Breaking News

Su İçmenin 10 Yararı

su-icmek
ilginc-bilgiler
Su içmeyi unutan bir toplumuz, su yerine daha çok çay ve kahveyi tercih etmek asla suyun yerini tutamaz. Su içmek ise sizi asla zayıflatmaz. Sadece aldığınız kalorinin harcanmasına, metabolizmanın hızlanmasına,sindirim sisteminin hızlanmasına ve ödemin atılmasına yardımcı olur.

faydali-bilgiler

Birçok araştırma sonucuna göre ihtiyacınız ölçüsünde su içmek metabolizmayıhızlandırmaktadır. Dolayısıyla aldığınız kalorinin harcanmasını dahızlandırmaktasınız.

odevlere-yardimci-bilgiler

SU AÇLIK HİSSİNİZİ BASKILAR

Beynimiz açlık hissi ile susuzluğu birbirine karıştırır, kendinizi aç hissettiğinizde hemen 1 bardak su için böylelikle daha fazla kalori alınımını önleyeceksiniz.

enterasan-bilgiler

Her yemekten önce su için

Mide kapasitesine göre tokluk hissini algılamak için daha fazla yeme isteğiniz olabilir. Bu nedenle her yemek öncesi su içmek mide kapasitesini artıracağından daha fazla kalori alımınızda önlenecektir.

ogrencilere-bilgiler

Asitli içecek ve meşrubat yerine su için

Gün içerisinde sıklıkla tükettiğiniz kalorili içecekleri ya azaltın ya da hayatınızdan çıkarın. Yerine daha çok su içtiğinizde kısa süre sonra tartıda güzel rakamlar sizi bekliyor olacak.

her-konudan-bilgiler

Ne kadar su içmeliyiz?

Tüketilmesi gereken su miktarı kişiden kişiye değişir. Ortalama 2,5 lt su yeterlidir ancak idrar renginize göre yeterli içip içmediğinizi anlarsınız.

degisik-ve-ilginc-bilgiler

SADECE SUSAYINCA SU İÇMEYİN

Susuzluk hissi geç algılanan bir durumdur sadece susadığınızda su içmealışkanlığınız varsa bunu değiştirmeli, düzenli aralıklarla su içmelisiniz.

en-kolay-bilgiler

SU TOKSİT MADDELERİ ATAR

Besinlerin sindirimi sonucu oluşan artık maddelerin atımını hızlandırır, idrar veya terle toksik maddeleri atar. Ödem atımını sağladığı için tartıda daha düşük rakamlar görebilirsiniz.

turkiyenin-bilgi-sitesi

Günlük su ihtiyacınızı 1 veya 2 seferde tüketmeyin

Su içmeyi bir zorunluluk olarak görüyor ve içmeniz gereken suyu gün içerisinde 1 veya 2 seferde içiyorsanız bu durum çok da sağlıklı gözükmüyor. Sindirim siteminizi daha çok yoracak, böbrekler daha çok çalışacaktır. Su tüketiminizi gün içerisine dağıtarak içmeye çalışın.

hepsi10numara-bilgi-sitesi

SU TAŞIYICI GÖREV YAPAR

Vücutta taşıyıcı göreve sahiptir, besin öğelerinin ve oksijenin hücrelere taşınmasını sağlar.

suyun-faydasi

*

Diyetisyen: Özlem Sert Aydın

Kaynak: En Son Haber

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Futbol Dünyasının En İyi 10 Geyiği başlıklı makalemizde dünyanın en iyi futbolcuları, en iyi futbol ülkeleri ve güzel söz hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir