Breaking News

10 Adımda Ne Kadar İçine Kapanıksınız?

utangac

İçine kapanık mısınız ya da sevdiğiniz insan içine kapanık mı? Hangi özellikler insanların ne kadar içine kapanık olduğunu ele verir. İşte bu soruların cevabı:

 

1- Sevdikleri insanlarla sessiz zamanlar geçirmeye ihtiyaçları vardır

İçine kapanık insanlar sessizdirler, hem de kafalarının içindeki ses oldukça yüksek olmasına rağmen. Öyle ki bazen onları sevmek, ihtiyaçları olan sessizliğe saygı duymak anlamına gelir. Sevildiğini hissetmesi için havada sevgi sözcüklerinin uçuşmasına gerek yoktur. Sadece yanında olmanız ve sessizliği de paylaşabilmeniz onun için yeterlidir.

2- Aşık oldukları insan için konfor bölgesinden çıkabilirler

Esnektirler, bazı dönemlerde daha dışa dönük davranabilirler. Aslında bunu sadece gerçekten kendilerine çok şey ifade eden insanlar için yapabilirler. Yani sizinle kalabalık bir düğüne katılmayı göze aldıkları zaman, ertesi gün onlara yeniden şarj olmaları için dokunulmazlık verebilmelisiniz. İlişkinizi dengede tutmak istiyorsanız elbette…

 

3- Kalplerini sadece özel olduğuna inandıkları insanlara açarlar

Eğer hali hazırda sizinle birlikteyse, bu riski almaya değer olduğunuzu düşünüyor demektir. Kabuklarının içini görmeyi hak ettiğinize inanıyor ve buna izin veriyor demektir. Savunmasız kaldıklarını düşünseler de buna değecek insanların varlığını inkar etmezler.

4- Dinlemeye fazlasıyla değer verirler

Dinlemek, bu insanlar için sevginin bir göstergesidir. Konuşmadan önce düşünürler. Eğer size bir şey anlatmaya karar verirlerse bunun kesinlikle doğru ve önemli olduğunu bilmelisiniz. Kelimeleri hafife almazlar, yanlış mesaj vermemek için ellerinden geleni yaparlar. Çok iyi dinleyicilerdir ve karşılığında da aynı saygılı tavrı görmek isterler.

5- Uzak veya soğuk görünmek istemezler

Eğer içine kapanık birisini severseniz, kendinizi ara sıra olsa da onun dünyasında bir yabancı gibi hissetme riskiniz var demektir. Kendi dünyalarında yaşıyor gibi görünebilirler çünkü sürekli düşünüyor ve gelişiyorlardır, bu onların kişiliklerinin bir parçasıdır. Ama bu sizi dışladıkları anlamına gelmez.

6- Genellikle dışa dönük insanlara aşık olurlar

İçe dönük insanlar, dışa dönük olanlara hem hayranlık duyarlar hem de kıskanırlar. Sosyal ilişki ve becerilerinizin farkında olup bunu nasıl kolaylıkla yapabildiğinize inanamazlar. İşte bu onlara çekici gelir ama bir taraftan da ürkerler. Asla olamayacakları bir şeyle karşı karşıya olduklarını bilir ve kendilerinden, sessiz dünyalarından eninde sonunda sıkılacağınızı düşünürler.

 

7- Her şeyi önce kafalarının içinde hallederler

Zamana ihtiyaçları vardır. Çünkü her şeyi önce kafalarının içinde halleder, kelimelerini dikkatle seçerler. Reaktif bir tartışmanın içine balıkla atlamak, içe dönük bir insan için hiç hoş olmayacaktır. Ama konuşmaya hazır olduğu zaman, nerede durduğunu ve ne demek istediğini net olarak anlayacaksınızdır.

 

8- Anlaşılabilmek isterler

Sevdikleri insanların kendilerini anladıklarına güvenirler. Bazen kafalarının içinde gereğinden fazla yaşarlar. Birçok şeyi aşırı düşünürler. Bu durumu anlayan bir insanla ilişki yaşaması onun daha paylaşımcı ve ulaşılabilir olmasını kolaylaştırır. Merak ettiğiniz bir şey olduğunda ona sormaktan çekinmeyin. Farkındalığınızın ve kendisine ulaşma çabanızın hakkını verecektir.

9- Eğlenmeyi ve gülmeyi severler

Geniş kitlelerden alabilecekleri enerjiyle beslenmemeleri gülmeyi ve eğlenmeyi sevmedikleri anlamına gelmez. Aslında çoğunlukla, güvendikleri insanlarla paylaşacakları çok kuvveti bir mizah anlayışları vardır. Sessiz bir ruh, hiçbir anlamda sıkıcı olmak zorunda değildir.

10- Mutlu olduğunuzu bilmeyi severler

İçine dönük insanlar farklı olduklarını bilirler. En azından diğer insanlardan farklı hissettiklerinin farkındadırlar. Herkesin birbirine benzemesi veya aynı şeylerden zevk alması zaten mümkün değildir. Ama sizi mutlu etmekten çok hoşlanırlar, mutlu olduğunuzu bilmek isterler. Çok da gizemli değiller, öyle değil mi? İçine kapanık insanlar aramızdaki en sadık, destekleyici, canlandırıcı ve huzurlu ruhlardandırlar.

*

Evet bu özelliklere bakarak ne kadar içine kapanık olduğunuzu ya da sevdiğiniz insanın ne kadar bu özelliklere sahip olduğunu anlayabilirsiniz.

Mutluluklar…

*

Kaynak:kadınvekadın

www.hepsi10numara.com

Bir önceki yazımız olan Rüyalar Hakkında Sıradışı 10 Bilgi başlıklı makalemizde bilgi, görmek ve hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir