile üç boyutlu. Bunun üstüne grafiksel gelişimle birlikte göze çok daha hoş geliyor. En önemli yenilikse çimlerin hasar alması. Çimler aynı gerçek maçlarda olduğu gibi oyuncuların hareketlerine göre hasar alıyor. Bu hasarın kendi kendine oluşmaması ve yakına girdiğinizde daha da hoş gözükmesi sayesinde FIFA gerçek hayata bir adım daha yaklaşmayı başarmış.

 

 

 

 

M. Endülüs ÖZBAY

endulus35@yandex.com.tr

www.hepsi10numara.com

 

Bir önceki yazımız olan Sebzelerle Yapılmış 10 Sanat Eseri başlıklı makalemizde bitkisel sanat, ilginç ve ilginç bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

One thought on “FIFA 15 İle Gelen 10 Yenilik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir