Breaking News

En Dandik 10 Süper Kahraman

Her daim gelişmeye devam edecek olan teknoloji sayesinde insanoğlunun varabileceği noktalar, yalnızca hayal edebildikleriyle sınırlı. Süper kahraman çizgi romanları da uzun yıllar süren tarihi boyunca bu hayallerin en uçuk kaçık olanlarına yuva oldu. Ancak işin içinde pazarlama kaygısının olması, kaliteli işler ortaya çıkarmak için kafa patlatanların yanına, düşünmekten ciddi ciddi kafayı patlatmış insanların da karışmasına sebep oluyor ve ortaya birbirinden saçma fantezi karakterler çıkıyor.

 

 

 

hepsi10numara-bilgi-sitesi

Squirrel Girl – Marvel Comics

560

İlk olarak Iron Man’e yardakçı olma sevdasıyla gözükmüş olan bir tüylü kız. Sincap Kız adını alma sebepi ise bayağı bayağı sincap güçlerine sahip olması. Kuytuk, tüyler, pençeler falan. Ayrıca bir özelliği de var ki, Marvel Evreni’ndeki az miktarda ciddiyeti de poşetleyip çöpe atıyor; zira karşısındaki rakip ne kadar güçlü olursa Sincap Kız’ın savaştan galip çıkma olasılığı o kadar yüksek.

 

 

 

turkiyenin-bilgi-sitesi

Color Kid – DC Comics

561

30. yüzyıldaki bir süper kahraman takımının üyesi olan Color Kid’in becerisi objelerin ve canlıların rengini değiştirebilmek. 30. yüzyıla gelen insanoğlu renk değiştirici bir teknoloji geliştirememiş mi de böyle bir karakter saygınlık kazanıyor?

 

 

 

en-kolay-bilgiler

Matter-Eating Lad – DC Comics

562

Başka bir gezegenden gelen bu arkadaş, zehirli bakteriler yüzünden her şeyi yiyebilme özelliği geliştiren türden.

 

 

 

degisik-ve-ilginc-bilgiler

Ant Man – Marvel Comics

563

Evet, Avengers’ın kurucu üyelerinden biri kendisi. En zeki Marvel karakterlerinden biri. Ama bula bula bulduğu güç karıncaları kontrol etmek ve küçülmek.

 

 

 

her-konudan-bilgiler

 Jubilee – Marvel Comics

564

X-Men’in daha genç karakterlerinden olan bu mutant kadının gücü, enerji plazmaları üretmek. Yani kulağa karizmatik geldiğine bakmayın, bildiğiniz havai fişek atıyor. Ve bunlar ile can yakabiliyor ama bilin bakalım ne kadar? Anca bir havai fişek kadar. Yazarların o kadar nereye sokuşturacaklarını bilemediği bir karakter ki, zibilyon kere kostüm ve güç değiştirmiş. Şu an evde kalmış bir vampir.

 

 

 

ogrencilere-bilgiler

Wraith – Marvel Comics

565

Yine bir X-Men üyesi olan Hector Rendora’nın mutant gücü, kendi derisini ve başkalarınınki görünmez yapabilmek. Bitti yani, bu kadar. Gücü herhangi bir şekilde bilimselliği dayandırmak yok, atomik düzey benzeri kelimelerle açıklayıp ekstra bir işlev icat etmek yok. Bu yani. Helal, süper, devam.

 

 

 

enterasan-bilgiler

Doorman – Marvel Comics

566

Yani “doorman” dediğimiz normalde kapıcı anlamına gelir. Bu kahramanın tek işlevi her anlamda kapı olmak.

 

 

 

odevlere-yardimci-bilgiler

Gin Genie – Marvel Comics

568

Bu kahramanımızın mantık olarak ilginç bir yeteneği var. Kanındaki alkol miktarına doğru orantılı olarak güçlü sismik dalgalar üretebiliyor. Peh…

 

 

 

faydali-bilgiler

Rainbow Girl – DC Comics

569

Kişinin duygu durumunu değiştirebiliyor. Çocukken kırdığı eşyalar yüzünden az azar yemesini filan sağlamıştır herhalde.

 

 

 

ilginc-bilgiler

Dazzler – Marvel Comics

570

Gücünü disko şarkılarından alıyor. X-Men ile haşır neşir olsa da hala gençliğinde çektiği rezil klipleri piyasadan toplamaya çalışıyor.

 

 

 

Görüş ve eleştirilerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

M. Endülüs ÖZBAY

endulusozbay@outlook.com.tr

www.hepsi10numara.com

Kaynak: Oyungezer Dergisi

Bir önceki yazımız olan Kaplanlar Hakkında Sıradışı 10 Bilgi başlıklı makalemizde 10, bilgi ve hakkında hakkında bilgiler verilmektedir.

Share

5 thoughts on “En Dandik 10 Süper Kahraman

  1. Ya jubilee’yi niye bu kadar yerin dibine sokmuşsunuz. Yani sonuçta jubilee dediğiniz karakter güçleriyle değil kişiliğiyle ön plana çıkmıştır. Ve bence x men’in en tatlı en sempatik karakteri. Ha antman’a gelince de bence o kadarda kötü değil ya.

  2. Ant-man in tek yaptığı karıncaları konturol deil tüm böcekler hem de bir dahi ve küçülünce bile çok güçlü
    Gayet iyi bir karakter

  3. Lan pust ant man a neden laf atiyon o efsane bir karakter
    Ne alaka lan ant man. DEMEKKI ONEMLI BIRIYMIS KI END GAME DEKI EN BUYUK ROLLERDEN BIRI ONUNDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir